Téma
CoreMusic: Nejlepší desky // Nejlepší zážitky (2019)
Přejít na obsah

CoreMusic: Nejlepší desky // Nejlepší zážitky (2019)

Máme za sebou rok 2019 a připravili jsme si pro vás velký přehled nejlepších desek a koncertů od našich redaktorů.
Jaké desky kralovaly a kde se udály ty nejlepší koncerty? Čti dál!

DAN SEAGULL

Mgła - Age of Excuse. Mgła je kontroverze. Zlí jazykové tvrdí, že jsou dokonce náckové. Nechme ale fakta a fikce mimo, hudebně se tato kapela opět posunula o kousek výš, ale kvalitní přístup k blacku je v Polsku zřejmě národní povinnost.

Abigail Williams - Walk Beyond the Dark. Abigail Williams se na dlouhá léta odmlčela a to prospělo. Kvalitní blackmetalová fúze s příjemným ambientním podkresem vás odnese do chladných končin vaší mysli.

Darknet - Morally Flexible. Darknet je poměrně neznámá kapela. Jejich první album mám na repeatu nonstop a jejich druhý album je opravdu skvost. Lepší numetalovou desku dnes těžko pohledáte. Novátorský přístup se syrovým zvukem numetalu. Numetal je zpět a pěkně nasranej.

TOP KONCERTY // FESŤÁKY: Behemoth, As I Lay Dying, Brutal Assault

ZBYŇA STRNAD

Counterparts - Nothing Left To Love. Counterparts nepřekvapili a vydali raketu. Miluju na tý desce úplně všechno, snad jen kromě toho, jak je krátká.

Tyler, The Creator - Igor. Igor je další masterpiece od tylera, skvělej mix rapu a popu.

Knocked Loose - A Different Shade of Blue. Šílená nasranost a tvrdost. Výbornej zvuk, o kterej se stejně jako u counterparts postaral Will Putney. Breakdowny který tě donutěj crowdkillnout i tvou mámu.

TOP KONCERTY // FESŤÁKY: Turnstile na RFP, sice si moc nepamatuju jestli hráli dobře, ale vím že jsem si skvěle zapitoval, možná i nejlíp letos. Billie Eilish v o2, Billie miluju a je mi jedno co si o tom myslíte. Její koncert byl skvělej a já k tomu nemám víc co dodat.

Třetí koncert bych dal remízu mezi Knocked Loose v Drážďanech (dík Baru, pokud to čteš) a The Devil Wears Prada, na který jsem se dosud nedostal a to jsem čekal od základky. Slyšet Assistant To The Regional Manager a Danger: Wildman mě vrátilo do tý asi osmý třídy, kdy jsem je začal poslouchat. Kdybych měl víc místa na alba roku, tak bych tam zařadil i jejich The Act.

MONČA LOBODÁŠOVÁ

John Wolfhooker - 313. Mejch keců na jejich “313” bylo už dost. Běž si to poslechnout a pochopíš.

Rammstein - Rammstein

Slipknot - We Are Not Your Kind

TOP KONCERTY // FESŤÁKY:

Mezi moje top nejlepší koncerty roku 2019 patří rozhodně Twenty One Pilots na Szigetu. Ten koncert neměl chybu.
Předalo mi to fůru energie, slyšela jsem svoje nejoblíbenější songy obohacený o ten drive a energii živáku. Tyler Joseph vylezl až na vršek nějaký ohromný rozhledny a zpíval odtamtud, Josh Dun zandal naprosto skvělý sólíčko na bicí a to sám se sebou. Pusťte si to. Top.

Jako další skvělej koncert řadím Billie Eilish. Sorry not sorry.
Bylo to naprosto fantastický, ta holka z vás ve svejch 17 dokáže vymačkat víc šťávy, než vaše stará.
Když si ta holka usmyslela, že má celá O2 aréna skákat a tančit na písničku Bad Guy nebo popotahovat a slzet na idontwannabeyouanymore, světe div se, bylo tomu tak! Všichni ji naprosto zobali z rukou, na to se klidně zeptejte mojeho nejmilovanějšího Franka Fišera, ten vám to potvrdí.

Jako třetí koncert dávám Boston Manor. Henry Cox to s publikem prostě umí. O tom, jak moc to umí, jsem psala dokonce recku, tak si to přečtěte!

MATTY VANĚK

Cold - The Things We Can't Stop. Po 8 letech legendární Cold vydali novou desku s již pozměněným line-upem a jejich hudba znovu nezklamala.

Hellyeah - Welcome Home. Novou desku pronásleduje smrt jedinečného bubeníka Vinnieho Paula, který na ní naposledy ukázal svůj talent. Za mě rozhodně klenot roku.

Imminence - Turn The Light On. U mě až nečekané, že se mi tato deska zařadila mezi top 3 tohoto roku. Kapela na desce vypustila veškerý talent, který v nich dřímal. Desku beru jako jejich odrazový můstek do budoucna aneb co se dá všechno vykouzlit s housličkami a metalcore hudbou!

TOP KONCERTY // FESŤÁKY:

Normandie na Rock For People -
Řekl bych, že celý RFP nevěděl, jak dopadne vystoupení na tom největším pódiu právě pro Normandii. Kapela zahrála všechny své známé hity a já koukal s otevřenou pusou, když jsem slyšel hlas Philipa Stranda. Kdo postřehl, že Normandie je jedna z kapel na Fajtfestu 2020, ten by si měl rozhodně koupit lístek!

