Téma
Metronome Festival Prague 2017
Přejít na obsah

Metronome Festival Prague 2017

Česká metropole se může konečně chlubit festivalem evropských měřítek! Druhý ročník Metronome festivalu opakuje svůj loňský úspěch a nabízí zvučná jména světového i tuzemského rocku, popu či elektroniky. Pro ty z vás, kteří se nenechají svazovat žánrovými mantinely a při absenci žánrů jako metal nebo hardcore nepřestávají vnímat, jsme připravili pozvánku na Metronome 2017!

Festival evropského střihu, kde kromě kvalitní hudby návštěvníci dostanou špičkový zvuk, amfiteátr s jedinečnou atmosférou, zastřešené scény, kvalitní jídlo bez front, fungující velkokapacitní Wi-Fi či dostatek míst k sezení. To přinese Metronome Festival Prague, který za několik týdnů nabídne v Praze Stinga, Kasabian nebo nejlepší jména z české hudební scény. Letos organizátoři přinášejí koncept kvality a komfortu: „Chceme, aby si lidé hudební zážitky maximálně užili a nemuseli žít potupně dva dny v bahně a jíst u toho párek nebo smažák,“ říká organizátor David Gaydečka a dodává, že Metronome Festival Prague, který nabídne 40 koncertů, včetně exkluzivních vystoupení GusGus, Blood Red Shoes, Young Fathers, Davida Kollera, Monkey Business a dalších, se odehraje 23. a 24. června 2017 na pražském Výstavišti v Holešovicích.

Program festivalu se v jednotlivých dnech hodně žánrově liší a my se těšíme hlavně na sobotu 24.6. Co byste si podle naší redakce neměli nechat ujít?

Pátek 23. 6.

Sting - autor nespočtu hitů, které představí spolu s těmi z dob Police. Naživo jsme tu čest ještě neměli, ale věříme, že hvězda jeho velikosti nabídne propracovanou audiovizuální show. Jo a vem s sebou mámu, bude mít radost!

GusGus - stálice islandské elektronické scény. Na Islandu umí dělat kvalitní hudbu, elektroniku nevyjímaje. Jen namátkou, Björk, Sigur Rós, Of Monsters and Men, Kiasmos... GusGus jsou na scéně již od roku 1995 a od té doby nahráli 9 studiových alb. Islanďané prošli ve své tvorbě velkým žánrovým vývojem, od trip hopu, přes techno trance nebo house až k nynějšímu zvuku, který je hodně rozkročený a kombinuje vše výše zmíněné. Vidět jsme je mohli v roce 2014 v MeetFactory, kde bylo beznadějně vyprodáno.

Sobota 24. 6.

Kasabian - naprosto boží kapela z Ostrovů, kterou znají i fanoušci anglické Premiere League (Fire, titulní song ligy od roku 2010), a která patří k nejvýraznějším představitelům britského alternativního rocku 21. století. Již svoji prvotinou Kasabian zaznamenali velký úspěch, jak u veřejnosti tak u kritiků. Pětičlenná sestava kolem Sergia Pizzorna přijede do ČR po 2 letech, kdy headlinovali Colours of Ostrava a dokázali, že velká pódia jim sluší. Kasabian v Praze představí své nové album For Crying Out Loud. Za nás bombastický headliner, nemůžeme se dočkat!

Young Fathers - experimentální hip-hop ze Skotska. Už od jejich začátků v roce 2008 se o nich mluvilo jako o talentované kapele, po pár letech už byli označování jako "největší undergroundová kapela ve Velké Británii". Zlomový byl pro ně rok 2015, kdy začali spolupracovat s trip hopovou legendou Massive Attack. Tato spolupráce dala vzniknout singlu Voodoo in My Blood a Young Fathers odjeli světové turné právě s Massive Attack. MA, jakožto loňský headliner Rock for People, prostě Young Fathers přivezli s sebou. Tahle show je jeden z mých nejsilnějších hudebních (i vizuálních) zážitků. Není to tak dávno (2015), kdy jsem šel na Young Fathers do brněnského Kabinetu Můz za dvě stovky. Neuvěřitelný, ale více než zasloužený progress během 2 let. Pusť si singly Shame nebo Get Up!

A co by ti doporučil kolega Matty? "Nizozemské trio Birth Of Joy - psychedelická kapela, inspirovaná šedesátými a sedmdesátými lety, jež se může pyšnit svou rozmanitostí a stylem. Od roku 2005 vydali 5 alb, poslední je z roku 2016 a nese název „Get Well“. Na jejich propracovaný "jemný rock" se velmi těším! Také bych rád upozornil na energickou indie kapelu The Veils. Projekt ojediněle vzniklý současně na Novém Zélandu a ve Velké Británii, přičemž první demo nahrávka byla nahrána v Londýně. Jejich tvorba se dostává do zajímavých koutů světa také díky filmu. Asi nejznámější režisér, který použil jejich hudbu ve filmech, byl Tim Burton. Finn Andrews, zakladatel kapely se pomalu, ale jistě řítí ve stopách Davida Bowieho či Nicka Cave..."

Ze sobotního programu stojí za zmínku dále třeba garage rockoví Blood Red Shoes, jejichž syrový zvuk byl již taky k vidění na festivalu Rock for People před pár lety. Tohle duo s charismatickou zpěvačkou Laura-Mary Carter stojí za to vidět! Solomun je zase jedním z předních jmen světové deep house scény. Jeho tříhodinový set bude doslova maraton pro tvoje nohy... A pozor! Program Metronomu příjemně doplní Lazer Viking, Wild Tides (!) nebo Android Asteroid. No a na závěr musíme zmínit také Davida Kollera!

Jednodenní lupeny vyjdou na něco málo přes litr ... přijeď si vyzkoušet festivalovou atmosféru uprostřed Prahy!

FB událost: https://www.facebook.com/events/1819186825029184/?...

Vstupenky: https://www.metronomefestival.cz/cz/tickets.html

Web: https://www.metronomefestival.cz/cz/

Články autora Filip Fišer

Parkway Drive v Bratislavě: Návrat ke kořenům

Crystal Lake a Thy Art Is Murder jako support hvězdných Parkway Drive. Tahle sestava byla k vidění v bratislavské Refinery gallery a byl to famózní…

Silný headliner. Sick of it All kralovali letošní Persistence Tour.

Line-up Peristence Tour 2019 sliboval žánrovou variabilitu. Většina jmen na line-upu by se dala zařadit do žánrů hardcore/punk/metal či na jejich…