Téma
Představujeme naše core/metal/rockové tipy na Aerodrome + něco navíc!
Přejít na obsah

Představujeme naše core/metal/rockové tipy na Aerodrome + něco navíc!

Koho by napadlo, že se festival Aerodrome zařadí mezi nejmasivnější festivaly v Evropě. Minulý rok, kdy přitáhl Linkin Park a nabažil tisíce hladových krků dychtících po Chesterovi, se definitivně zařadil mezi špičku českých letních akcí. Tento rok se vše mění a posouvá dál. Již za pár dní totiž propukne dokonce třídenní Aerodrome, který láká lidi ne na jedno nebo dvě zahraniční jména, ale celou velkou řádku! Hype vrcholí a my se již nemůžeme dočkat, jak to všechno dopadne! Dneska vám každopádně vypíchneme pár našich tipů.

PARKWAY DRIVE
- určitě se každý těší, až uvidí tuhle australskou metalcore kapelu pod širým nebem na obrovské ploše, kde bude mít tisícový zástup fanoušků. Pánové nedávno vydali nové album "Reverence", které se stalo milovaným i nenáviděným, určitě z této desky uslyšíme singly jako "Prey" nebo "The Void", budeme se ale modlit i za starší kousky jako "Dark Days" či "Carrion". My v redakci věříme, že se na tuhle kapelu přijdou podívat i lidé, jež tomuto žánru zrovna neholdují, přeci jen ukázky z aktuálních vystoupení PWD na festivalech pronikají internetem do různých směrů. Věříme, že naživo budou všichni opravdu velmi překvapeni. Bude to velká ohnivá show plná emocí a doufejme i obřích moshpitů.


BULLET FOR MY VALENTINE
- tak tuhle kapelu snad ani nemusíme připomínat, jejich velkolepé koncerty na vyprodaných festivalech po celém světe jasně dokazují, že velkolepé to bude i u nás na Aerodromu. Hoši mají tento měsíc vydat novou desku a je až překvapivé sledovat, jak jejich nové singly krásně zapadají do setlistu kapely. BFMV jsou na scéně už úctyhodných 10 let a i po těch letech
Matthew Tuck dokáže rozburcovat jakékoliv publikum. Očekáváme rovněž skvělou show!


UNDEROATH
- na tohle jsme čekali, už ani nepamatujeme, jak dlouho. Underoath tento rok vydali nové album po neskutečných 8 letech. Šlo o jeden z největších comebacků tohoto roku a není divu, že před pódiem bude pěkně horko. Členové kapely byli u zrodu současné corové vlny, ovlivnili celou řadu aktuálních interpretu, a tak není divu, že se na ně těší nespočet fanoušků, kteří na tuhle šanci čekali sakra dlouho. Přijdeš se i ty podívat na tehle comeback?


THY ART IS MURDER
- je až nečekané, jaký to štiplavý klenot si dovolil Aerodrome festival umístit na velkou stage. Dalším zástupcem australské scény se stane jedna z nejtvrdších velkých kapel světa v čele s milovaným a nezlomným "Ježíšem zla" Cj Mcmahonem.
Králové deathcoru Thy Art Is Murder nastolí největší chaos a anarchii. Bude velmi zajímavé sledovat fanoušky Lany Del Rey nebo Ektora setu TAIM, sotva projde okolo, uvidí, jak mu naskáče husí kůže. Těšíte se na "Reign Of Darkness"?


SILVERSTEIN
- 9 alb na kontě, široká historie, nezkrotný Shane Told, ano to jsou Silverstein. Jejich emo začátky máme hluboko v paměti, zvyšující se popularita této bandy je důkazem, že mají stále co říc. Hoši budou mít perné léto, protože se zúčastní posledního Warped Tour, což je velká pocta, a tak bychom jim měli pomoci pořádně se před tím rozehrát na Aerodromu!


STONE SOUR
Ono by stačilo napsat, že prostě Corey Taylor. Úžasný zpěvák, skvělý frontman, ale kámo to jsou Stone Sour! Jestli fakt nevíš, o co jde, okamžitě si tady pusť Fabuless a další songy!


FRANK CARTER
Někdejší frontman Gallows a jeho aktuální šťavnatý HC/rock'n'rollový projekt!


NINE INCH NAILS
Kultovní kapela okolo legendárního hudebníka, hudebního inovátora, multiinstrumentalisty a filmového skladatele Trenza Reznora. Core fandové možná o NIИ doteď nezavadili, měli by ale vědět, že to byla právě tahle kapela, které se podařilo rozšířit prvky tzv. industriální hudby nejen do rocku, potažmo metalu.


A DALŠÍ...
...Limp Bizkit, Hollywood Undead, Body Count, You Me At Six, Crossfaith, Skindred, Being As An Ocean... - tohle by do Panenského Týnce přilákalo i mrtvýho.

Na závěr ale doplňme také nějaké tipy z jemnější dramaturgické linky festivalu. Nestydíme se vám doporučit například moderně rockové/synthpopové PVRIS, které s trochou odvahy můžeme označit za ženský ekvivalent současných Bring Me The Horizon.


Těšíme se taky třeba oxfordské indie rockové Glass Animals, jejichž bublající artový sound okouzluje v současné době stále větší počet nových fanoušků. Tahle kapela roste a roste.


A poslední nemetalový tip bude samozřejmě Tommy Cash! Tenhle drzý estonský trash rapper je se svými kazašskými, ruskými a ukrajinskými kořeny spíš true slav. Nekompromisní konceptuální videoklipy a hudba, která se skutečně nachází na pomezí trashe a provokativního umění, ve kterém si dělá legraci sám ze sebe a svých kořenů, ze západního hudebního proudu a stereotypů.


Mezi headlinery samozřejmě je také Lana Del Ray, Macklemore, Wiz Khalifa nebo CHVRCHES. Tam už necháme preference na vás! Vidíme se na Aerodromu 2018!

Články autora Matty Vaněk

COMEBACK: Kanaďané Blind Witness jsou z ničeho nic zpátky a fans šílí!

Deathcore partička Blind Witness je zpět a ten kdo kapelu sleduje, tak jistě ví, že kapela se rozpadla 25. května 2012, kdy vyšla ven ofíko zpráva.…

Volumes by rádi Michaela Barra zpátky v kapele

Bývalý zpěvák Volumes Gus Farias byl vyhozen z kapely v prosinci a nyní má podezření, že by mohli přivést zpět bývalého zpěváka skupiny…