Téma
CoreMusic: Nejlepší desky // Nejlepší zážitky (2019)
Přejít na obsah

CoreMusic: Nejlepší desky // Nejlepší zážitky (2019)

Máme za sebou rok 2019 a připravili jsme si pro vás velký přehled nejlepších desek a koncertů od našich redaktorů.
Jaké desky kralovaly a kde se udály ty nejlepší koncerty? Čti dál!

DAN SEAGULL

Mgła - Age of Excuse. Mgła je kontroverze. Zlí jazykové tvrdí, že jsou dokonce náckové. Nechme ale fakta a fikce mimo, hudebně se tato kapela opět posunula o kousek výš, ale kvalitní přístup k blacku je v Polsku zřejmě národní povinnost.

Abigail Williams - Walk Beyond the Dark. Abigail Williams se na dlouhá léta odmlčela a to prospělo. Kvalitní blackmetalová fúze s příjemným ambientním podkresem vás odnese do chladných končin vaší mysli.

Darknet - Morally Flexible. Darknet je poměrně neznámá kapela. Jejich první album mám na repeatu nonstop a jejich druhý album je opravdu skvost. Lepší numetalovou desku dnes těžko pohledáte. Novátorský přístup se syrovým zvukem numetalu. Numetal je zpět a pěkně nasranej.

TOP KONCERTY // FESŤÁKY: Behemoth, As I Lay Dying, Brutal Assault

ZBYŇA STRNAD

Counterparts - Nothing Left To Love. Counterparts nepřekvapili a vydali raketu. Miluju na tý desce úplně všechno, snad jen kromě toho, jak je krátká.

Tyler, The Creator - Igor. Igor je další masterpiece od tylera, skvělej mix rapu a popu.

Knocked Loose - A Different Shade of Blue. Šílená nasranost a tvrdost. Výbornej zvuk, o kterej se stejně jako u counterparts postaral Will Putney. Breakdowny který tě donutěj crowdkillnout i tvou mámu.

TOP KONCERTY // FESŤÁKY: Turnstile na RFP, sice si moc nepamatuju jestli hráli dobře, ale vím že jsem si skvěle zapitoval, možná i nejlíp letos. Billie Eilish v o2, Billie miluju a je mi jedno co si o tom myslíte. Její koncert byl skvělej a já k tomu nemám víc co dodat.

Třetí koncert bych dal remízu mezi Knocked Loose v Drážďanech (dík Baru, pokud to čteš) a The Devil Wears Prada, na který jsem se dosud nedostal a to jsem čekal od základky. Slyšet Assistant To The Regional Manager a Danger: Wildman mě vrátilo do tý asi osmý třídy, kdy jsem je začal poslouchat. Kdybych měl víc místa na alba roku, tak bych tam zařadil i jejich The Act.

MONČA LOBODÁŠOVÁ

John Wolfhooker - 313. Mejch keců na jejich “313” bylo už dost. Běž si to poslechnout a pochopíš.

Rammstein - Rammstein

Slipknot - We Are Not Your Kind

TOP KONCERTY // FESŤÁKY:

Mezi moje top nejlepší koncerty roku 2019 patří rozhodně Twenty One Pilots na Szigetu. Ten koncert neměl chybu.
Předalo mi to fůru energie, slyšela jsem svoje nejoblíbenější songy obohacený o ten drive a energii živáku. Tyler Joseph vylezl až na vršek nějaký ohromný rozhledny a zpíval odtamtud, Josh Dun zandal naprosto skvělý sólíčko na bicí a to sám se sebou. Pusťte si to. Top.

Jako další skvělej koncert řadím Billie Eilish. Sorry not sorry.
Bylo to naprosto fantastický, ta holka z vás ve svejch 17 dokáže vymačkat víc šťávy, než vaše stará.
Když si ta holka usmyslela, že má celá O2 aréna skákat a tančit na písničku Bad Guy nebo popotahovat a slzet na idontwannabeyouanymore, světe div se, bylo tomu tak! Všichni ji naprosto zobali z rukou, na to se klidně zeptejte mojeho nejmilovanějšího Franka Fišera, ten vám to potvrdí.

Jako třetí koncert dávám Boston Manor. Henry Cox to s publikem prostě umí. O tom, jak moc to umí, jsem psala dokonce recku, tak si to přečtěte!

MATTY VANĚK

Cold - The Things We Can't Stop. Po 8 letech legendární Cold vydali novou desku s již pozměněným line-upem a jejich hudba znovu nezklamala.

Hellyeah - Welcome Home. Novou desku pronásleduje smrt jedinečného bubeníka Vinnieho Paula, který na ní naposledy ukázal svůj talent. Za mě rozhodně klenot roku.

Imminence - Turn The Light On. U mě až nečekané, že se mi tato deska zařadila mezi top 3 tohoto roku. Kapela na desce vypustila veškerý talent, který v nich dřímal. Desku beru jako jejich odrazový můstek do budoucna aneb co se dá všechno vykouzlit s housličkami a metalcore hudbou!

TOP KONCERTY // FESŤÁKY:

Normandie na Rock For People -
Řekl bych, že celý RFP nevěděl, jak dopadne vystoupení na tom největším pódiu právě pro Normandii. Kapela zahrála všechny své známé hity a já koukal s otevřenou pusou, když jsem slyšel hlas Philipa Stranda. Kdo postřehl, že Normandie je jedna z kapel na Fajtfestu 2020, ten by si měl rozhodně koupit lístek!

