Téma
Bandzone Showcase 2014 představí crossover, elektro i alternativu
Přejít na obsah

Bandzone Showcase 2014 představí crossover, elektro i alternativu

Pro šest nejlepších nových kapel se stane 20. listopad přelomovým datem. Jasnou volbou třetího listopadového čtvrtka bude v pořadí již šestý Bandzone SHOWCASE, tradiční přehlídka objevů domácí hudební scény.
Prkna, co znamenají svět, poskytne pražské Rock Café, mekka českých rockových kapel. Během jednoho večera zazní tvorba šesti největších hudebních nadějí; letošní ročník bude pestrý nejen kombinací jejich rodných měst, ale také žánrově – od alternativního roku až k pop-rock-elektronice.

Showcase je hudební formát, jehož smyslem je představit mladé talentované interprety a kapely (nejen) lidem z branže. V zahraničí jde o poměrně běžný koncept, který využívají především hudební vydavatelství a bookingové agentury k tomu, aby médiím ukázaly své nové koně. Někdy mohou za podobnou akcí stát i subjekty, které se snaží pomoci hudební scéně, ale sami o sobě se žádnou z kapel přímo nespolupracují.
V minulosti pomohl Bandzone SHOWCASE například kapelám The Pooh, Hentai Corporation, Light and Love, Bags, Wild Tides nebo On The Way. „Všechny nově zaregistrované kapely pečlivě posloucháme a aktivujeme ručně, díky tomu máme jedinečnou možnost jako první objevit talenty už ve chvíli, kdy udělají své první kroky. Po poslechnutí a ohodnocení 40 000 kapel už máme slušný nadhled a čich na skrytý potenciál," doplňuje pořadatel Michal Novák alias Majkláč.

Šťastná šestka se skládá z kapel BOY, Čardáš klaunů, Stroy, Zavřít, John Wolfhooker a Donnie Darko.
Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji prostřednictvím služby smsticket za 99 korun s označením konkrétní kapely (a pomoci jim tak v celovečerní minisoutěži), nebo na místě za 150 korun.

https://www.facebook.com/events/1476332722628506/

 

Články autora Tisková zpráva

Středeční progový festival v Praze zaštítí protinožci Dead Letter Circus a skandinávci Vola

Šesti jakostním tělesům v Praze budou vévodit protinožci Dead Letter Circus, Skandinávci Vola a Amíci Arch Echo. Celkově nebude nouze o instrumentálně

Nový ročník Family Festu v Novej Cvernovke

Family Fest je prvým slovenským metalcore, hardcore, punk a post-rockovým festivalom. Vznikol v roku 2014 s cieľom nasýtiť dopyt slovenských fanúšikov