Rozhovory
Ústečáci Hillside se derou na povrch se svým novým EP Verity! STREAM + ROZHOVOR V ČLÁNKU
Přejít na obsah

Ústečáci Hillside se derou na povrch se svým novým EP Verity! STREAM + ROZHOVOR V ČLÁNKU

Že neznáte metalcore partičku Hillside z Ústí nad Labem? Inu i to je možné, ale nejdůležitější je, jak se kapela dere na povrch již od roku 2017 a rozhodně je na ní vidět velký kus cesty.
Naposled, co jsme jako redakce viděli kluky na Death Coffee Párty uplynula již nějaká doba a právě před 2 dny se vypustilo první nové EP na svět a aby toho nebylo málo, kluci jedou na Fajtfest, kde dostanou zatím největší příležitost vůbec!


Název EP je "Verity" a obsahuje 4 tracky, plné, toho nejžhavějšího materiálu.
Nahrávalo se u Smile Production, Seabeast Production a Avenue Studios.
DEJ SI KRÁTKEJ ROZHOVOR S DANIELEM DLUGOŠEM:

1. Z Death Coffee Párty až na Fajtfest. Vyhráli jste soutěž a jedete na ten legendární kopec a nyní budete mít šanci předvést, co ve vás je! Je to zatím největší příležitost?

Určitě! Konečně jsme teď kapela s ustáleným složením a všichni táhneme za jeden provaz. To se odráží pak i k chuti do práce a na celkovém chodu kapely. Dá se říct, že momentálně zažíváme nejlepší období. Na druhou stranu víme, že je vše pomíjivé a nesmíme na sobě přestat makat. Výhra v soutěži zahraj si na Fajfestu 2020 v nás spustila absolutní euforii, ale je to zároveň velká výzva. Fajfest není malá klubovka, na které jsme zvyklí, ale o to víc se těšíme, protože zas o kousek profesně vyrosteme. Každopádně máme teď v plánu vypilovat náš live performance, zakomponovat nové songy z EP a dát do toho úplně všechno, protože přesně pro tyhle příležitosti žijeme!!

2. Verity je vlastně váš první velký počin, jak jste se s ním vypořádali? Byla to pro vás stresová situace nebo jste se při nahrávání pořádně odvázali? Nevzdal to nikdo?

VERITY je pro nás zásadní. Do teď jsme vlastně neměli žádný pořádný materiál, kterým bychom se plnohodnotně prezentovali. Máme sice venku nějaký pátek singly BROKEN WINGS A
WE HAVE TO TRUST
, díky kterým se svět dozvěděl, že v Ústí nad Labem začala působit kapela HILLSIDE, která hraje metalcore, ale tahle tvorba je z našich úplných počátků a nevystihuje naše momentální hudební uvažování. Jelikož nejsme profesionální muzikanti a každý z nás má nějaké povinnosti, tak ten celkový proces tvorby byl docela zdlouhavý. Nejdříve se nahrály kytary u našeho kytaristy Káji v jeho studiu SMILE production, poté jsme u Tondy Smrčky – Seabeast production nahráli bicí a zpěvy. Po tomhle všem ještě Kája dotvořil samply a elektronické podkresy a vše jsme poslali do Britského Avenue Studios, kde proběhl mix a mastering a po několika revizích jsme našli svůj zvuk. Abych se vrátil k otázce: celé tohle pro nás určitě stresová situace nebyla. Děláme to, co nás baví a vytvořili jsme všichni společně to, co jsme chtěli. Celkově to nahrávání probíhalo hodně v pohodě a strašně jsme si to užívali. Že by to někdo vzdal nepřipadalo v úvahu (možná po partech, který občas nevycházeli na poprvé, ale to k tomu přeci patří :D). Teď už je to venku a jen čekáme, jak všichni tento počin přijmou.3

3. Můžete se pyšnit dost zajímavým coverem EP - co jste za něj vlastně skryli? Jaká je vaše celková myšlenka?

Celkové poselství VERITY je o tom, jak lidstvo vytváří mezi sebou konflikty, ničí vše okolo sebe a planeta tím akorát trpí. Proto je na coveru EP vykreslená Země v plamenech, kterou člověk svým bezohledným chováním zničil.

4. Když jste teď pořádně nakopli svou kariéru, chcete hudbě věnovat ještě více času?

Každý z nás věnujeme hudbě opravdu velký kus svého života. Jak už jsem zmiňoval, každý máme nějaké povinnosti, které patří ke všedním událostem. My se snažíme vše skloubit dohromady a hudbě dát maximum za každou cenu. Není to jednoduché, ale když se chce, tak jde vše. Určitě můžeme říct, že nehodláme polevit a myslíme ve velkém.

5. Každopádně můžeme čekat tu nejdivočejší show právě na Fajtu?

Na Fajtfest se neskutečně těšíme a na tom se stoprocentně odrazí i náš výkon. Snažíme se dělat divokou show, i když do klubu dorazí jen pár nadšenců. Vždycky jedeme naplno, protože každý live hraní nás neskutečně naplňuje a vážíme si každé příležitosti, kde se můžeme ukázat. Fajfest bude zatím ovšem náš vrchol a víme, že tam ze sebe vydáme maximum a předáme naši energii dál lidem, kteří milují hudbu a vše kolem zní stejně jako my!

Články autora Matty Vaněk

Tom Barber (Chelsea Grin) a Baby J (Emmure) se spojili pro nový projekt Darko Us a vypouští singl Devine Void

Darko US. Nový deathcorový projekt, který začátkem dubna založil Baby J (bubeník z Emmure) společně s Tomem Barberem (vokalista Chelsea Grin).18.4.…

The Used vám zpříjemní večer 2 novýma peckama z alba Heartwork!

The Used vydají 24. dubna své nové, očekávané album Heartwork. Zde se vrací ke starým kořenům a rozhodně nabídne průřez všemi možnými…