Rozhovory
Tomáš Červinka (We on The Moon): Nová deska? Nejupřímnější počin, jaký jsme doposud vytvořili!
Přejít na obsah

Tomáš Červinka (We on The Moon): Nová deska? Nejupřímnější počin, jaký jsme doposud vytvořili!

Pop rockoví We on the Moon chystají v dubnu vydání novinkového alba Home. To vznikalo v Anglii pod taktovkou producenta Leea Batiuka (Deaf Havana). Nejen o natáčení jsem si povídal s frontmanem Tomášem Červinkou.


Nedávno jste do světa vypustili singl Crashes, který otevírá dveře novinkové desce. Ta už je zatraceně blízko, proto začněme u ní...

Musím v prvé řadě říct, že naše nová nahrávka má konečně nějaký jednotný koncept. Je to nejupřímnější počin, jaký jsme doposud vytvořili a do kterého jsme skutečně vložili srdce. A to především textově. Lee nám ukázal, jak funguje opravdová produkce u velkých kapel, vzal si do ruky kytaru a to jakým způsobem vyplňoval atmosféru u jednotlivých tracků byla prostě nádhera. Anglie pro nás celkově byla neuvěřitelná škola. Chtěli jsme album udělat co nejsilnější, tak jsme zvolili 7 nejsilnějších songů a ty nahráli. Je to v podstatě takové EP, ale my to prostě nazýváme albem☺. Jsem hrozně zvědavý na feedback našich fanoušků.


Jak si již nadnesl, desku jste nahrávali v Anglii. Jak se česká kapela dostane k takovéto příležitosti?

Všichni v kapele jsme se shodli, že bychom rádi vyzkoušeli něco nového, posunuli se ve svojí tvorbě, aranžích, zvuku.. a co jiného by kapele mělo pomoct, než jet nahrávat ven? Nejprve jsme řešili producenty ZK Productions (Mayday Parade, All Time Low, Cartel, Set It Off nebo Against The Current), kteří z nás byli úplně nadšení a podstatě ve druhém mailu nás zvali do Atlanty. To bylo fantastické, měli za sebou úžasné nahrávky velkých kapel, které máme rádi, ale finančně to bylo totálně mimo naše možnosti. Potom se nám ale ozval Lee Batiuk. Producent Deaf Havana a jejich zatím poslední nahrávky Old Souls, kterou naprosto ilujeme a tak jsme si řekli, tohle už sakra musí klapnout. S Leem jsme se domluvili na termínu a zaplaťpánbůh i podmínkách a v říjnu 2015 jsme si to štrůdlovali do UK.

Tady bych se chtěl zastavit a vytáhnout z tebe něco víc. Nahrávání v zahraničí pro českou corovou scénu ještě stále není úplně běžné...

No byla to šílená pecka.. Už jen to, že s námi ti lidé chtěli chtěli pracovat byl pro nás ohromný impuls. To, že naše hudba zaujala významné, zahraniční producenty. To, že jsme byli schopni se domluvit na individuálních finančních podmínkách v UK už bylo takový to štěstí a sladká tečka. Hned při vstupu do studia na nás dýchala atmosféra kapel, které tam nahrávali. Nicméně, na blbosti a nějaký fakt super zážitky ze studia nebyl moc čas, protože se opravdu makalo naplno a my tak chtěli maximálně využít čas ve studiu na to, aby se toho stihlo co nejvíc. Přeci jen, nenahráváte pět minut od baráku. :D Každopádně, byli jsme vykulený z toho, přes co jsme natáčeli, jakým způsobem.. Myslím, že celkově se venku hodně dbá na “náběry” kytar, proto tak dostávají jejich oblíbenej massive sound. Všechno musí bejt totálně navrstvený, přesný... A když začal Lee řešit vyloženě atmosféru songů, vyplňovat jednotlivý tracky atd., tak jsme fakt koukali s otevřenou pusou. To jsou ty detaily, které nahrávku zvedají. Takže celkově. .věříme, že Anglie byla správným rozhodnutím a už i kvůli kontaktům, které jsme tam získali věříme, že se nám tím otevírá cesta do zahraničí.


Nahrávání máte tedy za sebou. Co vás kromě vydání desky čeká nyní? Tuzemská i zahraniční šňůra?

Začínají se nám rýsovat letní festivaly, na který se strašně těšíme.. vlastně... celkově se hrozně těšíme na koncerty, protože díky předprodukci a samotnému natáčení, jsme se nechtěli moc do koncertů pouštět, protože jsme chtěli vyrazit do klubů a na festivaly s novou tvorbou.. a ta doba přichází až teď, tak se pochopitelně nemůžeme dočkat. Zahraniční šňůru bychom také rádi absolvovali, v současné době jednáme s několika UK managementy tak doufejme, že se nám naskytne nějaký prostor a dojde k finální dohodě.


Hele… nezapomněli jsme na něco? Kdy přesně album vyjde?

Deska „Home“ vyjde 21. dubna. Křtíme jí v Praze 27. dubna a v Brně o den později. Bude to skvělý, tak všichni přijďte…jo… ale když budete všichni hodní, tak možná spustíme online stream o něco dřív.


Pojďme nadhodit nějaké žhavé téma současnosti: vystoupil bys v klubu, kde hrála kapela Ortel? Co říkáš na toto téma obecně?

Haha Ortel, popravdě já se vždycky k těmto tématům nerad vyjadřuju. Každopádně už jen tím jak se o nich mluví, se jim dostává stále větší a větší prostor v médiích a tím pádem i na koncertech. Mně je ten interpret absolutně ukradenej, jak názorově tak hudebně. Absolutně se s tím neztotožňuji.


Kdyby ses měl zamyslet nad novými hudebními nadějemi, jak u nás tak ve světě, které kapely bys tady vyzdvihl? Co podle tebe stojí zato.

Musím říct, že tím jak jsme byli v Anglii tam jsem si strašně zamiloval místní scénu. Pamatuju si, že nám tam Lee pouštěl asi tři kapely, který vydávali svoje první desky, Epčka, whatever.. A všechny ty kapely zněli naprosto světově a myslím, že by patřili k tomu nejlepšímu v CZ/SK. Já si teď jedu kapelu The Gospel Youth, mladí kluci, zní to naprosto skvěle – super zpěv, potom třeba Nothing But Thieves nebo nový věci od 1975, fakt dobrej pop. Z český scény jsem nějakou žhavou novinku zatím nezaregistroval, kromě ověřených Light and Love, Thoma Artwaye, kteří jdou vidět a já myslím, že to kvalitu rozhodně má. A určitě bych ocenil i poslední singl Donnie Darko, dobrá práce. Na kluky se těšim na RFP, kde taky hrajem. Uuu to zas bude večírek.


Tomáši, moc děkuji za rozhovor! Co bys vzkázal na závěr čtenářům?

Tyjo lidi, bavte se, žijte šťastně, dělejte to, co vás baví. Jezděte na festáky, na koncerty, šiřte jméno českých kapel, které vás baví. Ale hlavně, neseďte u počítače a choďte taky ven sakra ale už.

Články autora Sláva

Tomáš Hennel (Criminal Colection): Nechceme dělat ty samé věci pořád dokola

Pro účely prvního letošního rozhovoru jsem si vyhlídl Tomáše Hennela ze známé pop punkové kapely Criminal Colection. Dostali jsme se k nové…

​landless: Ohlasy na naše prvé EP Bluemist sú úplne skvelé

S dnešním rozhovorem zabrouzdáme za slovenské hranice. Představíme si nováčky landless a jejich nové EPéčko Bluemist…Měli bychom začít…