Rozhovory
I Warned You: Klip Limitless je pro nás přelomovej
Přejít na obsah

I Warned You: Klip Limitless je pro nás přelomovej

Někteří z vás o karlovarské úderce I Warned You slyšeli, někteří zas ne. Proto na nic nečekejte a poznejte kluky, kteří to pospolu táhnou už nějaký ten pátek. Na většinu otázky odpovídal především frontman Máza.


Máme za sebou půlku roku 2015, jak to zatím jde? Zažili jste něco, s čím byste se chtěli podělit?
Čau všem, určitě toho je hodně. Poslali jsme poslední album Hoods of Incomplete cca před měsícem a půl skrze prodejhudbu.cz do světa a máme za sebou čerstvě natočení videoklipu, kterej jsme akorát vypustili ven.

Můžeš nám popsat jak web prodejhudbu funguje? A jak dlouho jste si se zmíněným albem hráli, než jste si řekli, že to je to pravý ořechový a naservírovali ho lidem?
Viděli jsme reklamu (tuším, že na bandzone) a řekli si, že to zkusíme. Funguje to úplně v pohodě, přesně, jak se píše. Vyplníš osobní údaje, pošleš digitální verzi, podepsanou smlouvu poštou a je to. Do měsíce je to online, nic složitýho. S Hoods of Incomplete se to mělo tak, že nějaký skladby jsme dávali do kupy dýl, některý byly složený celkem rychle. Nahráli jsme ho v Davos Records ve Vyškově, kde byla spolupráce vždycky skvělá. Nakonec jsme ho fyzicky nevydávali a dali ho za symbolickou částku k prodeji na náš bandcamp.

Takže klipovka Limitless není s albem nijak spojena? Protože tu vám pokud se nepletu mixoval a masteroval Marc z Caliban. Jak jste se dostali k němu? A jak spolupráce probíhala?

Limitless je samostatnej singl, kterej jak říkáš, nemá s předchozíma albama nic společnýho. O Marcovi jsme slyšeli, že už pár kapelám z okolí zvuk dělal, a psal na facebook, jestli by někdo měl zájem o mastering. Tak jsme se toho chytli. Song jsme víceméně nahráli v domácích podmínkách a pak jsme už čekali, co nám vyleze ven za zvuk. A výsledek se nám fakt hodně, hodně líbil.

U klipu ještě zůstaneme, jak vás napadlo pojmout klip tímhle stylem, že jste sami sobe diváky. A co spolupráce s Radimem Věžníkem?
Chtěli jsme, aby to nějak vypadalo, což je dneska už celkem základ :) Nápad na klip přišel tak nějak ve zkušebně a dát ho do kupy v praxi při natáčení byla dost sranda. S Radimem se pracuje naprosto parádně, viděli jsme předtím několik jeho věcí a tady je prostě na videoklipy bezkonkurenční. Nebylo o čem. A jsme za to fakt rádi. Výsledek je skvělej :)

Nejste vyčerpaný? Udělat desku, natočit klip, několikrát do měsíce hrát živé, cítíte to nějak na sobe? Plánujete odpočinek, nebo i v lete budete aktivně obrážet vsudemozny stage?
Tak deska je venku už docela delší dobu a většina z jejich skladeb se hraje i naživo v našem playlistu, plus něco málo z alba Breathing the Scarlets + teď už i Limitless. Koncertů zase nebylo tolik, aby jsme na sobě cítili nějakou větší únavu, ale rozhodně plánujeme dopředu pořád. Na podzim pojedeme tour s Keep on Rotting a Mallephyr po ČR a v lednu, když to vyjde, tak se podíváme i mimo ČR hodně daleko, ale s tím teď nechci předbíhat, protože je to ještě v jednání.

Tak to budu držet palce! Co berete jako největší úspěch Vaší dosavadní existence?