Fit For A King v Karlíně - Vzhledem k tomu, že jsem jejich poslední desku zařadil mezi mé top 2018, musel jsem se vydat i na jejich koncert, když předskakovali As I Lay Dying. Byl jsem nadmíru spokojen po všech stránkách a když jsem s nimi dokončil rozhovor, věděl jsem, že takovou kapelu si tu musíme hýčkat!

Veil Of Maya v Meetfactory - Jak jsem již psal v reportu, na koncertě Veil Of Maya jsem se cítil jako v nebi, zde nebyla jediná chybička, co by mě vyvedla z míry, a proto se již nemohu dočkat, až se do Česka zase vrátí. Repete prosím!

MEJRA DRKAL

Bilmuri - Wet Milk /Rich Sips. První zmíněné album vyšlo začátkem roku, druhé koncem. Jednoznačně jedna z nej věcí co tento rok přinesl!

Bad Omens / Northlane - Finding God Before God Finds Me / Alien. Alba vyšla víceméně ve stejný čas a obě mi dost naplácala na holou! Především Alien hraje na dost vážnou notu.

Bring Me The Horizon - Amo. Je pro mě utrpením stavět tento seznam. Amo, ačkoliv místy dost zvláštní album, bylo jedno z mých nejočekávanějších. A ačkoliv jsou alba, která jsem poslouchal víc, BMTH se musí nechat respekt za to, jaký koule s touto nahrávkou ukázali.

TOP KONCERTY // FESŤÁKY: 3 Akce: Myslel jsem si, že vybrat 3 alba bude peklo. Vybrat 3 akce je ještě vetší.

Boston Manor ve Futuru - Srdcovka! Osobní záležitosti a rozpoložení udělali z této akce jeden z nejlepších zážitků roku.

Twenty One Pilots v 02 Aréna - Ačkoliv show v Lucerna Music Baru už nikdy nepřekonají, koncert v O2 aréně byl odehrán na jedničku!

Mike Shinoda v Karlíně - Mike je člověk plný pokory a upřímnosti. Alespoň tak působil v Karlíně a dal nám tam přesně to, co každý z nás chtěl. Ať jsme byli fanoušky jeho sólovek nebo ne! Protože prostě Linkin Park!

Honorable Mentions: Mysleli jste si, že vyjmenuju jen tři? Ha!
Rock For People – každoroční zásobárna nových i známých interpretů!
Frank Carter v Lucerně – zrzavej ďáblík!
Sum 41 – návrat do dětských let a kapela ve vrcholné formě
Royal Republic – čím dál lepší rock and roll
P. O. D. - další návrat do dětských let!

JIŘÍ POPELKA

Issues - Beautiful Oblivion. Ze všeho nejvíc jsem si letos užil skvělou novou desku Issues, která jejich mix současného coru a RnB-popu posouvá stále dál, nikoli však do vyměknutí, ale jakoby více rozevírala pomyslné nůžky mezi těmito žánry. I bez intenzivního screamování má album velmi tvrdé momenty. Perfektně provokativní spojení žánrů je tady vkusné a frontman Tyler Carter zpívá náramně.

Royal Republic - Club Majesty. Moje porce rock'n'rollu pro rok 2019, tentokrát s výtečnou příměsí oldschoolové taneční hudby. Vždy sympatická a vtipná kapela vsadila na disco a funky a vyšlo to parádně! Club Majesty je zkrátka disco-punk!

Northlane - Alien. Své patrně nejniternější album oblékli Northlane do hávu zlámané elektroniky, glitchů a hlavně úžasných riffů. Dohromady to funguje nečekaně skvěle. Marcus ze sebe vyždímal všechno a nebojím se ho označit za jednoho z nejlepších vokalistů tohoto žánru.

TOP KONCERTY // FESŤÁKY

While She Sleeps v Meetfactory - Po týhle smršti nás napadala akorát jediná věta: "WSS přebírají trůn králů metalcoru po Architects."

Frank Carter v LMB - Zrzavej ďáblík donutil všechny bez rozdílu tančit, skákat, stage divovat a taky zamyslet se. Frank je člověk, který krom živelnýho divokýho rock'n'rollu přináší do komunity pozitivní myšlenky.

Sun O))) v Divadle Archa - Seance roku! Uhrančivá dvouhodinovka kytarových stěn, které vás svírají ze všech stran a prostupují až do žaludku. Příště doporučuji všem nevynechat!

Honorable Mentions:

Acres (Chapeau Rouge)

Frontierer (Modrá Vopice)

You Me At Six (Futurum)

Články autora Matty Vaněk

Fajtfest už zná další česká jména domácích kapel!

Že těch kapel je nějak moc? No my jsme rádi a je na čase aby Fajfest rostl dál a dál a proto tu máme další várku domácí scény, která má…

Plavili jsme se s The Switch a The Truth Is Out There po Vltavě.

Fanoušci kapely The Switch se včera opět konečně dočkali akustického setu. A co víc, koncert se odehrával na lodi. Mimo jiné jsme si tedy mohli…