Rozhovory
The Contradiction (Tarassenko Nikita): V té stálé samotě, nejistotě a chaosu za hranicemi jsem zažil – a furt zažívám – asi nejhorší životní období.
Přejít na obsah

The Contradiction (Tarassenko Nikita): V té stálé samotě, nejistotě a chaosu za hranicemi jsem zažil – a furt zažívám – asi nejhorší životní období.

Jelikož jsme s The Contradiction ještě nedělali žádný rozhovor, rozhodli jsme se to změnit a tak jsme vyzpovídali kytaristu Tarassenko Nikita!
Chceš vědět co je nového v táboře Warhammeru? Kam se bude hudba ubírat nadále či co stojí za novým singlem 184?
Pojďme na to!

1. Myslím, že bych měl asi začít u toho, jak tato kapela vznikla, určitě by nás zajímal ten příběh spojení různých členů z různých zemí!

Tady je ten příběh (aspoň z mého pohledu) docela banální: banda spolužáků si řekla, že po pár letech poslouchání Linkin Park a Green Day si založí kapelu. Vůbec jsme netušili jak držet nástroje, co a proč chceme hrát, jak se věci nahrávají... Takže teoreticky jsme byli jen basement-projectem, který se nikam ani nedostal. V roce 2012 jsem se odstěhoval z Kazachstánu (kde se to všechno odehrávalo) do Česka, kde nějakou dobu jsem psal vlastní materiál inspirovaný různými djent interprety, který po několika letech jsem chtěl oficiálně vydávat. Vzhledem k tomu, že byl jsem zvyklý ještě z Kazachstánu že veškerá má hudební tvorba vychází pod jménem The Contradiction, se svolení svých starých kámošů jsem si ten název převzal. Tak roku 2015 byl vydán můj první singl The Crimson King, po úspěchu mi začali psát lidi s tím, že chcou se mnou spolupracovat. Tak jsem se seznámil s Bogdanem, kytaristou co byl původem taky z Kazachstánu, ale studoval tehdy v Polsku. V roce 2016 jsme spolu vydali první EP Legion: The Rise a hned po tom se k nám přidal další člen z Polska, tentokrát zpěvák Maksym původem z Ukrajiny. Časem jsme měnili zbytečně dost členů (basáky z Ruska a Česka, kytaristy a bubeníky z Česka) ale teď už jsme se prostě smířili s tím, že jsme mezinárodní formace které taková různorodost jen přidává "interesting boys" points. Momentálně jednáme s dalším členem, který chce s námi dělat velké věci a je taky čert ví odkud. Asi jsme prostě prokletý, np.

2. Prozradíte o koho půjde?

O kytaristu. Už to chce nějaké nové nápady po těch letech. A navíc doufám, že jestli s tím novým členem všechno bude OK, konečně budu mít někoho komu bych mohl svěřit kytaru komplet a hrát na basu jak jsem celou dobu chtěl.

3. Vraťme se k prvnímu EP a té nové desce, jaké je mezi nimi propojení? Bude se jednat o trilogii?

Ne, v tomto případě třetí díl už nebude. První EP Legion: The Rise vypráví o době největšího rozkvětu legii Tisíc Synů, nejlepších bojovnících lidské rasy z populárního dark sci-fi settingu Warhammer 40 000; jen na konci toho EP jsou náznaky toho, že se blíží rozpad a zlo. Zas v následujícím LP Legion: The Fall je možnost pozřít jak špatně a z jakých důvodů dopadli. Je to komplexní a tragický příběh, který celkově dokážou pochopit jen fanoušci Warhammeru, ovšem pro ty co se v tom nevyznají zrovna jsme se to snažili vynahradit hudební stránkou. Prostě to jebe a nic se s tím nedá dělat.

4. Well, takže příště máme očekávat jiný příběh? Nebo se k tématice Warhammer už vracet nebudete?

Co se Warhammeru týče, tak zatím jen chceme vydat remaster The Rise: dodáme tam zpěvy, změníme pár věcí u starých songů, nejspíš přidáme i pár nových. Zvuk u toho remasteru nám bude dělat Kirill Konyaev, se kterým jsme spolupracovali na The Fall. Jinak už plánujeme tematiku Warhammeru pomálu pouštět bo za ty roky, co se věnujeme sci-fi settingu, najednou jsme přišli na to, že taky máme co říct a nepotřebujeme se k tomu vyjadřovat pomocí nějakých pohádek o daleké a strašné vesmírné válce nebo čehokoliv jiného.

5. No a není právě vaše kouzlo v téhle tématice? Nepřijdete si právě, že vystupujete z řad tisícovky stejných kapel a nacházíte něco, co fanoušci prostě žerou?

Možná něco na tom bude, ovšem problém taky spočívá v tom, že nikdo z aktuálních členů kapely moc ten Warhammer ani nejede. Maksym (zpěvák) více méně se rozezná v tom settingu jen podle nějakých článků z Wikipedie, Ferdinand (bubeník) paří nějaké ty PC hry, ale jinak taky není na to žádný odborník, já už na to prostě nemám chuť i přesto, že za svých časů jsem přečetl hodně knih a věnoval jsem dost času roleplay hrám na tematických fórech lol. Chceme aspoň zkusit se věnovat nějakým vlastním tématům a jestli tím nezískáme žádný úspěch, tak se zase s celou kapelou vrátíme k diskuzi o tom, stojí-li nám za to jet Warhammer nebo ne.

6.Těžká situace, ale věřím, že se to brzo vyvrbí! Ty si vydával nový singl 184, málokdo ale ví, že je to osobní song, který si vytvořil po 184 dnech co si uvězněný za hranicemi a neviděl si se se svou snoubenkou, jak se to vůbec stalo?

Už skoro půlroku pojíždím tam a sem v pokusech se dostat zpátky přes veškeré ty opatření, omezení a další nepříjemné věci co se Covid epidemii týče. V únoru jsem odjel na návštěvu k rodině do Ruska. Měl jsem jsem se vrátit v květnu přes Bělorusko, ale kvůli novým opatřením mě nepustili, tak jsem musel přežívat v Minsku do doby než mi nevypršelo vízum. Kvůli tomu jsem se musel vrátit na svou mateřskou zemi, kde pořád čekám na zlepšení epidemiologické situace a otevření ambasád, abych si mohl požádat o nový vízum. V té stálé samotě, nejistotě a chaosu jsem zažil – a furt zažívám – asi nejhorší životní období. Neskutečně mi chybí můj domov, žena, kamarádi a hlavně ten klid.


Články autora Matty Vaněk

As Everything Unfolds: Celý léta jsme neměli nic a najednou máme za rok všechno. Je to úžasný!

Máme pro vás první rozhovor z letošního Rock for People! Hned v úvodu festivalu jsme si popovídali s Charlie Rolfe z kapely As Everything Unfolds…

IN FLAMES jsou zpátky v Praze a rovnou se silným supportem!

In Flames ze Švédska se přeci jen ještě ukážou tento rok v Praze!A zdá se, že přivezou i novej materiál - The Great Deceiver je novej singl,…