Téma
Aerodrome 2017: LINKIN PARK, SIMPLE PLAN, ENTER SHIKARI...
Přejít na obsah

Aerodrome 2017: LINKIN PARK, SIMPLE PLAN, ENTER SHIKARI...

Pomalu ale jistě se k nám blíží, již 4. ročník festivalu Aerodrome! Každým rokem roste a přináší nám vždy překvapivější Line – Up a nezapomenutelné zážitky! V minulých letech jsme tu měli velká jména jako je Korn, Metallica nebo System of a Down či Avenged Sevenfold. Světová špička doprovázená kapelami jako byli Bring Me The Horizon, Limp Bizkit, Billy Talent nebo Alice In Chains. A čeho se můžeme dočkat letos v červnu?

Linkin Park! Do České Republiky se vracejí po deseti letech a pro skalní fanoušky je to jako další svátek v roce. LP právě vydávají nové album - bohužel mnohé fanoušky zklamal hned první singl Heavy. Ten momentálně lítá po hitparádách a rádiích, ovšem ne na těch, na kterých jsme na Linkin park byli zvyklí. Kapela vždy koketovala s popem, kterým umně kořenila své jinak tvrdší polohy. Doufáme, že singl Heavy je jedinou "jemnou" vlaštovkou na novém albu a že pánům nevyprchala energie. Těšíme se totiž hlavně na starý dobrý fláky - a ty zcela jistě do Prahy dovezou také!

Dalším velkým jménem na letošním Aerodrome jsou Simple Plan. Ti nás rozpumpovali před dvěma lety v Praze naprosto peckovým koncertem. Aktivně hrají už 18 let a stále to na pódiu dokáží neuvěřitelně rozbalit. Koncerty plné songů našeho mládí a hlavně neutuchající energie. Nostalgie! Taking One for the Team je jejich páté (relativně čerstvé) studiové album z roku 2016 a věříme, že z něho určitě zazní „Boom“. Těšíme se ale i na klasické pecky ze starších desek!

Na žánrově nevymezeném festivalu nebude chybět ani Hip Hop, který doveze Colson Baker jinak nazývaný Machine Gun Kelly. Talentovaný rapper, který dostal takové jméno, díky tomu jak rychle umí rappovat. Skvělá budoucnost, 27 let, hity na nejvyšších příčkách po světě a lidi to stále baví. Myslíme si, že to bude jeden z těch interpretů, na které se těší hlavně naše omladina. My ovšem také .)

Přicházíme konečně k tvrdší kapele a zároveň velkým oblíbencům "naší" scény. Enter Shikari - osobitá anglická čtveřice toho stihla od roku 2003 opravdu hodně. Čtyři perfektní alba, která vás vtáhnou a už nepustí a nespočet skvělých singlů. K nám jezdí poměrně často - publikum je tu však vítá vždy s nadšením. Jestli má totiž na nějakém festivalu být kapela, která hne s lidma a udělá bordel, pak jsou to právě tihle čtyři sympaťáci. Když totiž vylezou na pódium, máte pocit jako když tam stojí vaši dlouholetý kámoši, se kterýma si jdete užít párty!

Dále tu máme švédskou moderní rock’n‘rollovou kapelu, Royal Republic. Ty u nás zavítali už čtyřikrát, což je důkaz toho, že si u nás postavili velkou fanouškovskou základnu a to hlavně díky svým písním, jež vás nenechají spát a nutí vás k pohybu a tanci. Skvělá image doplňuje efekt na pódiu a vy se cítíte, jako by jste se vrátili časem nazpátek. Věřím, že nás na festivalu hodně překvapí, i ty, kteří je vůbec neznají. Sláva Rock’n’Rollu!

A teď pozor! Anglie nám plodí samé skvělé kapely a tím je rozhodně i Counterfeit. Ti budou kralovat na pódiu díky tvrdšímu pojetí punkrockového žánru. Leadrem kapely je
Jamie Campbell Bower, jež se současně věnuje i herectví. Jak vlítne na pódium, všichni budou šílet! Jamie má skvělé pohyby a pořádný hlas, díky kterému ho bude slyšet i daleko za ploty festivalu. Naposled u nás vystoupili v Rock Café, kde na ně čekalo 8 hodin před otevíranou nespočet fanoušků. Je na co se těšit, tohle bude nářez!

Festival odemknou mladí Mallory Knox, kteří se v posledních letech vyšvihli nahoru poměrně rychle a úspěšně. Kluci nám představí nové album Wired, které vyšlo tento rok a obsahuje chytlavou pecku „Giving It Up“, která Aerodrome rozjede na plný koule! Kluci už posbírali spoustu ocenění a jelikož u nás mají premiéru, věřím, že tohle je ten okamžik, na který fanoušci kapely už dlouho čekali.

Tímto vás redakce coreMusic zve na čtvrtý ročník festivalu Aerodrome! Rádi se tam s vámi potkáme u piva, nebo třeba v kotli na ES!

KDY: 11.6.2017
V KOLIK: od 12:00 do 23:00
KDE: Letiště Praha Letňany
VSTUPENKY: https://www.ticketportal.cz/performance.aspx?idp=1...

Články autora Matty Vaněk

COMEBACK: Kanaďané Blind Witness jsou z ničeho nic zpátky a fans šílí!

Deathcore partička Blind Witness je zpět a ten kdo kapelu sleduje, tak jistě ví, že kapela se rozpadla 25. května 2012, kdy vyšla ven ofíko zpráva.…

Volumes by rádi Michaela Barra zpátky v kapele

Bývalý zpěvák Volumes Gus Farias byl vyhozen z kapely v prosinci a nyní má podezření, že by mohli přivést zpět bývalého zpěváka skupiny…