Rozhovory
Stellaris: Sestavu kapely ještě formujeme a utužujeme, ale stále jdeme dopředu!
Přejít na obsah

Stellaris: Sestavu kapely ještě formujeme a utužujeme, ale stále jdeme dopředu!

Nová kapela Stellaris je tu s námi aktivně už rok a za celé to krátké dění na scéně se jim podařilo zahrát si na pár koncertech a vydat singl "Find Your Course"
a teď když tu máme nový rok 2021, vyhlídky vypadají ještě slibněji než kdy předtím. Pozval jsem si do rozhovoru původního člena Jamieho a zpěvačku Nicol.

1. Vítejte u rozhovoru s Mattym z CoreMusic. Jak Stellaris trávili Vánoce a Nový rok? Jste v kondici?

N: Já jsem byla na Vánoce doma, děsila jsem svým zpěvem tátovy rybičky :D Nový rok a den mezi svátky jsme strávili spolu s kapelou.
J: Taky jsem svátky strávil s rodinou a jsem rád, že i období mezi svátky a začátek nového roku jsme strávili s kapelou.. V kondici rozhodně jsme a těšíme se, co nový rok přinese.

2. Nejnovější single "Find Your Course" je již 4 měsíce starý a píseň přinesla mnoho sledovanosti, ale i tlak. Je hodně lidí, co vám přeje úspěch a na druhou stranu i ti co nepřejí. Jak se s tím vyrovnáte? Jak vůbec po tom čase hodnotíte reakce na song?

N: Samotnou mě to překvapilo, jakou vlnu emocí, ať už pozitivních či negativních, náš klip vyvolal. Pro mě to byla první zkušenost, když člověk šel s kůží na trh a musím říct, že to bylo dost zvláštní. Moc si ale vážím všech, kteří nás podpořili a dál budou podporovat.
J: Byl to náš první profi počin a i po té době to my sami hodnotíme velmi kladně. Co se reakcí týče, vždy budou reakce pozitivní i negativní, ale snažíme se i z těch několika málo negativních si něco vzít, poučit se z toho a posunout to dál. A těch pozitivních si stále moc vážíme a dávají nám energii to zase vracet lidem zpátky.

3. Nicol, jaký koncert byl zatím pro tebe a pro kapelu ten přelomový, na kterém jste měli možnost si zahrát a nakopl vás nejvíc k tomu přidat na tempu?

N: Jednoznačně Find Your Core v Rock Café, přišlo nám tam zhruba ke dvoum stům lidí a byla to zatím nejlepší atmosféra, co jsme na koncertě kdy zažili. Tam jsem si teprve naplno uvědomila, že tohle je přesně to, co chci dělat a inspirovalo mě to k tomu, abych na sobě víc makala.


4. Otázka na Jamieho - Pojďme se bavit o době, než přišla Nicol, která byla jistě pěkně dramatická, i co já si pamatuju.
Málokdo ví, že i já sem byl adeptem na vokalistu a že momentální sestava není ta originální! Co se tedy stalo s původní sestavou? Objevuje se tam
kupříkladu i jméno Ondřej Sládek, který působil v bývalých Your Last Breath. Pojď to víc rozvést!


J: Tak v dnešní době je normální, že kapely procházejí určitými personálními změnami, kdy se lidem mění priority, ať už jsou to priority životní, či hudební. A to ať už naší úrovni v našem corovém rybníčku a nebo na velké světové úrovni. Naše sestava se pořád i v téhle době formuje a utužuje a my se to snažíme pořád tlačit dopředu, ať to stojí co to stojí.

4.5 Kolik se vystřídalo vokalistů, než přišla Nicol?

J: Tak v úvodních počátcích, ještě než začalo Stellaris jako takové, jsme to zkusili se dvěma zpěváky, ale Stellaris jako takové začalo teprve s Nicol.

5. Nicol, jak mezi vámi vůbec funguje chemie? Vždy se dokážete na všem společně shodnout, nebo to někde hapruje?

N: Myslím si, že si v kapele všichni rozumíme a dokážeme respektovat navzájem svoje názory. Co se týče skládání, tak si myslím, že současná sestava je to, co jsem vždycky hledala. Kluci skládají hudbu, která mi opravdu sedí a mám z toho radost.

