Téma
Bývalý kytarista In Flames: Takhle jsem si to, když jsme tehdy začínali, nepředstavoval
Přejít na obsah

Bývalý kytarista In Flames: Takhle jsem si to, když jsme tehdy začínali, nepředstavoval

Zakládající a několik let už bývalý kytarista In Flames Jesper Strömblad se na Facebooku rozepsal o současném hudebním směru kapely, o tom, proč z kapely odešel. Léčba alkoholismu v tom hrála jen částečnou roli... a taky o jeho nové kapele The Resistance.

Jestli se někdy vrátím do In Flames? Jeden nikdy neví, co budoucnost přinese, ale šance jsou dost malé vzhledem k tomu, kam se jejich hudba ubírá, navíc mají pevnou sestavu a já jsem teď úplně někde jinde. Raději bych se nepouštěl do žádných detailů, proč jsem skončil, ale vždy existuje verze oficiální a pak ta neoficiální... ...Alkohol je spíš malou součástí toho všeho.

To také může být odpovědí na otázku, co si myslím o jejich novém materiálu. Poslechněte si The Resistance a zčásti pochopíte. Jednoduše jsme šli každý jinými směry. Já si za tím, co vytvořím, musím 100% stát, tohle přece dlužíme já i celá kapela fanouškům. Se vší úctou k In Flames a jejich novému přístupu, tahle kapela pro mě vždy znamenala melodický death metal postavený na kytarách a riffech. A nyní už taková není, ale pořád za ní stojí skvělé muzikantství a já koneckonců nemyslím, že to je špatně.

Ale když jsme začínali, tak jsem si to takhle nepředstavoval. Pořád si ale In Flames zaslouží respekt a ten obrovský úspěch je samozřejmě zasloužený. Takže vás prosím a přeju si: změňte ty komentáře typu „vrať se do In Flames" na „vítej, Niklasi Engeline", protože on je jeden z nejsympatičtějších talentovaných chlapíků a je perfektní náhradou za mě, navíc se s ním na pódia vrátila úžasná energie. A máte to.

Co se týče mojí hudby, nedělám a nikdy nebudu dělat kompromisy. Jsem nyní na nové cestě společně s chlapama z The Resistance, kteří mě vrátili chuť hrát a ten dobrý pocit být součástí kapely. Oddanost, přátelství a ryzí vášeň pro hudbu. Peníze, sláva, Grammy atd., na tom vůbec nezáleží, pokud tomu nejste na 100% oddáni. Brzo mi také vyjde sólová deska, kulervoucí EP a album s The Resistance. Navíc chystám nějaké další zajímavé projekty. Takže... každý je tam, kde patří. Já jsem v kapele, kterou miluju. In Flames si dělají své a dělají to skvěle. Všechno je v pohodě. Miluju vás.

 

Články autora Jiří Popelka

August Burns Red a Bury Tomorrow rozparádili MeetFactory a (skoro) všechny to fakt bavilo!

Podzim 2022 solí jednu show za druhou, sotva se to sem do Česka všechno vejde. Toto pondělí nám Obscure Promotion připravili pražskou zastávku…

Wage War a The Devil Wears Prada stavěli mosty mezi generacemi metalcore fans!

První říjnový den svedl fanoušky metalcoru do pražského Futura na show americké dvojice Wage War a The Devil Wears Prada a také dánských Siamese.…