Rozhovory
Hollywood Undead: "Taková turistika po kozičkách je hodně fajn"
Přejít na obsah

Hollywood Undead: "Taková turistika po kozičkách je hodně fajn"

Hollywood Undead poprvé v České republice. Pro mnohé splněný sen. My jsme měli tu možnost, udělat s nimi, pro vás, naše čtenáře, exkluzivní rozhovor.


Jste v České republice vůbec poprvé, slyšeli jste o naší zemi předtím něco zajímavého?

Johnny 3 Tears: Jo, slyšel jsem o týpkovi, který přispěl ke zhroucení komunistického systému u vás, poměrně nedávno zemřel.


Myslíš Václava Havla? Zemřel před třemi roky. Byl naším prezidentem.

Johnny 3 Tears: Jo jasně, to je určitě on. Omlouvám se, ale to je opravdu všechno, co vím.


Můžete nám něco stručně povědět o Vašich maskách a přezdívkách?

Johnny 3 Tears: Chceme se prostě odlišit od ostatních, děláme jinou hudbu a tak. Každá maska je pro všechny členy individuální záležitostí. Nechce mi o té své moc mluvit, zeptejte se tady Da Kurlzze.
Da Kurlzz: Je to přesně tak, jak říkal Johnny. My všichni máme svoje důvody, proč je nosíme. Je to vlastně taková umělecká prezentace kapely.
Johnny 3 Tears: Přezdívky jsme měli už před vznikem kapely, takže jsme je prostě začali používat. Všichni se známe už od té doby, co jsme byly dětmi.
Da Kurlzz: Například ještě před vznikem Hollywood Undead, Johnny a jiní členové založili kapelu, která nesla název 3 Tears.
Johnny 3 Tears: Používáme tyhle "gay" přezdívky prostě už od mala.


V písních zpíváte často o "kalení". Je vaše tour taky jedna velká párty?

Johnny 3 Tears: Někdy to prostě záleží na tom, kde se nacházíš. Včera v Berlíně jsme měli dost kokainu (smích). Ale jsou místa, kde se člověk nebaví.


Chystáte se to v Praze pořádně rozjet?

Johnny 3 Tears: To si pište!
Da Kurlzz: Chystám se pořádně přežrat řízkama! (smích).


Co říkáte na české holky?

Johnny 3 Tears: Jsou velmi překrásné. Ale víte, mám doma manželku, takže... Stará se doma o dítě a o psa, mezitím co tatínek hraje.


Stáli jsme u vchodu, ještě než začali fanoušky pouštět do sálu Lucerny. Hodně z nich hlasitě zpívalo vaše texty. Jak tohle vnímáte?

Johnny 3 Tears: Je to naprosto úžasné.
Da Kurlzz: Je to vážně super, protože jsme tu ještě nikdy nebyli.
Johnny 3 Tears: Jezdíme tour už dlouho a vždycky je pro nás vzrušující být někde poprvé. Vždy si ráno přivstanu a jdu se rozhlédnout po okolí. Koupil jsem si tu pohled, lidé tu jsou strašně přátelští a vypadají dost mile.
Da Kurlzz: Ano, lidé tu jsou opravdu přátelští. Také jsem slyšel o vašem vynikajícím pivu.

alt


Můžete nám poskytnout nějaké informace o nadcházejícím albu Hollywood Undead?

Johnny 3 Tears: Jasný, už jsme dávno hotoví. Ještě jsou tu věci jako mastering a mixování alba. Máme k dispozici kolem třiceti songů. Dokonce jsme začali na padesáti.
Da Kurlzz: Fakt jsme měli kolem padesáti nápadů. Ještě nevíme, kolik jich na albu bude. Na tom se ještě pracuje.
Johnny 3 Tears: Většinou to bývá tak kolem dvanáct až patnáct písniček, ale kdyby to bylo na mně, tak nahraju všech třicet. Bohužel o tomhle rozhoduje naše vydavatelství a ti tohle nepovolí. "Fuckin´cocksuckers!" (smích)


Bude na albu spolupráce s jinými interprety či featuringy?

Johnny 3 Tears: Bohužel ne. Ale rád bych spolupracoval například s Nine Inch Nails nebo se Zackem De La Rochou, zpěvákem z Rage Against The Machine, kapela co pro nás hodně znamená. Zac mi furt volá, ale já mu to nezvedám. Sorry, ale nemám čas. (smích)


Inspiruje Vás něco při psaní nových věcí?

Johnny 3 Tears: Cokoliv, ale já osobně rozhodně neposlouchám hudbu, protože mě to akorát rozptyluje. Něco pak skládáš a akorát ti to udělá bordel v hlavě.
Da Kurlzz: Spousta lidí dělá například to, že vezme melodii z nějaké známé skladby a trošku jí upraví. Prostě se vezou na vlně toho, co je zrovna populární. To my rozhodně neděláme.


