Téma
SVĚTOVÁ NÁKAZA: Jak se s ní snaží vypořádat Marked As Enemy, The Truth Is Out There a další?
Přejít na obsah

SVĚTOVÁ NÁKAZA: Jak se s ní snaží vypořádat Marked As Enemy, The Truth Is Out There a další?

Není to lehká situace, se kterou se teď všichni potýkáme. Počet nakažených stoupá a my se musíme chovat tak zodpovědně, jak jen to jde, abychom již brzy mohli zase navštěvovat koncerty a dát si někde pivo a poslechnout si s kámošema pořádnej core!
Vyzpovídali jsme 5 českejch kapel, jak svou situaci zvládají, ať už společně, nebo rozděleně.


MARKED AS AN ENEMY

My jsme se s kapelou jednoduše už někdy před 2 týdny shodli na tom, že situaci nebudeme vůbec podceňovat, ať už nějaký spočítaný pravděpodobnosti říkaji cokoli. Dost nám záleží na našem okolí a bylo by fakt hnusný, kdybychom někomu přitížili jen tím, že si nemůžeme pomoct.
Ano, je to těžký dost. Pořád být v kontaktu jenom na dálku, ale z určitýho pohledu nám to přináší něco, čeho bychom si měli vážit: Máme nějakej čas navíc na vlastní regenraci, na svoje partnerky a tak nějak celý životy. A ani nakonec z toho našeho kapelního života vůbec nevypadneme, protože teď je zrovna doba, kdy vypouštíme další singl s klipem ('Sleep'), za další chvíli celé EP ('Fire Find Me') a k tomu je spousta rozhovorů atd.. a to všechno, co jsem vyjmenoval, polkne hodiny a hodiny práce. Navíc jsme započali skládání nějaký nový muziky, vymýšlíme plány na další týdny a měsíce a připravujeme věci, který se jinak připravují v daleko větším letu.
Zkrátka se neválíme a asi bych to shrnul tak, že makáme na všem, na čem se na dálku makat dá.

DEJ SI NOVEJ KLIP


HOPES

Cus Matty. Děláme novou hudbu, korbíme, pracujeme, hulíme trávu, dodržujeme karanténní opatření


MAD RABBITS

Ahoj, většinu času stejně jako ostatní zalezlý doma u notebooků, kde střídáme práci a netflix. Osobně se ale snažim od vnějšího světa co nejvíc odprostit a zaměřit se na pozitivní stránky současný situace. Pokouším se čas doma v klidu zužitkovat k seberozvoji - čtu, cvičim na kytaru, nějaká joga a klikování, dělám online kurzy na jazyky, pálim vonný tyčinky . Samozřejmě skládáme riffy, posíláme si hudbu a pomalu začnem na dálku demovat novou hudbu. Snad se z toho všichni co nejrychlej dostaneme a budeme mít novou energii a všichni si dohromady užijeme koncerty jaký jsme nezažili! Všichni se držte a buďte na sebe hodný, vrátí se vám to. Jonáš.


ANTHEMS

Tak snažíme se dodržovat pravidla abysme mohli co nejdříve koncertovat. Mezitím máme hodně času na cvičení a tvoření nových songů, takže snad se vidíme v létě na festivalech!
A jak si myslíte, že to ovlivní domácí scénu?
To asi těžko říct, ale všichni budou hrozně našlapaný ze zkušebny a věříme, že jim to nějak zásadně neublíží. Nám zrušili dvě akce v rámci tour, ale je to problém především pro promotéry velkých akcí a na delší dobu budou určitě lidé opatrnější, co se hygieny týče, myslíme si, že na návštěvnosti koncertů to neubere! (Blažek Tomáš)


THE TRUTH IS OUT THERE

Samozřejmě současná situace teď není příjemná nikomu na světě, nás zasáhla jak v osobním životě, kdy část kapely nemůže pracovat nebo pracuje z omezením a řeší nepříjemné věci s tím spojené, tak i v tom kapelním.. Nejsme na tom zase tak špatně jako jiné kapely, které měly naplánované velké, ale i menší tour, i nám už ale začínají rušit první jarní koncerty a vzhledem k tomu, že jsme vynechali klubovou sezónou a půl roku nehráli, nás to moc mrzí.. Nekoná se zatím ani předávání cen Anděl a Jantar, kde jsme měli vystoupit s orchestrem a dětským sborem , dost jsme tomu věnovali a byla to pro nás letos asi největší událost. Snad se obě akce budou konat později a nepřijdeme o ně, stejně jako o zbytek festivalů. Protože situaci bereme zodpovědně, tak teď bohužel ani nezkoušíme, každý cvičí doma sám. Zrušit jsme museli i chatu, kde jsme měli makat na nových věcech a tak dnes pouštíme ven alespoň Quarantine Session na Devils Roses Cats, kdy každý nahrál a natočil svůj part Hanzi teď finalizoval zvuk nového singlu "Wounds" ke kterému ještě doděláváme klip a cca za 3 týdny bude venku! Není to žádná novinka, ale song, který měl být původně na ALR, nakonec se nám tam nevešel a tak přichází jeho chvíle teď, protože si to rozhodně zaslouží a my s ním po roce uzavřeme skvělou éru té desky! Hned jak se situace trochu uklidní, vyrazíme zase někde na chatu, dávat do kupy nový materiál, už jsme letos v zimě jednou byli a mělo to rozhodně smysl Snad to bude brzy, když budeme k sobě ohleduplní, může se to podařit! (Vojtěch Kratochvíla)


Články autora Matty Vaněk

Tom Barber (Chelsea Grin) a Baby J (Emmure) se spojili pro nový projekt Darko Us a vypouští singl Devine Void

Darko US. Nový deathcorový projekt, který začátkem dubna založil Baby J (bubeník z Emmure) společně s Tomem Barberem (vokalista Chelsea Grin).18.4.…

The Used vám zpříjemní večer 2 novýma peckama z alba Heartwork!

The Used vydají 24. dubna své nové, očekávané album Heartwork. Zde se vrací ke starým kořenům a rozhodně nabídne průřez všemi možnými…