Rozhovory
Sights: Nová deska? Můžete se těšit na nový zvuk!
Přejít na obsah

Sights: Nová deska? Můžete se těšit na nový zvuk!

Metalcorová banda Sights se chystá na svou první zahraniční šňůru a odskáče to Slovensko! Zároveň pánové pracují na své již druhé desce, takže témat k diskuzi se nabízelo dostatek…


Tak začneme… Je to rok a něco, kdy jste vydali debutovou desku a už se chystáte na další placku. Na tuzemskou bandu alternativního ražení je to pekelný tempo, nemyslíš?
Je fajn, že to nazýváš pekelné tempo. My to tak ani nebereme. Je to pro nás výzva a snažíme se makat co to jde. Už jen to, že stále hrajeme celé album dokola, nás nutí makat na nových věcech.


No a než se rozpovídáme o chystané novince, tak mi zhodnoť Behind the Mask. Vlastně celkové působení Sights od vzniku.
Zhodnotit album? Tak samozřejmě si nebudu házet klacky pod nohy :) Myslím si, že určitě má nějaké mouchy, ale jsme s ním spokojení. I přesto, že se nahrávalo ve stresu a šíleným spěchu. Člověk si při nahravání uvědomí jak moc umí a zjistí, jestli se zvládne překonat. Co se týká působení kapely na scéně, je toho hodně co bych mohl říct. Často slýchám, že lidé u nás vidí progress a za to jsem moc rád. Asi se moc nedají srovnávat naše první a poslední koncerty. Všechno chce svůj čas a věřím, že to bude stále lepší...


Tak a teď už se můžeme zaměřit na budoucnost. Takže jaká bude, kdy se jí dočkáme a proč bude lepší než debut?
Album bude obsahovat znovu osm skladeb a můžete se ji dočkat v průběhu nového roku. Zatím nechceme určovat datum vydání. Chceme do každého songu dát maximum a uvidíme, jak se budou vyvíjet. Rozhodně nechceme nic uspěchat. Určitě se můžete těšit na nový zvuk a ani nezapomeneme na nějaký ten klip.

Brzy vyrážíte na slovenské tour. Čeká vás zatraceně dost cestování a zařizování, jak se těšíš? Jak si vůbec normální člověk musí překopat život, aby si tohle vůbec mohl dovolit?
Z tour máme všichni radost, už dlouho jsme o tom přemýšleli, ale až teď se nám to povedlo zařídit pomocí kluků z kapely Landless! Jsou tu jisté priority a když si je člověk uvědomí, není problém si dát volno v práci nebo ve škole. Stačí chtít!


Vyhráli jste kapelu měsíce u Artery Recordings (Alesana, Bury Tomorrow, Vanna…), jak velký úspěch to pro tebe je? Mmm… a co že z toho máte?
Hrozně moc si toho vážím! Už nějakou dobu jsme se tam chtěli přihlásit a z ničeho nic jsme byli mezi deseti kapelami. O několik dnů pozdějí jsme vyhráli, vůbec to nechápu. Tyhle soutěže, kde se musí hlasovat jsou pěkně otravný, takže tímto chci ještě jednou poděkovat všem, kteří si udělali čas a poslali nám hlas! Artery Recordings nám postla naši promo fotku na jejich FB s linkem na náš oficiální web a na jejích kanál Spotify, kde jsme byli jako kapela měsíce. Já vím, není to moc, ale pro mě je důležitá myšlenka, že každá kapela se může zviditelnit a je jedno odkud jste! Takže mi to stále dává naději něco dokázat!


Představ si, kdyby opravdu něco takového jako je smlouva od Artery přišlo. Závazek nahrání alba. Byla by vaše kapela připravena, udělat desku na evropské úrovni?
No, to by byl náš sen! Každopádně by to byla docela výzva, na takové úrovni jde hlavně o to, jak se umíš prodat. A tím myslím jako celek. Takže nahrát desku na evropské úrovni je jedna (možná i jednodušší) věc. Zahrát ji perfektně na živo je další důležitej krok. Jestli by taková šance přišla zrovna teď, nejsem si úplně jistý, jestli by to mělo až tak dobrý dopad na kapelu. Ale kdyby se to opravdu stalo, museli bychom se s tím vypořádat a to člověk může pouze tehdy, když si ve zkušebně sedne na zadek a začne makat :)


Hele všichni o tom teď mluví… Co říkáš na novou placku Bring Me the Horizon? Jsi fanda?
Hele, já jsem fanda BMTH od Count your blessings a hlavně díky této kapele jsem začal se zpěvem. Oliho rozhodně stále obdivuji, protože takovou šílenou přeměnu kapely může udělat opravdu dost schopnej a talentovanej člověk. Samozřejmě tím myslím i zbytek kapely. Nové album se mi líbí a dost často ho poslouchám i přes to, že jsem spíše pro ty tvrdší žánry. Takže jo, jestli budu mít možnost podpořit tuhle kapelu, tak to s radostí udělám.


Díky moc za pokec! Jak se rozloučíš se čtenáři Coremusic?
Určitě ti děkuju za šanci se po dlouhé době rozpovídat! Chtěl bych pozvat všechny lidi na Tour Behind The Mask, který se bude odehrávat na Slovensku a vlastně i jeden koncert u nás. Všechny informace máme u nás na oficiálním webu, tak jestli máš chuť na pořádnou nálož metalcoru, určitě se mrkni na stránky a doraž na náš koncert! Mějte se pěkně a zase někdy! :)

Články autora Sláva

Tomáš Červinka (We on The Moon): Nová deska? Nejupřímnější počin, jaký jsme doposud vytvořili!

Pop rockoví We on the Moon chystají v dubnu vydání novinkového alba Home. To vznikalo v Anglii pod taktovkou producenta Leea Batiuka (Deaf Havana).…

Tomáš Hennel (Criminal Colection): Nechceme dělat ty samé věci pořád dokola

Pro účely prvního letošního rozhovoru jsem si vyhlídl Tomáše Hennela ze známé pop punkové kapely Criminal Colection. Dostali jsme se k nové…