Atreyu

Atreyu v Rock Café rozjeli mejdan

Již podruhé tento rok se fanoušci kalifornské metalcorové stálice dočkali jejich vystoupení v Praze. Po úspěšném otevíráku na tour s Bullet For My Valentine se Atreyu vrátili v rámci vlastní We Want Your skulls tour. A protože jedna kapela na večer je málo, vzali si s sebou na evropskou část šňůry Creeper.

Hned od prvních vteřin večera bylo jasné, že se bude jednat o pořádně rozjetou párty. Kult kapely Creeper, zdá se, zasáhl už i Prahu, a proto, přestože zde hráli poprvé, byl spodní sál celkem solidně zaplněný a publikum s nadšením zpívalo již od prvního songu. A není divu. Poslední album Sanguivore sklízí neuvěřitelně vysoká hodnocení napříč hudebními médii. Přidejte k tomu nefalšovaný horrorpunkový drive, perfektně zvládnutý muzikantský výkon a dotaženou vampirickou image a dostanete recept na top koncert.

CREEPER

Headliner večera měl laťku nasazenou dost vysoko, ale zároveň i perfektně připravené publiku. Tak jako Creeper vsadili na perfektně vyladěnou show, Atreyu vsadili spíš na vtip a mejdan od začátku do konce. Jak jinak si vysvětlit intro v podobě „Sandstorm“ od Darude, saxofonové solo „Never Gonna Give You Up“ a uzavření setu coverem „I Wanna Dance With Somebody“ od Whitney Huston. To byl ale jenom úsměvný bonus k bezchybně odehrané show. Všechno podtrhávala skvělá komunikace s publikem a to nejen z pódia. V průběhu setu se jak Brandon, tak Marc prošli po sále, rozdávali úsměvy a nebáli se půjčovat mikrofon.

ATREYU

I když si Atreyu po skoro čtvrt století na scéně jednoznačně zaslouží hrát velké stage, jejich koncert v Rock Café ukázal, že malé kluby jim sluší přece jenom víc. Navíc se opět ukázalo, jak komunikace s fanoušky může i poměrně běžný nedělní koncert posunout na těžko zapomenutelný zážitek.

TEXT: Oldřich Kadlec
FOTO: Nina Vocelová