Rozhovory
Stellaris přináší novou kapitolu s Echoes Of The Past!
Přejít na obsah

Stellaris přináší novou kapitolu s Echoes Of The Past!

Sedli jsme si s čerstvou kapelou Stellaris při příležitosti vydání již čtvrtého singlu s názvem "Echoes Of The Past".
Skupina má za sebou již mnoho koncertů a taktéž se jim plní kalendář i na příští rok, který se snad bude vyvíjet lépe, než ten letošní.
Je tedy na čase se mrknout pod pokličku nového singlu a zjistit pár zajímavých informací od zpěvačky Nicol.

ROZHOVOR S NICOL

1. Echoes Of The Past je již v pořadí čtvrtou písní. Blíží se i konec roku a pro fanoušky jste si připravili pěknej dárek před Vánoci! Nemohl jsem si nevšimnout některých reakčních videí od různých nadšenců na youtube, baví tě to sledovat?

Děkujeme! Jsem ráda, že se ti song líbí! Musím říct, že se na tyhle videa dívám opravdu ráda. Je zajímavé sledovat, jak se lidem naše songy líbí a co vidí za jednotlivými texty. Například u Dust of Future jeden týpek rozebíral text a místo ochrany zvířat a přírody v něm viděl narušené mezilidské vztahy a potřebu tuto věc vnímat a řešit. Jsem ráda, že si v našich textech každý najde to, co ho zajímá a co ho ovlivňuje

2.Přidali jste se k pár interpretům v domácí scéně, kteří využili covid a pořádně se pustili do nové hudby. Mluvili jsme o pandemii již dříve, ale jak vás situace posílila a jak se změnily plány, když jste zjistili, že momentální situace nás nenechá možná ještě další rok v klidu?

Musím říct, že situace v loňské zimě mě bohužel dost psychicky sejmula. Kromě rodiny to tak byla zejména hudba a moji kluci, kteří mě v tom nenechali a svým optimismem se mi snažili vlít alespoň trochu života do žil. Proto jsme se po celou tuhle covidovou dobu scházeli ve zkušebně a makali jsme. Fakt, že jsme nezaháleli a jeli dál jsme využili a hned jak to bylo možné jsme začali hojně koncertovat. Nakonec tahle divná doba pomohla i tomu, že jsme místo FAJTFEST Help Party vol. II hráli rovnou na velkém FAJTFESTU a musím říct, že to byla vážně jízda. V létě jsme se pak domluvili s Vojtou Pačesným, že nám pomůže dát dohromady naše první EP, které vyjde v první polovině příštího roku a jehož první vlaštovkou je právě Echoes of the Past. Za tuhle spolupráci jsme rádi, jelikož nás to posunulo opět o hrozný kus dál a nastavilo to přesně ten hudební směr, kterým bychom se chtěli dál ubírat

3.Pojďme k aktuálními singlu .. zní opravdu hodně dobře a Evropsky. Můžeš nám ho přiblížit včetně textu a bude součástí ep nebo alba ?

Děkujeme! Jak jsem uvedla výše, bude součástí EP. Single se dost odchyluje od naší současné tvorby a přesně tímto směrem bychom momentálně chtěli jít. Moderní zvuk a produkce spojené s mými čistými vokály a brutálními screamy a growly. Zároveň bychom to ale chtěli zachovat přístupné širší skupině lidí, což se nám myslím díky těm clean vocals daří. Co se týká textu, psala jsem ho současné době vlády strachu. Nejde tady o žádnou pandemii, ale o fakt, že jako ozvěna minulosti (proto Echoes of the Past) se nám vrací vzorce chování našich předků z minulosti, kdy opět děláme tu samou chybu a necháváme se strachem svést na scestí. Vládní garnitury nás tímto strachem jen dále přiživují a mění společnost k nepoznání. Kritické myšlení a posuzování skutečnosti je zavrhováno a je nastolen pouze jeden směr myšlení a vnímání reality za současného potírání možnosti dialogu. To už jsme tady měli a nebylo to dobré. Text je tak s sebou přináší varovné poselství, abychom neopakovali ty samé chyby, mysleli kriticky a nepřijímali vše tak, jak je nám massmédii podáváno a chránili to, co jsme tady od revoluce budovali – respekt k základním lidským právům a svobodám. Ano, já vím, možná teď zním jako nudný právník, ale tato myšlenka teď nabývá daleko jiného a většího významu, když si vezmete, co se tady za celé ty dva roky dělo a bohužel zřejmě ještě nějakou dobu dít bude.

4. Často se ptám kapel v čem cítí svou odlišnost od ostatních, žánrově podobných kapel! Dokázali by jste změnit v budoucnosti styl, jako to dokázali nenásilně Bring Me The Horizon či třeba Asking Alexandria?

Tu odlišnost vnímáme zejména v mém vokálu. Jakkoli sebestředně to zní, je to fakt, který slýcháme na koncertech, čteme v komentářích pod našimi klipy a je to něco, díky čemu si nás lidi zapamatují.
Co se týká změny hudebního stylu, určitě tuhle variantu nevylučujeme. Přeci jen i my někdy zestárneme a nebudeme mít sílu běhat a řvát na stagei tak, jak to děláme teď, i když.. :-D V nejbližších letech ale od nás radikální změnu rozhodně nečekejte.

5. Měli jste možnost vystoupit se spoustou domácích kapel, se kterými jsi si sedla nejvíce a přemýšlíš o možné budoucí spolupráci? Jaká ČR kapela je podle tebe nejdivočejší mimo pódium?

Musím říct, že na tohle není vůbec jednoduché odpovědět. Co ale prozradit můžu je, že o společných koncertech mluvíme např. s Wictims, Stercore nebo Marked As An Enemy.
Divokost kapel raději posuzuji podle toho, jak to umí na stagi než podle toho, kolik toho po koncertě vypijou nebo si vezmou. Co jsem mohla osobně vidět, tak nejvýraznější a největší divoch je určitě Fuxo z Head2Down! Jejich koncert na Klubovna Fajtfest Night v Bratislavě byl výbuchem energie, emocí a lásky k hudbě. Fuxo si během druhého songu rozbil hlavu asi o odposlech a všude byla krev. Zjistil to snad až po koncertě :-D Jeho drogou je hudba a nikdy na ten koncert nezapomenu. Je to i pro nás obrovská inspirace jak dělat show na stagi, ale bez té krve :-D.

6.Plánujete na příští rok navštívit i jiné země než jen ČR? Pokud to situace povolí?

Určitě. Kromě jednotlivých zahraničních akcí a festivalů se chystáme na naší první evropskou tour pod hlavičkou Aurum bookings. Myslím, že tohle bude pro nás jako kapelu obrovským zlomovým bodem a něčím, co nám může pomoci se opět posunout dál. Bohužel nikdo nevíme, jak bude možné na jaře cestovat a koncertovat, a tak zůstáváme v této otázce trochu zdrženliví a zatím jsme tour nezveřejnili.

Rozhovor: Matty & Nicol
Články autora Matty Vaněk

Hopes Die Last: „Cítili jsme, že je ten správnej čas na to, dát se po 14 letech zpátky dohromady.“

Minulý rok nás potkalo velké štěstí, protože jsme se setkali s parádní kapelou Hopes Die Last. Ti se po 14 letech vrátili v základní sestavě…

DROPOUT KINGS: Děláme věci, který by normálního člověka ani nenapadlo dělat!

Arizonská skvadra Dropout Kings tenhle rok kralovala Fajtfestu a jako jedna z headlinerů rozskákala celý kopec a spustila vlnu šílenství pod stagí.…