Rozhovory
Už nejsme Down & Dirty! Matt z americko-ruské kapely představuje novou éru Heavensent!
Přejít na obsah

Už nejsme Down & Dirty! Matt z americko-ruské kapely představuje novou éru Heavensent!

Máme tu speciální rozhovor s Matty Ryanem z kapely Down & Dirty! Ovšem kdo nečetl a nezaznamenal update ohledně celé kapely, tak nechť pozorně čte teď!
První změna nastala v line-upu, kdy se do čela ansámblu měl připojit Zeke, který nazpíval song Heaven Sent, ovšem kapelu krátce před nahráváním opustil a v čele zůstal Christian Grey, což je vokalista z kapely Villain Of The Story. Druhá, a ta markantnější změna je v názvu kapely. Ano, je šmytec se jménem Down & Dirty. Nyní se kapela jmenuje podle zmiňovaného singlu, tedy Heavensent a plánuje již brzy své nové album. Právě zítra se dočkáme prvního singlu, který nese název Losing Faith.

cM: Takže Matty, mohl bys nám v krátkosti vysvětlit, jak se celá situace s Down & Dirty má? Dost lidí je zmateno, měli jste asi spoustu problémů, ale zdá se, že jste konečně silní...

Matty Ryan: Ano, byla tu spousta komplikací, se kterými jsem žil od doby, kdy jsem se poprvé připojil ke kapele. Hlavně jeden ze členů dělal problémy spoustě lidí a dělal špatné věci za našimi zády, což je jeden z důvodů, proč se nás snažil label vystrnadit pryč. Ale nyní jsme zcela nezávislí s čerstvými novými tvářemi a tentokrát to vypadá mnohem pozitivněji.

cM: To zní skvěle, Christian (Villain Of The Story) je teď nový vokalista. Jak se vlastně do kapely dostal? Věřím, že to bude znít naprosto jinak a čerstvě!

Matty Ryan: Oh, jasně, přinese jak starej tak fresh sound, kterej fanoušci budou milovat. Pokud jde o to, jak jsem se spojil s Christianem, tak jsem mu jednoduše napsal na Instagram a on odpověděl s pozitivní reakcí.

cM: Máte za sebou crowdfunding kampaň na Indiegogo, což je pecka! Jak moc vám to pomohlo? Jako člen kapely musíš být asi hodně šťastnej, když vidíš, že fanoušci mají furt naději ohledně celé kapely a nepřetržitě vyčkávají na nový materiál na ten nový začátek, nemám pravdu?

Matty Ryan: Samozřejmě, že to pomůže, jsme fanouškům tolik vděční! Tyhle finanční prostředky přidáme k budgetu alba, abychom si byli jistí, že ta produkce je na jedničku.

cM: Nějaký ten pátek jste strávili ve studiu, jaký máte vlastně cíl na debutovém albu? Četl jsem, že na desce nebude ani jedna stará písnička, ale jen nový matroš!

Matty Ryan: Cíl tohoto alba je držet se dál od pop rocku, kterej dělá každej, ale samozřejmě tu budou nějaké jemnější songy, které si fanoušci stejně tak užijou. Ano, nebude tam žádný ze zmíněných starších songů, ale je to něco, proti čemu v budoucnu nebudeme mít námitky.

cM: Matty, jak tedy budete postupovat? Nové album vyjde na začátku nového roku? Pak začnete koncertovat? Musí to pro tebe být dlouhá doba, dlouhé čekání od doby, co jsi se připojil.

Matty Ryan: Jasně, myslím si, že je možné, že bychom nové album tenhle rok mohli vyhodit, ale uvidíme. Nemůžeme se samozřejmě dočkat až začneme hrát, musíme prostě vyčkat a počkat, které možnosti nám vydání alba přinese!

cM: To jsou skvělé zprávy pro fanoušky. A budete ty starý songy hrát naživo? Například Move It nebo jiné starší nahrávky s Denisem...

Matty Ryan: Myslím si, že ty starší songy naživo hrát budeme, protože momentálně jsou to jediné songy, které lidi od Down & Dirty znají.

cM: Takže na jakej song jsi nejvíc hrdej?

Matty Ryan: Musím říct, že to je právě ten novej materiál, na kterém makáme. Ale z těch, co se vydaly dřív, je to asi Heaven Sent!

cM: Kvůli tomuhle songu jste dostali i dost pozitivní feedback. Co bys ale řekl fanouškům, kteří nad vámi dřív zlomili hůl - kvůli těm změnám, rozpadu, Denisovi?

Matty Ryan: Děkujeme lidem, kteří tu s námi stále zůstali a věří nám skrze to, jak teď tvrdě makáme!

cM: Takže poslední otázka: co bys vzkázal fanouškům u nás v Česku?

Matty Ryan: Sledujte vydání nového alba, nemůžeme se dočkat až vás jednou navštívíme!


Články autora Matty Vaněk

PREMIÉRA: Stercore probudili k životu The Prodigy na novém singlu!

Dnes jsme si připravili novinku od Stercore, která pochází z nového alba jež vyjde v roce 2021! Hoši probudili k životu jednu z nejznámějších…

John Wolfhooker přichází s novou tváří pro song Lost And Forgotten

Wolfhookeři přichází s klipem pro song Lost And Forgotten. Emotivní píseň a dechberoucí text nezanechá bez pocitů melancholie snad…