Rozhovory
[CZ/ENG] SYCAMOUR: „Bez labelu máme prostor rozmyslet si, čím opravdu chceme být!“
Přejít na obsah

[CZ/ENG] SYCAMOUR: „Bez labelu máme prostor rozmyslet si, čím opravdu chceme být!“

V našem dalším exkluzivním rozhovoru vám představujeme kapelu z USA, která je známá pod jménem SycAmour. Její počátky sahají až do roku 2010. Když se v roce 2014 přidali k labelu Hopeless Records, vydali relativně úspěšné album Indulgence: A Saga of Lights. Poté se kapela odebrala do tichosti. Ozvala se opět až letos, vydáním nového překvapujícího EP Substance Abuse. Vyzpovídali jsme přímo Jeremyho Gilmora, zpěváka a frontmana kapely, kterého jsme se ptali nejen na otázky právě okolo EPčka.

Je to již dlouho, co jste vydali nějaký nový materiál. Jak se věci změnily od doby, co nejste na labelu Hopeless Records? Dost lidí se ptalo, proč tam vlastně nejste, co se vlastně přihodilo.

Řekl bych především, že nemít za sebou label jakožto základní kámen každodenního rozhodování a plánování pro kapelu, nám dalo čas na vyhodnocení naší vlastní vize budoucnosti a jak se tam sami chceme dostat. Hodně z toho, co se dělo v mezidobí, bylo prostě srovnávání si našich vlastních životů a zkoumání zvuku, stylů, pocitů. Když jsi u labelu, máte i jiné závazky než sami k sobě. Může to být motivací k tomu, aby si všechno sedlo, nebo vám to dá možnost různých nápadů jak na věci jít. Vše, co se skutečně změnilo, bylo, že jsme dokázali využít čas na to, abychom rostli přesně tak jak bychom rádi.

Vydali jste nové EP zvané "Substance Abuse" a to je velmi odlišné od vašeho staršího materiálu. Žádné screamování, jen čisté vokály, Tony je stále v kapele, ale fanoušci jsou velmi zmatení, co se s ním děje. Takže má Tony novou roli v kapele nebo je nové EP jen ochutnávka toho, co fanoušci mohou očekávat v blízké budoucnosti s Tonym i s tebou?

S Tonym je skvělé spolupracovat a bude nadále hudebně zapojen jinými způsoby, ale dostali jsme se do bodu, kdy nuceně píšeme agresivní vokály do písní místo toho, aby si o to píseň sama řekla. V našich vlivech máme všichni místo pro tvrdší hudbu, ale chceme psát co možná nejlepší muziku, co to jde a screamy jsou jen jednou z emocí z celé té palety, kterou chceme vyjádřit. Nemůžeme se spolehnout pouze na screamování. Při psaní vždy děláme přesně to, co se nám zachce, ale je tu jasné rozhodnutí, že nemůžeme násilně vkládat screamy do písní, které tvoříme. Každý z nás má v sobě určitou preferenci pro melodie.

Pojďme ale chvilku mluvit o vašem novém EP, mysleli jsme si, že singly "Coffee" a "Turns You On (Siberian)" budou součástí nově příchozího full-length alba, ale vydání EP bylo velkým překvapením. Líbí se mi, jak je každá píseň jiná. Tvé vokály jsou stále lepší a lepší s každou novou tvorbou. Jak se toto EP vlastně dostalo na svět?

Jakmile jsme se dostali k bodu, kdy jsme byli připraveni se znovu sejít a nahrát jednotlivý stopy, EP prostě prosvištělo "kreativním tobogánem". Bylo jen otázkou času, kdy dáme dohromady další nahrávku a EP se zdálo být nejlepším formátem, jak se posunout do nové éry.

Fanoušci milují váš unikátní styl písní. Měl si na počátku kapely vizi, že budete znít přesně tak, jak jste to plánovali, nebo jste udělali svůj jedinečný zvuk z ničeho nic? Jaká je vaše inspirace?

Pro mě to vždy bylo trochu o tom skládat hudbu taneční a provokativní. Myslím, že díky všem našim písním a vývojům v průběhu času můžete vysledovat úzkost, nebo napětí, které je prapůvodní a sexuální. Inspirace je něco, co tak nějak přijde z ničeho nic haha - ale vždy existuje jedna věc; fráze, riff, rytmus, zvuk, který se nám líbí a odstartuje tu spirálu, která nakonec vede k SycAmour songu. Hodně nám záleží na tom, abychom z prvotního nápadu vymačkali všechnu energii a maximální výraz, dokud nebudeme mít píseň, která skutečně má pointu.

