Téma
TOP DESKY + AKCE 2018
Přejít na obsah

TOP DESKY + AKCE 2018

Máme tu konec roku 2018. A jelikož byl opět napěchovaný vrchovatou porcí hudby, v redakci jsme si pro vás připravili naše osobní top 3 desek, které nás letos oslovily! A k tomu přidáváme i nejpovedenější koncerty a fesťáky!

Jirka Popelka

Erra - Neon: Přiznám se, že Jsem dlouholetej fanboy týhle kapely už od alba Augment, který považuju za modlu progresivního metalcoru. Každej novej release hltám a jsem rád, že Neon drží laťku furt tak vysoko.
Ice Nine Kills - The Silver Scream: Tuhle desku jsem si poprvý pustil vlastně docela pozdě po jejím vydání, kdy už trochu vyprchala ta mánie okolo. A odpálilo mě to, nečekal jsem, že by mix tvrdosti, melodičnosti a hororový teatrálnosti mohl takhle skvěle fungovat.
Nothing, Nowhere - Ruiner: Emo neumřelo, je zpátky v jiný podobě. Joe Mulherin mě přesvědčil, abych Soundcloud rapu dal šanci. Jeho uvěřitelnej, zranitelnej, zoufalej a nekonečně depresivní projev na mě působil tak silně, že jsem Ruiner musel v určitý části letošního zvláštního roku přestat poslouchat.

TOP KONCERTY A MOMENTY: Nothing More v Café v Lese, Crystal Lake na FajtFestu, Zeal & Ardor a Ho99o9 na RFP

Monika Lobodášová

Blackout Problems - KAOS: Kapela, kterou poslouchám každý den.
Joji - Ballads1: Nejlepší depka!
Twenty One Pilots - Trench: Miluju to!

TOP AKCE: Fajtfest, Imminence, Blackout Problems

Matty Vaněk

Breaking Benjamin - Ember: Rozhodně se jedná o jejich nejsilnější album, kde nedokážete přeskočit žádnou píseň a dějově vás vtáhne a nepustí.
Fit For A King - Dark Skies: Řekl bych, že Dark Skies je vypiplaný do dokonalosti a lehce strčí do kapsy většinu metalcore kapel dnešní doby svým brutálním soundem a neskutečnými refrény.
The Amity Affliction - Misery Poslední album bylo těžké vybírat, ale nakonec si mě získali díky čerstvému a novému materiálu, o který se už prosilo dlouho a dokonce mi zde nevadí ani kapka elektroniky, takže za mě rozhodně jedno z těch alb, které vás baví od začátku až do konce.

TOP AKCE: Fajtfest, Nothing, Nowhere, The Amity Affliction, August Burns Red

Zbyněk Strnad

Casey - Where I Go When I'm Sleeping: Tohle album je výprava do života zpěváka Toma Weavera a je dost silný a bolestivý. Pro mě album roku.
Nothing, Nowhere - Ruiner: Nothing, Nowhere poslouchám už pár let a ruiner mi přijde zatím jako nejdospělejší a nejzajímavější věc, co Joe vydal.
$uicideBoy$ - I Want To Die In New Orleans: Sebevražedný kluky miluju a i když mi tohle album určitě nepřijde jako jejich nejlepší, tak je to pořád strašně vysoko oproti konkurenci.

TOP AKCE: Fajtfest, Nothing Nowhere, Nine Inch Nails na Aerodromu

Alča Urbanová

Beartooth - Disease: Bylo to něco nového, vnesli do svý hudby najednou takovou čerstvou energii. Jak jsem od nich byla zvyklá na takový tvrďárny, tak tohle fakt příjemně překvapilo. Takový krásně vyvážený album, je tam jak kousek toho tvrdýho, tak kousek něčeho, co se ti hrozně zaryje pod kůži, u know...

TOP AKCE: Three Days Grace

Daniel Racek

Behemoth - I Loved You At Your Darkest: Asi jistota tohoto roku a u mě absolutně neočekávané. Temno, progrese a hlavně kult.
The Plot In You - Dispose: Emotivní jízda, úžasné hlasové projevy. Procítěné album s úžasnou aranží.
Bleed From Within - Era: Energie, náboj a neotřelý zvuk, který balancuje na hraně metalcoru a poctivého metalu ve stylu At The Gates. Tohle album mě nenechalo klidným a na Brutalu mě to zvedlo z horka do pitu.

TOP AKCE: Brutal Assault, Zeal and Ardor, Atena

Mejra Drkal

Twenty One Pilots - Trench: Pro mě osobně jedno z nejočekávanějších alb roku. To, co toto duo vytváří, snad ani nemůže být z tohoto světa. Trench jen ukazuje na to, že se hudba pořád dá dělat originálně, chytře a vkusně. Masterpiece!
Dance Gavin Dance - Artificial Selection: Ta kapela je originální už jen tím, co hraje a jak to hraje. A hraje to sice furt dokola, ale album od alba to z nějakého důvodu furt zní originálně a suprově! Artificial Selection jsem sjel tolikrát, že to ani nedokážu spočítat.
The Perfect Circle - Eat The Elephant: Další mistrovské dílo. Od skladeb jednotlivých písní přes atmosféru až po texty. Je to typ muziky, co se dá poslouchat furt. Při jakékoliv náladě a dokonce i na spaní. Fakt doporučuju!

TOP AKCE: Scarlxrd, Nothing, Nowhere, Ghostemane, Never Say Die

Pokud jste některou z výše uvedených desek ještě neslyšeli, určitě to napravte! Dovolte nám, abychom na závěr poděkovali všem promotérům za letošní spolupráci, jmenovitě Obscure Promotion, Fource Entertainment, Conspiracy Concerts, Rock For People, D Smack U Promotion, FajtFest, Aerodrome, Brutal Assault, BrainWave Production, 2000blackvoicesbooking, dejvická Klubovna, Full Heart Agency, Rock Café, TM Booking, Death Coffee Party, Summer Punk Party Volyně, Pragokoncert, Mad Duck Booking, snad jsme na nikoho nezapomněli...! Děkujeme také externím spolupracovníkům a samozřejmě vám všem za to, že nás sledujete, čtete, komentujete, sdílíte a posloucháte hudbu s námi! Těšíme se na tu tunu akcí v příštím roce a vy se zase těšte na to, co pro vás všechno chystáme! A nezapomeňte: Never stop exploring and supporting the scene!

redakce coreMusic.cz

Články autora Matty Vaněk

[ENG/CZ] SEVER: „The Latvian core scene is rather small, but the bands really support each other!“

(CZECH VERSION BELOW)Today we have an interview for you with the Latvian post-hardcore band SEVER. A couple of weeks ago we talked about their latest

Zejtra vyjde nový singl od While She Sleeps, Any Given Day zveřejňují název nového alba, co Attila a Ice Nine Kills na zítra plánují?

Poslední pátek před štědrým dnem uspokojí alespoň pár smutných dušiček, které marně čekali ještě na nějaké překvapení! Tak se do…