Rozhovory
DREAMSHADE: "Jsme ovlivnění hudbou jako celkem, ne pouze metalem"
Přejít na obsah

DREAMSHADE: "Jsme ovlivnění hudbou jako celkem, ne pouze metalem"

Švýcarská moderní death metalová banda Dreamshade se na jaře vydává na evropské turné, které bude mít zastávku i v Praze. Ku té příležitosti jsem vyzpovídala kytaristu/druhého vokalistu Fernanda "Fella" Di Cicco. 

 

Když se řekne Švýcarsko, hned nás napadne: banky, peníze, hory, čokoláda, sýr... Řekni nám ale něco o své kapele. Bohužel většina českých metalheads Dreamshade nezná...

Fella: Ahoj všem! Dreamshadejsou moderní melodický metal ze švýcarského Lugana. Nejsme úplně typická metal/hardcorová kapela jako ostatní, ale abych to zjednodušil, pokud máte rádi Killswitch EngageaIn Flames, tak se vám pravděpodobně budeme líbit :)


Dle mého názoru jsou skandinávské kapely svým způsobem předurčeny ke tvorbě melodického death metalu. Souhlasíš se mnou? Co potom vaše skvadra z města Lugano na úplném jihu Švýcarska? To jste skoro Italové...

Fella: Příliš s tebou nesouhlasím:) Myslím si, že je mnoho skvělých muzikantů na celé naší planetě a hudebně se vyjadřují různými způsoby. Skandinávci jsou samozřejmě velmi známí a úspěšní na poli melodického deathu. Ale my žijeme na jihu Švýcarska a každý zde mluví italsky, jsme skoro na hranicích, takže máme s Itálii a Italy mnoho společného.


Online magazín Circlepit.com napsal, že jste vytvořili nový milník v žánru melodický death metal. Já s tím mohu jen souhlasit. Jak se vám povedlo "obrodit" tenhle styl?

Fella: Díky moc, to rád slyším :) Prostě jsme měli pocit, že můžeme "občerstvit" tento styl jedině když o něm přestaneme přemýšlet jako o metalu. Rozhodli jsme se tak do naší muziky vnést mnoho nových složek a atmosféry z jiných žánrů – od hardcore punku k popu, od jazzu k rocku. V tom jsme se všichni našli, a tak vznikl náš "melodický metal", který zní opravdu silně, velmi melodicky a epicky :)


Ovlivnili vaši hudbu "tvrdí velikáni" jako ostatní metalové kapely? Mám na mysli třeba Black Sabbath, Iron Maiden, Slayer, Metallicu a taky devadesátkové úspěšné hvězdy jako Korn, Limp Bizkit či System of a Down. Nebo to máte úplně jinak?

Fella: Myslím, že nikdo nás neposlouchal fláky od Black Sabbathči Slayer. Já osobně jsem jel na oněch devadesátkových kapelách jako Limp Bizkit.Třeba Linkin Park jsou pro mě první "rockovou" kapelou, kterou jsem kdy poslouchal. Když to vezmu ale obecně, tak každý člen Dreamshadevyrůstal na jiné muzice. Jsme ovlivnění hudbou jako celkem, ne pouze metalem.


V roce 2013 jste vydali plackuThe Gift of Life(opravdu jsem se to téhle desky zamilovala :) Co pro tebe vlastně znamená "dar života"?

Fella: Výraz "The Gift of Life" (dar života) je jednoduše taková hymna. Výzva pro každého, aby si vzal to nejlepší z každé chvíle svého života, ať už ji tráví sám nebo s lidmi, které miluje. Protože život je moc krátký na to, abychom jej žili ve strachu či nenávisti. Bohužel, mnoho lidí nemělo a nemá to štěstí vychutnat si tento dar, který nám byl dán. Tak pojďme využít každý okamžik našeho bytí a žijme život naplno!


Díky moc za vysvětlení... Teď ale k vaší muzice. Řekni, kdo natáčel vaše videoklipy?

Fella: Videa k songům Photographsa Consumed Future jsme natáčeli v polské Wroclawi, protože jsme spolupracovali s místní produkční společností "Grupa 13", která natočila úžasné klipy pro Behemoth, Eluveitie, Sonata Arctica, Amon Amarth, atd.... Pak jsme ještě natáčeli ve Švýcarsku video k písniYour Voice s naším kamarádem a režisérem Andreou Todaro. Podívejte se na náš YouTube :)


Už máte materiál pro vaše třetí album? Nějaké velké změny?

Fella: Určitě! Pracujeme na novém albu a 2. března 2015, před startem naší evropské šňůry, vydáváme nový singl s názvem Dreamers Don’t Sleep.Těšte se na hodně novinek, ale náš "dreamshade sound" rozhodně zachováme :)


Všimla jsem si, že příliš nekoncertujete, čím to je?

Fella: Víš, my pocházíme z poměrně malého města na jihu Švýcarska a je docela těžké se dostat ven, do povědomí fanoušků a vydat se na velké tour jako americké kapely. S naším poslední albemThe Gift Of Life se nám podařilo získat větší pozornost veřejnosti a médií, a tak jsme se pustili do větších akcí, ale to bylo před dvěma roky. Udělali jsme pro to vše a ještě jsme dostali šanci hrát na třech kontinentech. To je pro nás jako pro kapelu opravdu velká věc.


Jako kapela fungujete pohromadě už devět let. To už je docela vážný vztah, nemyslíš?

Fella: Jo, to určitě. Jako v každé kapele máme své výkyvy – jednou jsme dole a jednou zase nahoře, ale v současné době se máme nejlépe za celou dobu naší existence. A hodláme v tom pokračovat.


