Rozhovory
SEVERALS: „Tour po východě? Stalo se nám snad všechno!“ Sledujte exkluzivní video z nejlepších momentů!
Přejít na obsah

SEVERALS: „Tour po východě? Stalo se nám snad všechno!“ Sledujte exkluzivní video z nejlepších momentů!

Vyprodaná hala, support pro Bad Omens, tuny legrace, ale taky rozbitá dodávka, několikadenní čekání na opravu, špinavé noclehy a nekonečné přejezdy. Na východoevropskou tour vyrazila plzeňská parta SEVERALS ihned po vydání EPčka Glitch. Plzeňská čtveřice drtící progressivní metalcore silně načuchlý djentem si za několik let vytvořila na české scéně slušný věhlas a tímto povedeným EPčkem a zároveň ohlášením odvážné zahraniční tour potvrdila, že svoje působení nebere na lehkou váhu. Během koncertů v Polsku, Rumunsku a na Ukrajině si toho zažila opravdu hodně. Kluci vám nyní přináší zábavný a tak trochu "dank" video sestřih z celé této eskapády! Mrkni na něj dole pod článkem a pak si taky přečti, co nám k tomu ještě svým osobitým stylem dodávají!

cM: Kluci, popište mi každej jednou větou vaší tour!

Ondra: Intergalaktický brikule.
Zdeněk: Sranda, strach, radost i smutek.
Pavel: Stalo se nám všechno, co mohlo.
Dominik: Jedna z největších zkušeností, která mě za působení v téhle partě potkala.

cM: Jaký jsou fanoušci na Ukrajině, v Rumunsku?

SEVERALS: Fanoušci mi připadají o dost vděčnější než u nás. Je to asi jeden z důvodů, proč za námi chodili a ptali se, proč jsme k nim vůbec přijeli zahrát. Navíc bylo hrozně krásný vidět na lidech radost, že mohou vidět další kapelou z ciziny. Po akcích za námi přišlo opravdu mnoho lidí pro fotku nebo jenom pozdravit či pokecat. To mě (a asi nás všechny) opravdu naplňovalo krásnými pocity. Co nás asi nejvíc potěšilo, bylo to, že zdejší lidé začali pařit ihned na první song první kapely ať už na nás, či jiné. U nás v Čechách je toto bohužel jen zřídkakdy.

cM: Co vás nejvíc překvapilo a zarazilo během pobytu v cizině?

SEVERALS: Jednoznačně nás nejvíc zarazilo, jak to na Ukrajině i v Rumunsku vypadá. Rozdíly mezi lidma na vesnici a ve městě jsou veliký. A překvapilo nás například to, když v českých médiích psali o tom, že Ukrajina je na pokraji války s Ruskem a my si spokojeně leželi v motelu a cpali do sebe snídani, lol.

cM: Jak jste se dostali na tour do těhle končin? Přeci jen to není úplně běžný...

SEVERALS: Na tom dostat se na tour makala celá kapela, ale hlavním aktérem je určitě Pája. Ten se zhruba před rokem seznámil se Sašou Slynkem, kterýmu v tý době pomáhal zařizovat tour australskými Error 37. No a právě Saša nás potom dohodl jako support pro Bad Omens, a k tomu nám udělal pár zastávek právě na Ukrajině a v Rumunsku. Ale stejně trvalo zhruba rok než se to celý mohlo uskutečnit.

cM: Ještě poslední otázka, a to na Bad Omens. Jak jste spolu vycházeli?

SEVERALS: Jsou fajn. Když je člověk vedle nich, tak jsou to prostě normální smrtelníci z masa a kostí. Rozdíl byl v tom, že s námi místní promotéři nezacházeli tak hezky jako s nimi. Od kluků z Bad Omens bylo třeba hezké, že nám do backstage přinesli pivo, protože ho už nechtěli a my jsme se o něj málem poprali (smích). Je skvělý hrát před tak velkou kapelou, jako jsou oni. A ještě lepší je, když máš možnost pokecat s nima nad pivem a vodkou.

Monika Lobodášová, Jiří Popelka

Photo: Anna Bartolotti for SEVERALS

Články autora COREMUSIC

Secrets of Separation chystají online koncert

Stýská se vám po koncertech a chtěli byste si to alespoň trochu vynahradit? Máme pro vás řešení! Secrets of Separation chystají na ponděli…

Nová Chmelnice se po zásahu After the Burial otřásla v základech! Předskakovali jim Polar, Make Them Suffer a Spiritbox.

Večer otevřela poměrně nově zformovaná prog kapela Spiritbox (ex-Iwrestledabearonce). Kapela se zpěvačkou v čele má na svém kontě zatím jednu…