Asi určitě když nám vydali v Terrorizeru skladbu Pray v jejich kompilaci střední a východní Evropy, pak když jsme si mohli zahrát třeba s Master, Placentou, Eminence nebo Thell Barrio. A samozřejmě přelomovej je pro nás i Limitless, jakožto náš první klip.


A naopak, co by pro vás bylo největším úspěchem?
Kdybych měl mluvit za sebe, tak asi podepsat smlouvu s nějakým velkým labelem, zahrát si na největších festivalech a hlavně nepřestávat se snažit překonávat sám sebe.

Je nějaká deska, která vás letos dostala a kterou nevyndáte z uší?
Máza: Tak já za sebe úplně odbočim od žánru a jestli mě něco letos totálně rozesralo, tak nová deska YelaWolfa "Love Story" a taky sólovka Toma DeLonga. Asi poslední nějaká tvrdší věc, co se mi dostala pod kůži bylo "Die Without Hope" od Carnifex. Co se týká českejch kapel, nikdy mě neomrzí třeba We All Gonna Die nebo Suffocate With Your Fame. Taky jsou skvělý třeba Skywalker nebo Crippled Fingers a nesmim zapomenout ani na Hentai Corporation.

YelaWolf je jméno, který teď slýchávám od spousty lidi. Čím si myslíš, ze dosáhl takovýho "boomu", díky albu co zmiňuješ?
Hele to Ti asi přesně neřeknu proč, nebo jak. Ale vzalo mě to a to bylo to hlavní. Jede to, má to flow a od začátku do konce se to fakt prostě hejbe.

Franz: Od Behemoth album The Satanist.
Vitalij: SarpanitumBlessed Be My Brothers, AosothAn Arrob In Heart, At The Gates - At War With Reality
Zdenek: Diamanda Galas - Defixiones Will And Testament.

Jaký to byl pocit, když vám fanynka poslala vytetovaný vaše logo?
Fery: Bylo pro nás hlavně překvapení, když jsme viděli naše logo na někom vytetovaný. A hlavně je to pro nás strašné dobrej pocit když vidíme, že jsou lidi, co nás mají takhle rádi. Toho si hrozně vážíme!

Mázo, o tobě vím, že jsi fanoušek superhrdinů, padouchů a scifi celkově, ať už v herní, filmový, či jiný podobě. Kdy se tahle "mánie" u tebe projevila?
"Mánie" se u mě projevila už od mala, kdo nechtěl bejt Supermanem? :D Nějak se mě to drželo dlouho, hry jsem pařil taky tak od 4 let a i to mi zůstalo dodnes :)

Takže superman je pro tebe číslo jedna?
Jo jo. Sorry, Bruci.

Narazíš na to, že se má Batman raději bát v očekávaným bijáku, kde se setkají tyhle dvě ikony na jednom platné?

No to se potkají, ale každej ví, že ve filmu nikdy žádná ikona tohohle kalibru vyhrát nemůže, Superman je nejznámnější superhrdina, Batman nejoblíbenější. Nakonec, z nich budou kámoši :)

Díky za optimismus, rozhovor a za coreMusic přeju hodně úspěchů do budoucna, ať to dál šlape!
Chtěl bych poděkovat všem, co podporujou koncerty (nejen) domácí scény, choďte dál a podporujte!! Za I Warned You se třeba uvidíme buď na Agressive Festu v Lípě nebo Death Coffee festu v Liťáku. Anebo třeba někde úplně jinde :) Tobě díky za rozhovor!

Články autora Tomáš Křenek

Crippled Fingers s ochutnávkou nového alba

Česká hardcore-metalová sebranka Crippled Fingers vypustila do světa singl Ignorance. Track bude součástí placky Mass Of Terror, která by se měla…

Lionheart s videoklipem

HC banda Lionheart, servíruje videoklip k singlu Pain. Ten bude součástí chystané placky Love Don't Live Here, která vychází 22. ledna pod LHHC…