Téma
Objevy minulého roku vol. 1 (Matty)
Přejít na obsah

Objevy minulého roku vol. 1 (Matty)

Rok 2018 měl hodně co nabídnout, ať už šlo například o očekávané releasy alb od Architects, Beartooth nebo třeba Breaking Benjamin, tak i nové interprety na scéně nebo narůstající oblíbenost nových žánrů, které do světa přivedl třeba už teď velmi známý Nothing, Nowhere nebo Ghostemane. My se ale společně podíváme na ty kapely, které by si zasloužily vyzdvihnout. Naši redaktoři vám přinesou tipy na nové, neobjevené nebo méně známé či jinak zajímavé interprety, kteří se minulý rok objevili na scéně nebo zažili nějaký zásadní průlom ve své kariéře, tudíž stojí za to se o nich zmínit. Matty jakožto první na řadě o svém výběru tvrdí: "Následující kapely by si podle mě zasloužily mnohem větší uznání než doposud mají, tak se na to vrhneme!"

Walking Dead On Broadway (album Dead Era)

Tato kapela je pro mě zásadní, řekl bych, že loni vydala jedno z nejlepších deathcore alb, které mě vtáhlo tak, že jsem nepotřeboval přeskočit jedinou písničku. Celou desku doprovázejí zajímavé instrumentální skladby, které strhnou svoji atmosférou. Pánové k albu vydali 3 klipy, které na sebe navazují a vy je rozhodně shlédněte!

Vespera

Rock/post-hardcore partička ze Seattlu v USA si mě získala už po prvních dvou singlech "Bloom" a "Obsidian Dreams" z roku 2017. Kapela ale zvyšovala každým dalším releasem laťku výš a výš, třeba se songem "Paradise (feat. Spencer Soleto), který jsem už slyšel nejméně 70x! Tenhle rok vyhodili další věci, jako "Sleepless" nebo "Vanilla Sky", a to jsou přesně ty písně, které posloucháte furt dokola. Chytlavé refrény, skvěle natočené klipy! Tenhle rok by konečně měli vydat své debutové album, takže je nezapomeňte sledovat! Já se už nemůžu dočkat!

Time, The Valuator (album How Fleeting, How Fragile)

Takový unikát jsem už dlouho neslyšel. Debutové album se vší parádou. Tuto kapelu taky sleduji už dlouho, od doby, co měla na kontě jen pár singlů. Dotáhla to až k albu, na kterém najdete spoustu skvělých prvků a hlavně neuvěřitelné vokály zpěváka, jenž ale bohužel kapelu po pár měsících opustil. Nový vokalista už v bandě účinkuje a jsem velmi zvědavý, jestli dostojí podobných kvalit jako ten původní! Na desce se střídá jemná a tvrdší atmosféra, vybere si každý!

Seraphim (album Shades Of Future)
Post-hardcore/metalcore kapela, která má hned několik es v rukávu. Po úspěchu jejich EP "Tabula Rasa" navázala svým druhým albem, které jsem velmi dlouho vyhlížel. Hoši mají v písních skvělou dynamiku, fungují tu jak neuvěřitelné rozsahy zpěváka, tak ty tvrdší vokály. Myslím, že kapely jako je Seraphim, nepadají denně ze stromu, rozhodně patří mezi ty, co mají skvěle našláplou budoucnost!

Hollow Front (album Still Life)

Věřím, že i Hollow Front se brzy dostanou do popředí! Všiml jsem si, že i spousta lidí u nás je už slyšela nebo pravidelně poslouchá! Melodické vokály doplněné příjemnou atmosferickou hudbou, například za pomoci klavíru - tohle je přesně ta kapela, u které se emočně vyřvete a je vám díky ní hned lépe, proto je to pro mě taky top objev roku 2018!

Mohl bych ještě pokračovat dál a dál, ale vypíšu snad ještě pár jmen, která stojí za poslechnutí či zmínku: The Comfort, Mire Lore, ExitWounds, MNQN.
Tímto se definitivně loučím s rokem 2018 a jdu se ponořit do toho nového!

Články autora Matty Vaněk

Alazka pokračuje bez Kassima a Daria, vrací se ke starším kořenům své tvorby

Mnohým z nás utekla před 5 dny zpráva o odchodu Kassima a Daria z kapely Alazka. Oba se s kapelou rozešli v dobrém, kvůli nesrovnalostem v hudebním…

Králové metalcoru, As I Lay Dying, v Karlíně předvedli ohnivou show a ukázali nám, jaké to je být Shaped By Fire.

As I Lay Dying po roce v České Republice. Šlo o jeden z nejlepších koncertních zážitků? Forum Karlín vytasil novou kartu, a to zmenšený a…