Čeho byste chtěli dosáhnout jako kapela a jaké máte plány do budoucna? Nová hudba, klip nebo nový label?

Psát písně a být v kapele pro mě obecně bylo vždy o co možná největším propojení s co možná nejvíce lidmi. Někdy je těžké to rozložit do konkrétních malých cílů nebo "snů" haha - Chci, aby naše hudba byla lepší a lepší a vím, že chci sdílet okamžiky, pocity s každým, kdo nás uslyší. Ten druh pocitu, když lidi chtějí sdílet své pocity skrze naší hudbu a spojovat se s ostatními. Právě pracujeme na nové hudbě, ale uvidíme jak se věci vyvinou. Zatím se vezeme na vlně.

ENGLISH VERSION

It's been a long time since you released some new material. How did things change since you've left Hopeless Records? A lot of people also asked why you're not on Hopeless anymore.

I'd say primarily, not having another business (label) as the basis for our day to day decisions and operations as a group, we've taken the time to evaluate our own vision of the future and how we want to get there. A lot of what's gone on in the interim has been all of us just getting our foundations of life straightened out and exploring sounds, styles, feelings etc. When you're signed you have obligations other than to yourself, haha. It can be motivating having those oblogations and everything can fall in sync or it can be different ideas of how things should go; needing consistent reconciliation and accommodation. All that's really changed is we’ve been able to take out time to grow like we like to. We didn't have any particular instance of dramatic falling out with Hopeless, just different visions.

Well, you have released a new EP called "Substance Abuse" that is very different from your older work. No screams, just clean vocals, Tony is still in the band but fans are very confused about him. So does Tony have a new role in the band or is the new EP just a taste of what fans can expect in the near future with Tony's and your vocals?

Tony's awesome to work with and will continue to be musically involved in other ways, but we got to the point in writing when we were forcing aggressive vocals into a song as opposed to allowing the song to guide itself. We all have a place for harder music in our influences, but we want to write the best music possible and screams are just one emotion that we can't rely on to across the board to express the things we express. We’re always gonna do what we want in writing but the decision I can acknowledge is not to force screams into what we write; all of us have a certain level of preference for Melody.

Let's talk about the EP for a while, we thought that singles Coffee and Turns You On (Siberian) will be part of new upcoming album, but this EP was a big surprise. I like how each song is very different! Your vocals are getting better and better with every new creation. How did this EP actually come to the world?

We had a lot of transitioning to get through and life circumstance to flesh out when we were putting out Turns You On and Coffee. Once we got to the point when we were ready to reconvene and put tracks down, SA just came through the creative pipeline. No magic or special case to be matter though, lol. It was just a matter of time when we’d make another record and an EP seemed like the best way to move forward into what is certainly new territory and a new era for us.

Fans love your unique style of songs. Did you have a vision at the beginning of the band's birth that you would sound exactly the way you planned, or did your unique sound come out of nowhere? What is your inspiration?

For me, it's always been about being danceable and provocative. I think through all of our songs and developments over time you can trace an angst or tension that's primal and sexual. The inspiration does kind of come from nothing haha - but there's always one thing; a phrase, a riff, a drum beat, a sound we like that starts off the spiral into a SycAmour song. We’re big on taking an idea and just squeezing all of the energy and expression we can out of it until we have a song that drives the point into the ground.

What would you like to achieve as a band and what you are planning in the near future? New music, video or new label?

For me, song writing and being a band in general has always been about connecting with as much humanity as possible. Sometimes it’s hard to break that down into specific small goals or “dreams” haha - I know I want our music to keep getting better and better, and I know I want to share a wavelength, a moment, a feeling with everyone who hears us. The kind of feeling they want to share and use to connect with others. We’re working on new music now ?? but we’ll see how the specifics all pan out. Just riding the wave.

Články autora Matty Vaněk

Knocked Loose ti nakopou prdel novým albem A Different Shade of Blue pokud na to Skillet v srpnu nestačí!

Srpen bude skvěle nabouchaný! Nový "Northlane, Slipknot, Volbeat, Coldrain, Skillet" a následně Knocked Loose!Je to chvíle od vydaného EP "Mistakes…

Velkolepý návrat Oh, Sleeper a jejich nové album BLOODIED / UNBOWED již v červenci

Hrdý křesťané z Texasu, Oh, Sleeper začali lákat na nové album "Bloodied / Unbowed".První album od roku 2011 je na cestě a bude mít rozhodně…