Rozhovory
To Kill Achilles: Naše nejnovější skladby jsou velmi osobní! Ukazují, jací lidé doopravdy jsme!
Přejít na obsah

To Kill Achilles: Naše nejnovější skladby jsou velmi osobní! Ukazují, jací lidé doopravdy jsme!

To Kill Achilles nedávno vydali svůj nový počin "Oh God, I’ve Never Felt This Low" a při té příležitosti jsme se rozhodli, že uděláme s kapelou první rozhovor!
Jde o velmi osobní interview a vy díky tomu můžete nahlídnout, odkud se berou tak emotivní písně, které tato skupina často píše!


1. Hoši, pojďme mluvit o některých, vážných tématech, jste zdravý a vaše rodiny?

Chlape, ano, jsme zdravý a šťastní. Je to zvláštní doba, ale máme štěstí, že máme jeden druhého a podporujeme se, takže si myslím, že budeme v pohodě!

2. Právě teď je na tom Česká republika hodně zle, ale i přesto se snažíme, aby lidé od nás měli co sledovat a na co se těšit. Tentokrát jsem si vybral Vaši kapelu To Kill Achilles.
Vydali jsme nové EP "Oh God, I’ve Never Felt This Low”. Jak dlouho jste plánovali tyto písně vydat?

Ano, ve světě je teď zmatek, doufáme, že jste všichni v pořádku. Tato nahrávka je ve skutečnosti jen singl, který je součástí mnohem většího vydání, které přijde později. Vypadá to jako EP na Spotify, ale je to jen „Oh God, I’ve Never Felt This Low“ - ostatní skladby vyšly na začátku roku, ale všechno bude brzy odhaleno.

3. Jsou to 3 roky od EP "Anywhere But Here" co se tentokrát změnilo, co je jiné? Co se stalo s Markem Steppiem, který dělal vokály na tomto EP.

Všechno je tentokrát jiné, už nejsme ta kapela, kterou jsme byli dřív. Naše nejnovější skladby jsou velmi osobní! Ukazují, jací lidé doopravdy jsme!.
A hlavně Steppie nedělal vokály na žádné desce či singlu od roku 2014. Dostal nás do velmi nepříjemné situace a proto jsme se rozešli. Od té doby Mark Tindal přešel čistě jen na vokály a dokonce nahrál právě zmíněné EP "Anywhere But Here".

4. Marku, vydal si se svou kapelou mnoho písní, díky kterým mi vždy naskočila husí kůže! Odráží se v nich tvůj osobní život a rodina? Je to způsob, který ti pomáhá bojovat s tvými vnitřními démony?

To je od tebe hezky řečeno, děkuji! Mám sklon psát písničky o událostech ze skutečného života, měl jsem nějaké vnitřní boje a hudba byla vždy skvělý způsob, jak uvolnit své emoce v pozitivním světle. Říkáme, že některé písničky, které píšeme jsou příběhy těžkých časů, kterými si prošli ostatní členové kapely, například „Beautiful Mourning“ je Kieranův příběh o ztrátě matky v mladém věku. Věřil mi, abych psal o jeho zkušenostech a jsem tak vděčný, že mi důvěřoval, že mě nechal mluvit o jeho životě.

5. Vybral si Vás label Arising Empire nebo jste se rozhodli pro AE sami?

Arising Empire za námi přišli, když jsme psali desku a po pár rozhovorech jsme se rozhodli, že je to label nám ušitej na míru. Už pro nás udělali skvělé věci a my nemůžeme být šťastnější.

6. 21:36 je pro mě asi textově nejsilnější píseň na "Oh God, I’ve Never Felt This Low" jaký příběh se za ní schovává?

21:36 je příběh o přesném čase, kdy jsem poprvé přemýšlel o ukončení svého života. Nikdy předtím jsem o tom nepřemýšlel, ale věci se nahromadily a ve 21:36 jsem přemýšlel o tom, že byl šel na místo, kde bych chtěl spočinout. Někdy je svět tvrdý, někdy máte myšlenky, které jsou špatné a neměli byste je poslouchat, ale to neznamená, že se ty myšlenky nedějí.
Sebevražda není cool, nic to neřeší, napsali jsme 21:36, abychom tyto myšlenky normalizovaly a povzbudili lidi, kteří to cítili stejně, aby vyhledali pomoc a neskončili jako náš příběh.

7. První song na tomto singlu je právě "Oh God, I've Never Felt This Low" jak se vůbec natáčel při covidu tento klip?

Všechno jsme dělali velmi interně. Náš kytarista Marc Sharp dělá všechny naše videa, protože chápe vizi, já (Tindal), Sharpie a Kieran žijeme společně, takže jsme přišli s tímto nápadem, natočili jsme video u našeho basáka na Tippettově farmě jeho otce, jedinou osobu, kterou jsme přivedli navíc byl tanečník, který je ve skutečnosti Kieranův mladší brácha. Pokud jde o tuto kapelu, rádi bychom toho dělali co nejvíce sami.

8. Co všichni děláte během krize? Máte normální zaměstnání?

Jo, všichni máme práci doma. Tindal a Kieran jsou producenti a nahrávají kapely, Sharpie je neuvěřitelný fotograf a kameraman pro umělce. Shaun provozuje tetovací studio v Dundee a Tippett pracuje v maloobchodu. Všichni to jsou tvrdě pracující chlapci.

9. Měli jste nějaké koncerty minulý rok v České Republice, můžete nám říct, jak jste si je užili?

Vždy máme rádi Českou republiku, za ta léta jsme ve vaší zemi odehráli několik koncertů a vždy si je užili. Praha má v našich srdcích zvláštní místo, všichni jsou tak příjemní.
Budeme určitě zpátky.

10. Emoce jsou Vaše nejsilnější stránky! Jste jednou z nejunikátnějších kapel, které jsem kdy slyšel! Takže v plánu je tedy nová deska?

Děkuji ti, člověče, stojí to za to, když lidé jako ty cítí něco z toho, co děláme. Příští rok vyhodíme ven novou desku, na které jsme neuvěřitelně tvrdě pracovali a jsme tak nadšení, že se o ní můžeme podělit se všemi!

Vytvořil a zpracoval: Matty

Články autora Matty Vaněk

As Everything Unfolds: Celý léta jsme neměli nic a najednou máme za rok všechno. Je to úžasný!

Máme pro vás první rozhovor z letošního Rock for People! Hned v úvodu festivalu jsme si popovídali s Charlie Rolfe z kapely As Everything Unfolds…

IN FLAMES jsou zpátky v Praze a rovnou se silným supportem!

In Flames ze Švédska se přeci jen ještě ukážou tento rok v Praze!A zdá se, že přivezou i novej materiál - The Great Deceiver je novej singl,…