Téma
10 MOMENTŮ, KTERÉ NA ROCK FOR PEOPLE NECHCETE PROŠVIHNOUT!
Přejít na obsah

10 MOMENTŮ, KTERÉ NA ROCK FOR PEOPLE NECHCETE PROŠVIHNOUT!

Jak už jistě víte, na Rock for People 2018 toho je hodně, na co se v coreMusic.cz těšíme. Headlineři jsou již nějaký ten pátek dobře známí a i náš rybníček bude v Hradci plný ryb: STYG, SFTP, Touché Amoré, Enter Shikari, Marmozets, Skillet, Sick Puppies atd. a k tomu samozřejmě nálož našich domácích zlatých rybiček v čele s John Wolfhooker, Hentai Corporation a From Our Hands. Jsou tu ale některé obzvlášť zajímavé záležitosti, které bychom rádi vypíchli a upozornili vás na ně. Pojďme na to!

HENTAI CORPORATION, JOHN WOLFHOOKER A FROM OUR HANDS NA VELKÝCH PÓDIÍCH!

Začneme tím, co nás neskutečně těší, a to je důvěra, se kterou Rock for People podporuje rostoucí domácí kapely v jejich snaze dostat se dál! Hrací čas na velkém pódiu letos dostanou John Wolfhooker, kteří na svůj středeční otevírací slot chystají speciální set. Ve čtvrtek se druhou hlavní scénou proženou Hentai Corporation a pátek odstartují slovenští From Our Hands, kteří s novým singlem Invincible prošli zajímavou obrodou. Big up, RFP!


STICK TO YOUR GUNS A STRAY FROM THE PATH - ANGAŽOVANÁ AMERICKÁ HC A MC KLASIKA!

Co by to bylo za Rokáč bez pořádnýho coru! O circle pity a společenský apel se tentokrát postarají standardně výborní a sympatičtí STYG spolu s kontroverzními a přímočarými SFTP. Na jejich přijetí jsme docela dost zvědaví, mají za sebou aktuálně novou desku a zejména singl Goodnight Alt-right sklidil neuvěřitelně rozporuplné reakce (čum na ten dislike bar!). Tak uvidíme! BLEAGH!

VÝBUŠNÝ RAP OD HO99O9 A ASTROID BOYS!

Rap a kytary, to není bůhví jak nová kombinace, ale způsob, jakým na ni jdou tato dvě uskupení, je sakra cool. Undergroundovej rap a hardcorová špína k sobě můžou mít tak blízko!


VOLBEAT ANEB HEAVY METAL MEETS ELVIS PRESLEY!

Titulek zní jasně, poslechni si tenhle song a uvidíš, proč se na to vlastně docela těšíme!


ZEAL & ARDOR ANEB BLACK METAL MEETS SOUL & GOSPEL!

Nejoriginálnější kapela v line-upu letošního RFP. Spojení black metalové atmosféry s černoškou hudbou je na 99% něco, co jste ještě nikdy neslyšeli. Překvapivě to funguje po čertech dobře a na live provedení jsme proto zatraceně zvědaví!


ENTER SHIKARI..., PROTOŽE PROSTĚ ENTER SHIKARI! A NAVÍC VE TMĚ!

Nevěříme, že by nás Enter Shikari měli na RFP zklamat. Naopak! Jejich již čtvrté vystoupení na hradeckém letišti bude konečně probíhat večer, za tmy a my už se nemůžeme dočkat, jaké vizuální tríčky na nás naši miláčkové přichystají! Still we will be here, standing like statues!


ČESKÁ KLUBOVÁ SCÉNA OPĚT POHROMADĚ!

1st Choice, Anthems, Brando's Eyes, Burning Steps, City Lights, Cigarette Syndrome, Donnie Darko, Fall From Everest, From Our Hands, F V T V R E, Glad For Today, I Love You Honey Bunny, KRANG, Night Before the End, Phatlip, Pilot Season, The Rocket Dogz, SEVERALS, Skywalker a Smrtislav akusticky, Something Like nebo Stifled! Opět nás tam bude jako mravenců!


FINÁLE PLANETROX 2018!

Už druhým rokem se finále soutěže Planetrox uskuteční na Rock for People v tzv. nultý den. Zástupci soutěže ovšem letos zaznamenali nejnižší počet přihlášených kapel a tak smutně procedili, že letošní ročník soutěže bude možná posledním. To samozřejmě mrzí i nás, vždyť možnost zahrát si v Kanadě na festivalu po boku velkých jmen (letos například Parkway Drive, August Burns Red, The Devil Wears Prada, Obey The Brave nebo Polaris) je pro klubové kapely ojedinělá. Zkusme alespoň akci podpořit hojnou účastí na finále! Přijďte a hlasujte pro nejlepší vystoupení! Do finále se letos probojovali Anthems, Night Before the End, Something Like, Stifled a Goofy Cow.

DNB PARTIES S LET IT ROLL PORTAL STAGÍ!

Afterparty jsou letos o level jinde! Světoví DJs otevřou na Portal Stagi červí díru do drum'n'bassové nirvány a kdo neplánuje výlet na Let It Roll, může ochutnat atmosféru tohohle fesťáku i na hradeckém Rock for People!

POCTA RADIMU HLADÍKOVI!

Legendárního českého kytaristu, jenž nás opustil v prosinci 2016, zná široká veřejnost z kapely Blue Effect, která stvořila nesmrtelnou píseň Sluneční hrob. Radim Hladík má ale na svědomí spoustu další krásné kytarové hudby. Poctu mu v Hradci složí významní čeští hudebníci, např. David Koller, Michal Dvořák nebo Lenka Dusilová.Články autora Jiří Popelka

TDWP mohli Stray From The Path strčit do kapsy, ti se z ní ale vykopali!

Nevšední předvánoční proplejtačku nám včera v MeetFactory přichystali bookeři z týmu Rock for People. Turné, které do Prahy zavítalo na…

[CZ/EN] ATENA: Mladých metalcorových kapel je ve Skandinávii málo. Starší generace nás neuznává!

Že Skandinávie je kolébkou metalu, o tom není třeba diskutovat. Ale kolik mladých současných corových kapel ze severu nyní známe? Máme tak…