Vaše evropské turné začíná letos na jaře. Nalákejte české fanoušky na váš pražský koncert!

Fella: Milí čeští fanoušci, nemůžeme se dočkat našeho pražského koncertu 20. března, kde zahrajeme s našimi kamarády Tenside. Doražte se na nás podívat a dejte všem vědět o téhle show. Protože to bude velká párty! :)


Já se na váš koncert velmi těším, pánové. Tak na viděnou 20. 3. v Modré Vopici!

Fella: Opravdu moc děkuju za tento rozhovor a uvidíme se tam!


Koncert pořádá: http://obscure.cz/cs/events/

___________________________________________________________________________________________

Switzerland represents banks, money, mountains, chocolate and cheese, but I just want to know someting about your band. Unfortunately, most czech metalheads don´t know Dreamshade.

Fella: Hello everybody! Dreamshade is a modern melodic metal band from Lugano, Switzerland. We’re not the typical Metal/Hardcore band you’re used to. To keep it simple, let’s say that if you enjoy Killswitch Engage and In Flames you would probably like our style :)


From my poinf of view, Scandinavian musicians are "predestinated" to play great melodic death metal? Do you agree? Your band is from almost Italian town called Lugano, do you have something common with Italia?

Fella: I don’t agree with you actually, sorry ;) I think there are very good musicians who play melodic stuff all around the globe, ther are just many different way to express it. Scandinavians are of course very known to be successful with this. We live in southern Switzerland and everybody here speaks Italian and we are also very close to the Italian border, so I would say yes, we have much in common with Italy.


Online magazine Circlepit.com wrote that you´ve made the new milestone in this genre. I could only agree with that. How were you able to refresh melodic death?

Fella: Well, thank you! It’s very nice to hear that  We felt like the only way to refresh that genre was not to think of it like it’s Metal. We decided to bring in a whole list of new elements and ambiance from other genres from Hardcore Punk to pop, from Jazz to rock. This way we found ourselves playing a whole new kind of „Melodic Metal“ wich sounds very powerful but still very very melodic and Epic :)


Were you influenced by heavy music giants like another metal bands? From Black Sabbath, Iron Maiden, Slayer, Metallica to „90´s stuff“ like Korn, Limp Bizkit and System of a Down? Or are you different?

Fella: I think we were never influenced by older bands like Black Sabbath or Slayer. Me myself I’ve been influenced from the nineties for sure because Limp Bizkit and Linkin Park were the first „rock“ bands I’ve ever listened to, but everyone in our band comes from a different background. This is the reason we feel we are influenced by Music in general and not just Metal.


In 2013, you recorded and published album The Gift Of Life(I really fell in love with this record). What does „the gift of life“ mean to you?

Fella: "The Gift of Life" is simply an Anthem. An invitation to everyone to take full advantage of every moment we spend alone or with the people we love, because life is too short to live in fear and hatred. Unfortunately many people had and have not the good fortune to enjoy this gift which has been given us, so let's take advantage of every moment and live it to the fullest!


Who was the director of your music videos?

Fella: We shot the videos for „Photographs“ and „Consumed Future“ in Wroclaw, Poland because we were working with a company called Grupa 13 wich is pretty famous for the videos they made for Behemoth, Eluveitie, Sonata Arctica, Amon Amarth, ect... Then we shot a video for „Your Voice“ with our friend and favourit e director Andrea Todaro here in Switzerland. You can check them all out on Youtube :)


Have you written any new songs for your third record yet? Should we expect big changes?

Fella: Yes! We have been working on the new album a lot and we will release a new single called „Dreamers Don’t Sleep“ with a music video on March 2nd, just before starting the tour. There will be a lot of new elements but we’re absolutely keeping the Dreamshade sound, you’ll hear it soon :)


I´ve checked your past tour dates, Dreamshade don´t concert often. Why is that?

Fella: You know, we come from a tiny little city in the south of Switzerland and I’m telling you, it’s very hard to come out, get noticed and embark on huge tours like american bands usually do. With „The Gift Of Life“ we manage to get a lot more attention from the public and the media and then startad to embark bigger tours only 2 years ago. We did everything on our own and still got the chance to play in 3 continents. That’s already a big step for a band like us, but there will be more of course :)


You wrote music together for nine years. It´s quite serious relationship, is it?

Fella: Yeah, it definitely is. Like every band it had its ups and downs but we now got the best results we could have ever imagined to get and the rest is all about to follow.


Your tour will take place and time in Europe in spring 2015. Please, feel free to invite Czech fans for your Prague show.

Fella: Dear Czech fans, we can’t wait to be back in your country to smash the stage in Prague on March 20th with our buddies from Tenside. Help us out and spread the word about the show because it will be a big party :)


I´m looking forward to your gig, guys. See you in Prague in Music Club Modrá Vopice.

Fella: Thank you very much for your interview and see you there! You can get your tickets here: http://obscure.cz/cs/events/

Články autora Ascela

* RYCHLÁ SOUTĚŽ O 2 LÍSTKY NA BIFFY CLYRO *

Do Prahy se vrací skotská rocková banda Biffy Clyro, která se představí už 7. června ve Velkém sále Lucerny. A my pro vás máme rychlou soutěž!…

Lady AnnaHell: Je toho ještě tolik, co chci znát a umět!

Anna Masojídková aka Lady AnnaHell je rodačka z Děčína, která si plní svůj sen. Od studentky politologie, přes cestu za velkou louží až po…