Fit For A King v Karlíně - Vzhledem k tomu, že jsem jejich poslední desku zařadil mezi mé top 2018, musel jsem se vydat i na jejich koncert, když předskakovali As I Lay Dying. Byl jsem nadmíru spokojen po všech stránkách a když jsem s nimi dokončil rozhovor, věděl jsem, že takovou kapelu si tu musíme hýčkat!

Veil Of Maya v Meetfactory - Jak jsem již psal v reportu, na koncertě Veil Of Maya jsem se cítil jako v nebi, zde nebyla jediná chybička, co by mě vyvedla z míry, a proto se již nemohu dočkat, až se do Česka zase vrátí. Repete prosím!

MEJRA DRKAL

Bilmuri - Wet Milk /Rich Sips. První zmíněné album vyšlo začátkem roku, druhé koncem. Jednoznačně jedna z nej věcí co tento rok přinesl!

Bad Omens / Northlane - Finding God Before God Finds Me / Alien. Alba vyšla víceméně ve stejný čas a obě mi dost naplácala na holou! Především Alien hraje na dost vážnou notu.

Bring Me The Horizon - Amo. Je pro mě utrpením stavět tento seznam. Amo, ačkoliv místy dost zvláštní album, bylo jedno z mých nejočekávanějších. A ačkoliv jsou alba, která jsem poslouchal víc, BMTH se musí nechat respekt za to, jaký koule s touto nahrávkou ukázali.

TOP KONCERTY // FESŤÁKY: 3 Akce: Myslel jsem si, že vybrat 3 alba bude peklo. Vybrat 3 akce je ještě vetší.

Boston Manor ve Futuru - Srdcovka! Osobní záležitosti a rozpoložení udělali z této akce jeden z nejlepších zážitků roku.

Twenty One Pilots v 02 Aréna - Ačkoliv show v Lucerna Music Baru už nikdy nepřekonají, koncert v O2 aréně byl odehrán na jedničku!

Mike Shinoda v Karlíně - Mike je člověk plný pokory a upřímnosti. Alespoň tak působil v Karlíně a dal nám tam přesně to, co každý z nás chtěl. Ať jsme byli fanoušky jeho sólovek nebo ne! Protože prostě Linkin Park!

Honorable Mentions: Mysleli jste si, že vyjmenuju jen tři? Ha!
Rock For People – každoroční zásobárna nových i známých interpretů!
Frank Carter v Lucerně – zrzavej ďáblík!
Sum 41 – návrat do dětských let a kapela ve vrcholné formě
Royal Republic – čím dál lepší rock and roll
P. O. D. - další návrat do dětských let!

JIŘÍ POPELKA

Issues - Beautiful Oblivion. Ze všeho nejvíc jsem si letos užil skvělou novou desku Issues, která jejich mix současného coru a RnB-popu posouvá stále dál, nikoli však do vyměknutí, ale jakoby více rozevírala pomyslné nůžky mezi těmito žánry. I bez intenzivního screamování má album velmi tvrdé momenty. Perfektně provokativní spojení žánrů je tady vkusné a frontman Tyler Carter zpívá náramně.

Royal Republic - Club Majesty. Moje porce rock'n'rollu pro rok 2019, tentokrát s výtečnou příměsí oldschoolové taneční hudby. Vždy sympatická a vtipná kapela vsadila na disco a funky a vyšlo to parádně! Club Majesty je zkrátka disco-punk!

Northlane - Alien. Své patrně nejniternější album oblékli Northlane do hávu zlámané elektroniky, glitchů a hlavně úžasných riffů. Dohromady to funguje nečekaně skvěle. Marcus ze sebe vyždímal všechno a nebojím se ho označit za jednoho z nejlepších vokalistů tohoto žánru.

TOP KONCERTY // FESŤÁKY

While She Sleeps v Meetfactory - Po týhle smršti nás napadala akorát jediná věta: "WSS přebírají trůn králů metalcoru po Architects."

Frank Carter v LMB - Zrzavej ďáblík donutil všechny bez rozdílu tančit, skákat, stage divovat a taky zamyslet se. Frank je člověk, který krom živelnýho divokýho rock'n'rollu přináší do komunity pozitivní myšlenky.

Sun O))) v Divadle Archa - Seance roku! Uhrančivá dvouhodinovka kytarových stěn, které vás svírají ze všech stran a prostupují až do žaludku. Příště doporučuji všem nevynechat!

Honorable Mentions:

Acres (Chapeau Rouge)

Frontierer (Modrá Vopice)

You Me At Six (Futurum)

Články autora Matty Vaněk

COMEBACK: Kanaďané Blind Witness jsou z ničeho nic zpátky a fans šílí!

Deathcore partička Blind Witness je zpět a ten kdo kapelu sleduje, tak jistě ví, že kapela se rozpadla 25. května 2012, kdy vyšla ven ofíko zpráva.…

Volumes by rádi Michaela Barra zpátky v kapele

Bývalý zpěvák Volumes Gus Farias byl vyhozen z kapely v prosinci a nyní má podezření, že by mohli přivést zpět bývalého zpěváka skupiny…