Rozhovory
MARKED AS AN ENEMY: Hrajeme metal, ale ve skutečnosti jsme pankáči!
Přejít na obsah

MARKED AS AN ENEMY: Hrajeme metal, ale ve skutečnosti jsme pankáči!

České Budějovice, to neni jenom pivo nebo Jihočeské divadlo. Zapiš si za uši, že z tohohle města pochází taky šikovná mladá kapela Marked as an Enemy, která se rozhodla pořádně šlápnout na plyn! Rozkecali jsme se s klukama po pár pivech v baru Čerňák o momentální koncertní šňůře, domácí scéně a novém matroši!

Jak jste si užili koncert v Novém Boru v baru Čerňák?

Moc si to tady užíváme, myslím si, že atmosféra byla super, lidí bylo víc než minule, o tom žádná. Bar Čerňák je přesně ten klub, kam asi budeme jezdit nadosmrti.

I přesto, že nebylo narváno, cejtili jste dobrou atmošku?
Jasně, atmosféru ti tady vytvoří klidně dva lidi, nepotřebujeme full house, abychom byli šťastní!

Započali jste tenhle rok docela solidní tour, jak to prožíváte?
Dáváme tomu všechno, jedeme hodně naplno, věcí máme domluvenejch dost. Naložili jsme si letos jak klubově, tak i festivalově, a to nás baví. Máme rádi to lítání sem a tam. Chtěli jsme si dát pauzu, jelikož pracujeme na novém materiálu, ale ta touha poznávat nové fanoušky a příležitosti je mnohem větší.

A co ta tour s Marinou?
Hrálo se s nimi dobře, jsou to fajn kluci, mají něco za sebou, hrát s nimi bylo príma. Na druhou stranu se k nim nestavíme jako k nějaké velké ikoně, protože takhle hrajeme i s dalšíma jinejma kapelama, snažíme se s nimi vždy potkávat na nějaký lidský úrovni a pak si to vždy po koncertech užíváme.

Takže letní akce můžou pořádně začít, co?
Vždy se těšíme, až vypustíme našeho hlavního maskota Žraldu a nafukovací míče a začne pořádná letní bazénová párty!

Jelikož se vám v poslední době dost daří, cítíte, že by měla přijít i větší příležitosti?
Hele nedokážeme zařadit naši kapelu, jestli je malá nebo velká, je to o tom, jak tě vnímaj lidi, a myslím si, že do těch bot je třeba ještě vyrůst. Na druhou stranu pro to děláme všechno, co umíme. Důležitý pro nás je nepolevit.

A jak vnímáte svůj fanklub?
Fanklub jsou lidi kolem nás, jsou to lidi, co přijdou a pozdraví se s námi, baví je naše muzika a chtějí s námi žít tenhle styl, který my žijeme. My tomu vlastně říkáme tak, že máme punk v srdci a metal v rukách, vlastně hrajeme metal, ale ve skutečnosti jsme pankáči, takhle v tý scéně žijeme a jsme velká rodina!


Jakej máte názor na domácí scénu, myslíte, že se to lepší?
Hele je to takový, jaký to je, je to na nás na kapelách, aby to bylo lepší, pokud lidi začnou poslouchat jen disko hudbu, tak je to náš problém. Je to na dvou stranách, není to ničí vina ani ničí povinnost a tak, jak se to vyvíjí, tak to má být. My si třeba nedovolíme odmítnout žádnej koncert a podobně to musí dělat i ty lidi, prostě všeobecně. Jestli lidi chtějí své oblíbené koncerty, měli by na ně i chodit a pořádat je (haha). Je to jednoduchý.

Jakou nezapomenutelnou reakci jste dostali po koncertě od lidí?
Asi od kluků ze Slovenska: "Si zajebal ty škopky, po piči"!

Čeká vás nový matroš, ať už tenhle nebo příští rok, jakým směrem jste se tentokrát vydali?
Předpokládáme, že se tak stane po létě. Věci už máme dost připravený, některý jsou už nahraný a ve fázi nějaký podoby, ale ještě nejsme schopni říct nějakej termín. Chtěli bychom desku obohatit dalšíma věcma než jenom kytarovýma písničkama, ale to se vše ještě uvidí. Chceme zapracovat na různých formách vokálů, jako jsou sbory, aby tam byli i další prvky jako čistý vokály. Nebráníme se opravdu ničemu, ale vše je otázkou konkrétního průběhu tý tvorby.

Kolik tracků tak můžeme očekávat?
Rádi bychom okolo osmi, chceme vydat prostě dlouhohrající desku!

Články autora Matty Vaněk

Tom Barber (Chelsea Grin) a Baby J (Emmure) se spojili pro nový projekt Darko Us a vypouští singl Devine Void

Darko US. Nový deathcorový projekt, který začátkem dubna založil Baby J (bubeník z Emmure) společně s Tomem Barberem (vokalista Chelsea Grin).18.4.…

The Used vám zpříjemní večer 2 novýma peckama z alba Heartwork!

The Used vydají 24. dubna své nové, očekávané album Heartwork. Zde se vrací ke starým kořenům a rozhodně nabídne průřez všemi možnými…