6.Jamie, fanoušky by taky jistě zajímalo, jak moc se proměnil koncept kapely! Pamatuju si také, že se mluvilo o zpěvačce ale i o zpěvákovi. Upustili jste od této myšlenky?

J: Nikdy jsme koncepčně nehledali konkrétně zpěváka nebo zpěvačku, vždycky nám záleželo na kvalitě a profi přístupu, a to jsme s Nicol našli. Krom organizačních záležitostí, kterých pokrývá hromadu, se také neuvěřitelně posouvá zpěvově, takže je opravdu ten pravý člověk do tohoto konceptu.

7.Nicol, každá kapela má nějaké závislosti a hříchy. Jaké jsou ty vaše? Kdo z vás je ten, co jako první začíná v backstagi řádit jako utržený ze řetězu?

N: Jsme všichni závislí na gumových medvídcích, akorát já na veganských haha... o bordel v backstagi se stará naše slovenské křídlo. Jak je známo, nikto nad paleňku nevyhrál, iba východňari remizujú.

8. Jedna z největších příležitostí tohoto roku bude Fajtfest Help Party II. Jak se těšíte? Věřím, že jste se festivalu již zúčastnili z druhé strany stage, zkusil někdo z vás slavnou lyži?

N: Těšíme se strašně moc, ale zároveň cítíme velkou odpovědnost za kvalitní vystoupení, abychom nezklamali naše fanoušky a Boba, který nám dal takovouhle příležitost, věří nám a i s jedním singlem nás na takovouhle akci pozval. Co se týká Fajtu z druhé strany stage, byli jsme se s naším basákem podívat na Fajtfest Help Party vol. I. Bohužel jsem se stihla zřídit dřív, než jsem mohla zjistit, co slavná lyže je.
J: Na Fajtfestu jsem osobně ještě nebyl, ale o to víc se na to těším, protože z fotek minulých ročníků a obsazení kapel to vždy byla pecka a hraní na festivalu je hlavně v téhle době nedostatkové. A my jsme celá kapela žízniví po velkých a prestižních akcích, kterou Fajtfest rozhodně je.

9. Nicol, jaký máš ty osobně vysněný evropský festival, kde by sis chtěla zahrát? A Jamie, tvůj (reálný) vysněný "feat" na vokálech s Nicol?

N: Jeden se mi splní snad už letos (jedeme na Kopec!). Co se týká českých festivalů, ráda bych si zahrála na Brutal Assaultu nebo Rock For People. Z evropských je to určitě Wacken nebo Resurrection Festival.
J: Hodně by mě zajímal feat se Samem Carterem pro příklad. Nicol je ale hodně ovlivněna ženskými zpěvačkami, takže duet např. s Tetianou Shmailiuk z Jinjer by byl hodně mocný.

10. Fanoušci přímo dychtí slyšet další a další písně, ale stůjme při zemi, co nám tedy s jistotou můžete potvrdit do léta roku 2021?

J: Momentálně v době coronavirové pracujeme pořád na nových sonzích, které chceme hrát naživo, ale co se studiových nahrávek a klipů týče, během jara chceme vypustit nový song s klipem, naživo ještě nehraný, a do léta na to pak navázat ještě dalším singlem. A stále pracujeme na dalším novém materiálu, se kterým se nemůžeme dočkat až vylezeme před publikum.


Články autora Matty Vaněk

As Everything Unfolds: Celý léta jsme neměli nic a najednou máme za rok všechno. Je to úžasný!

Máme pro vás první rozhovor z letošního Rock for People! Hned v úvodu festivalu jsme si popovídali s Charlie Rolfe z kapely As Everything Unfolds…

IN FLAMES jsou zpátky v Praze a rovnou se silným supportem!

In Flames ze Švédska se přeci jen ještě ukážou tento rok v Praze!A zdá se, že přivezou i novej materiál - The Great Deceiver je novej singl,…