Téma
Ptali jsme se 10 českých kapel na jejich nejoblíbenější horror! (John Wolfhooker, Glad For Today, Fall From Everest a další)
Přejít na obsah

Ptali jsme se 10 českých kapel na jejich nejoblíbenější horror! (John Wolfhooker, Glad For Today, Fall From Everest a další)

Halloween je za dveřmi, a proto jsme vám přinesli náš první speciál. Společně s Mončou jsme se ptali několika členů různých českých kapel na jejich nejoblíbenější nebo nostalgický horror. Připraveni?

Jidáš Pacner (Fall From Everest, Saved By The Fortune)
Posedlost (1981). Je to o ženský, která podvádí svýho chlapa s monstroslizem, kterej si sama porodí v podchodu metra v západním Německu. Asi nemusím víc vysvětlovat, proč to miluju, ne?

Martin Matoušek (Gutalax)
Nejradši mám asi The Thing z roku 1982. John Carpenter je můj favorit a film má naprosto geniální nádech, ale především, naprosto unikátní a stísněnou atmosféru i provedení, a Carpenterova hudba tomu dodává perfektní bezchybný koule! Je tam hodně skrytých detailů a celkový nápad je na svou dobu veliká perla.

Martin Čupka (John Wolfhooker)
Musím sa priznať, že v zásadných horrových snímkoch mám dosť veľké medzery a v halloweenskej nálade si radšej pustím niečo od Tima Burtona, ale veľmi ma baví Shining, American Psycho a IT z minulého roku a som už strašne zvedavý na nové spracovanie Pet Sematary!

Martin Vyšehrad (Your Last Breath)
Hele nejradši mám TO, jako malej mě s tím děsil strejc, až tak, že jsem se pár let vyhejbal kanálům. Ať už ta starší adaptace nebo ta nová, která se podle mě hodně povedla, je pro mě fakt top a o knize nemluvě, asi můžu říct, že je moje nejoblíbenější.

Frank Fišer (Horrible Creatures)
1) Záhada Blair Witch - I dnes se z toho filmu člověk dokáže posrat. Navíc mi tenkrát bylo asi deset, což tomu moc nepřidalo, plus ty řeči okolo, že když si ho pustíš pozpátku, tak uvidíš bůhví co. S odstupem času pořád jeden z mých nej filmů.
2) Nenávist - Jasně, sice americká adaptace japonskýho kultu, nicméně nikdy nezapomenu na to, jak mě dalších několik měsíců doprovázel ten hnusnej zvuk, kterej jsem neuměl identifikovat. Nakonec jsem zjistil, že je to zvuk praskajících kostí. Daleko lepší než celej Kruh btw.!
3) Pulse - další americkej remake, ale s nejdokonalejší reklamou na světě! Než film vyšel, udělali pro něj speciální webovky, na kterejch byla profilovka nějakýho borce z profilu. Když jsem dočetl celou stránku, borec se na mě otočil a obrazovka zčernala. Až potom se člověk dozvěděl, že jde o film. Kult!!

Vladimir (Secret Of Darkness)
Můj nejoblíbenější horor je Pátek Třináctého, mám ho rád, protože se mi líbí hlavní postava Jason Voorhees, a nejzajímavější je, jak vraždí mládež, která se snaží zapíchat v kempu.

Jan Vošahlík (Secret Of Darkness)
Od dětství je můj nejoblíběnější horor Osvícení a to především kvůli tomu, že záběry z hororu jsou takřka autenticky napodobeny ve videoklipu od Slipknot - Spit it out s tím rozdílem, že ve videoklipu hrají skutečné scény z filmu přímo členové kapely v maskách. Slipknot jsem jako školák strašně žral a baví mě propojení mezi videoklipem a filmem.

Dave Tichý (Unaffected Evolution)
Hele tak za mě starej japonskej horor Tetsuo. S Halloweenem to asi nemá moc společnýho, ale starý slasherový klasiky moc najetý nemám a v souvislosti s tímhle žánrem mě jako první napadne tahle černobílá klasika, do který jsem se zamiloval po prvním shlédnutí. Japonská verze Iron Mana s dokonalým industriálním soundtrackem, boží. Jednou jsme s improvizační kapelou flush buttons tuhle lahůdku zvolili za doprovodnou projekci a půlka lidí odešla.

Nikolas Stanko (ex-Bravo November, ex-Abyss Watching Me)
Feast 1, 2, 3 - ačkoliv nejsem úplně fanoušek klasických lekacích hororů, tak grindhousy jsou moje guilty pleasure. Z trilogie Feast nemůžu vybrat jedinej nejlepší, tak ji nechám rovnou celou. Naprosto nechápu, jak je možný, že se kolem týhle kupy krve, sraček a spermatu ještě nevytvořil nějakej větší diváckej kult.

Matěj Kludský (Anthems)
V zajetí démonů - jedná se o můj oblíbený horror, hlavně, kvůli chaotickému dění v rodině, která se přistěhovala do nového domu. Diablo story je prostě moje!

Tomáš Volár (Glad For Today)
Hele u mě to bude složitější, já totiž zároveň nostalgický a oblíbený horror nemám. Páč jsem byl jako malej strašnej posera. Viděl jsem jeden a nemohl jsem po něm několik dní spát a ještě několik let se mi o tom zdálo. Ten Horror je The Blair Witch Project. Dnes mám nejoblíbenější horror The Conjuring, a to hlavně proto, že mě baví lekačky a né krváky. Za mě conjuring největší topka.

Ještě bychom vás chtěli pozvat do CROSS CLUBU na sobotní Halloweenskou párty s mnoha kapelami jako jsou Anthems, Severals, Glad For Today či Silent Generation, kam jako třešničku na dortu pozvali Full Heart Agency taky The Dali Thundering Concept z Francie, takže si to rozhodně nenech ujít a přijď v masce!
LINK NA UDÁLOST:
https://www.facebook.com/events/809349946120347/

Články autora Matty Vaněk

Detaily k novému albu Born Of Osiris, které vyjde po neuvěřitelných 4 letech!

Born Of Osiris se vrací ze zimního spánku a ohlašují své nové album, na které jsme museli čekat 4 dlouhé roky. Kapela již vyhodila ven svůj…

Santa, pivo a koledy - To jsou August Burns Red s novým vánočním EP

Čas Vánoc se už blíží a tak očekáváme pořádnou dávku vánočních písniček od našich oblíbených kapel. Jednou z nich je samozřejmě…