Rozhovory
GHØSTKID: S Eskimo už jsem se necítil úplně komfortně. Teď si můžu dělat, co se mi zlíbí!
Přejít na obsah

GHØSTKID: S Eskimo už jsem se necítil úplně komfortně. Teď si můžu dělat, co se mi zlíbí!

První live show kapely GHØSTKID v čele s bývalým frontmanem z Eskimo Callboy Sebastianem "Sushi" Bieslerem se uskutečnila na Fajtfestu EU Edition 2021.
Jedinečná premiéra, která nenechala nikoho chladným! Přinášíme první interview s kapelou nejen o vztazích s členy Eskimo, ale třeba i o designu "přeškrtnutých
Ø" a dalších tématech!

První show jako GHØSTKID, těšíš se?

Ano, těším se, ale jsem kurva nervózní. Nehrál jsem live asi tak rok a půl. Poslední show byla ještě s Eskimo na konci 2019 a teď mám veškerou zodpovědnost na sobě. Jako rozhodně to bude šílený a asi budu ještě víc nervózní. Záleží na tom, jak moc se ožeru. Ale jsem hrozně rád, už to bylo dlouho.

Letos budeš v Česku ještě jednou, hraješ ještě na Rock for People, žejo? A Fajtfest je tvojí hudbě žánrově blíž, co myslíš, že bude lepší? RFP jde celkově víc do mainstreamu a Fajt je vyloženě pro nás metalheady.

Hele, upřímně mi to je jedno. Dokud jsou lidi v dobrý náladě a je to dobrá show, tak je to super. Jako všiml jsem si, že Rock for People jede víc mainstream, ale když kouknu na kapely, co jsou tady s náma, tak my patříme k těm míň heavy.

V Impericon Awards v kategorii Best Newcomer jsi soupeřil se Spiritbox a vyhrál jsi.

Fakt?

Jo. A teď jdeš proti nim znova v Heavy Music Awards. Myslíš, že zase vyhraješ?

Nevím, vtipný je, že Spiritbox byli dřív iwrestledabearonce a s nima jsme jeli tour, když jsem ještě byl v Eskimo. Takže se známe a jsou hrozně fajn, takže pokud vyhrajou, budu jim to přát.
(poznámka redakce: Spiritbox vyhráli.)


Ke grafice alba a názvu kapely, proč ty přeškrtnutý O? Je za tím nějaký deeper meaning nebo to prostě má vypadat cool?
Ta story za tím je nudná. Když jsem měnil všechno a dělal novej Instagram, tak jsem si řekl: ’To nevypadá vůbec cool.’ Tak jsem to tam dal přeškrtnutý a držel se toho i u názvů písní na desce. Nic víc, žádná velká story.

Můžeš nám říct, o čem je píseň START A FIGHT? Nevypadáš jako permanentně nasranej člověk, proč chceš začít fight?

Upřímně, celé album je založené na pocitech a emocích a u ‘START A FIGHT’ to bylo stejný. Přesně ten čas, kdy chceš prorazit díru ve zdi. Jsem prostě jel v autě nasranej a říkal jsem si “I wanna kill something, wanna destroy something…” a text byl na světě.

Tady cítím trochu vlivu ze Slipknot, ne? Třeba Surfacing?

Tyjo, to mě úplně nenapadlo, možná jo, Slipknot jsou super.

Na desce jsi taky měl spoustu super featů. Jak jsi je vybral?

Všichni jsou vlastně kamarádi, až na Johnnyho a Timiho. Ale s Timim jsme teď už super přátelé. Jeho feat jsme vymysleli ve studiu, poslali jsme mu to a vyšlo to naprosto skvěle. S Johnnym z Hollywood Undead to šlo skrz management. Můj manažer byl na Papa Roach show, kde předskakovali Hollywood Undead a já mu pak zavolal, jestli nechce být na mém albu. Nejdřív jsme ho plánovali na jiný song než na THIS IS NØT HØLLYWØØD. Nakonec jsme se ale rozhodli tento song udělat dvakrát, protože jsem chtěl říct tu story ve dvou jazycích.


A co máš teď v plánu? Co bude další GHØSTKID kapitola?

Teď rozhodně koncerty, protože se to teď nemohlo a nový album potřebuje svoje koncerty. S Eskimo už jsem se necítil úplně komfortně, ale teď si dělám svojí věc a můžu si dělat, co se mi zlíbí. Je to svoboda, ale je komplikovaný splnit všechny svoje požadavky.

Ještě se s dovolením vrátíme k Eskimo, pokud ti to nevadí. Co si myslíš o tom Hypa Hypa MMXX Remix EP?

Hele, dám ti upřímnou odpověd. Vždycky jsem říkal, že se nemůžu identifikovat
s 'jejich' hudbou a proto jsem odešel, ale za mě je Hypa Hypa dobrej song.
Ten originál. Docela se mi líbila i ta Saltatio Mortis verze, ale celkově mě bavilo nejvíc to, že to je marketingově nejlepší věc, co mohli udělat. Pro mě to je akorát marketing, ale hodně si toho cením. O tom je hudební průmysl. Udělat dobrej song je vlastně jednoduchý, ale ty potřebuješ, aby to lidi poslouchali.
Ale nemám rád MC Thunder II, to je mrdka. Ne, dělám si srandu.

A bavíte se? Jste mezi sebou v pohodě?

No už se spolu nebavíme. Jenom s Davidem (bubeník), protože to je můj dlouholetej, dobrej kamarád. S ostatníma žádnej kontakt.

Znáš Yungbluda?

Jasně.

On v jednom interview řekl, že on je Yungblud a ostatní jsou jeho doprovodná kapela. Máš to stejný?
Jo, vlastně jo. Je to můj sólo projekt. Nepřirovnal bych to teda k Yungbludovi, ale spíš k Marilyn Mansonovi, ale o tom se teď nemluví.

INTERVIEW: Matty, Michal a Sebastian "Sushi" BieslerČlánky autora Matty Vaněk

POZVÁNKA: Nejčistší forma temnoty a utrpení - akustický koncert Amenry!

Nejčistší forma temnoty a utrpení – tak by se dal přiblížit nadcházející akustický koncert Belgičanů Amenra. Akustická show je náhradou…

Tradiční křest charitativního kalendáře Suicide Angels se uskuteční již zítra! Nezapomeň dorazit.

Tradiční křest charitativního kalendáře Suicide Angels se blíží.Andělé bez křídel společně s OZ’s Music Company naplánovali v Rock Café…