My osobně jsme rádi, že nepoužíváte takové ty moderní "dubstep věci".

Da Kurlzz: To my také.
Johnny 3 Tears: Kluci z kapely dubstep poslouchají. Však když posloucháš nějaký druh hudby, neznamená, že musíš hrát to samé.
Da Kurlzz: Chceme poskočit s Hollywood Undead na další level, ale rozhodně si chceme zachovat náš klasický zvuk.
Johnny 3 Tears: Vlastně na albu bude spousta momentů, že až je fanoušci uslyší, tak si řeknou: "What the fuck?" (smích). Ale jsme to pořád my.


Co posloucháte za hudbu, například v tour buse?

Johnny 3 Tears: Fucking black metal. Prostě klasický black metal.


Opravdu?

Johnny 3 Tears: Ne. (smích). Poslouchám hlavně hudbu z her, které zrovna hraju.
Da Kurlzz: Já poslouchám novou placku od Slipknot. Song Custer jsem si hodně oblíbil. Je to jedna z nejtvrdších písniček na tom albu. Stejně jako úvodní skladby. Každý z nás vlastně poslouchá něco jiného.


Posloucháte hodně hip-hop?

Johnny 3 Tears: Miluju Wu-Tang Clan, to je pro mě klasika. Nezpívají o tom, kolik děvek můžeš mít, kolik prachů dostaneš, kolika auty jezdíš, to je prostě nuda. Jsou to strašně chytří kluci a baví mě jejich texty.

alt


Co děláte, když nejste zrovna na tour?

Johnny 3 Tears: Píšu nové věci nebo jsem ve studiu. Ale jak jsem říkal, mám manželku, dítě a psa, takže se většinu času snažím trávit s nimi. Také rád chodím na pláž a surfuju.
Da Kurlzz: Mám rád turistiku. Taky navštěvuju hodně strip kluby v Las Vegas. (smích)


Takže turistika po strip klubech? (smích)

Da Kurlzz: Jo, taková turistika po "kozičkách" je hodně fajn. (smích)


V minulosti jste měli tour po USA s kapelami jako Avenged Sevenfold nebo Asking Alexandria a v Rusku jste nedávno vystoupili společně s Die Antwoord. Jak Vás fanoušci takových kapel přijali?

Johnny 3 Tears: Ze začátku jsme nevěděli, co máme čekat a trošku jsme se i báli reakcí. Ale překvapivě máme všichni společné fanoušky. Spousta mladších lidí má rádo metal, ale taky i rap, hip-hop a tak dále. Nemusíš se přece omezovat. Takže myslím, že jsme to zvládli dobře a lidé nás ocenili. Možná při tour se skupinou jako je Metallica bychom měli problém. Ale jak říkám, na tyhle koncerty přišlo dost mladých lidí a ti s námi problém neměli.
Da Kurlzz: Takové tour jsou vždycky skvělou výzvou a příležitostí pro kapely. Když všechny skupiny v jeden večer nehrají to samé.
Johnny 3 Tears: Lidé co poslouchají třeba metal a o rapu nebo jiných stylech, ti řeknou, že je to sračka, tak jsou to omezení ztroskotanci.


A co Die Antwoord, jací jsou třeba v zákulisí?

Da Kurlzz: Jejich hudba mě moc nebaví, ale měli dobrou show.
Johnny 3 Tears: Jo show byla dost dobrá, ale neměl jsem čas si s nimi nějak pokecat. Zkoušeli se mnou mluvit, ale řekl jsem jim, že nemám čas, stejně jako mi stále volá Zac De La Rocha. (smích)


V rámci téhle tour jste navštívili Ukrajinu. Slyšeli jste o občanské válce, která tam probíhá?

Johnny 3 Tears: Jo to je jasný. Všechny války stojí za nic.
Da Kurlzz: Myslím, že tam jsou lidé mnohem víc politicky aktivní.
Johnny 3 Tears: Je to rozhodně smutné, když vidíš, jak si tímhle lidé musí procházet. Měli by žít normální životy.


Nějaký vzkaz pro fanoušky Hollywood Undead z České republiky?

Johnny 3 Tears: Děkujeme moc za podporu, že jste přišli na koncert. Pořádně to rozbalíme!
Da Kurlzz: Doufám, že všechno dobře klapne a brzy přijedeme zas.

 

Články autora Majk

Metalová smršť Trivium již tento pátek v pražském Rock Café

1. 7. 2016 – Trivium (USA), Rock Café, PrahaTuto partičku z amerického Orlanda není třeba českým fanouškům nikterak představovat, kapela zde…

Attila zazářila, Hollywood Undead opět nezklamali!

Předkrm pro sobotní večer v čím dál více oblíbeném prostoru Forum Karlín obstarala Attila – banda, která sama sebe definuje jako party metal.…