Avatar

Do pražského SaSaZu dorazil švédský cirkus!

Už ohlášení evropského turné se zastávkou v České republice vyvolalo ze strany fanoušků obrovský zájem. I přes to, že se večer nevyprodal, sál praskal ve švech. Avatar byli v Česku již několikrát a vyzkoušeli jak festivalové prostředí, tak i menší a větší uzavřené venues. Tentokrát si k sobě přizvali melodicko-deathmetalovou kapelu z Ameriky Aether Realm.

Æther Realm

Aether Realm otevřeli večer vystoupením, které nabídlo divákům energickou směsici melodického death metalu a folkových prvků. Čtveřice si okamžitě získala sympatie publika, jakmile ho vtipně pobídla k moshpitu, který doprovázel celý jejich set. Celkově směrem k lidem skvěle komunikovali, což mě opravdu bavilo. Jedinou výtku bych měla ke zvuku, jenž se mi zdál tak podivně utlumený… klidně bych ho více rozpálila! Jejich písně byly nicméně plné úžasných melodií a silných riffů, úspěšně rozehřály dav a připravily ho na hlavní akt večera.

Avatar

Švédská senzace s obrovskou fanouškovskou základnou, ke které se očividně ráda vrací. Pokud byste mohli Avatar popsat jedním slovem, byla by to pravděpodobně extravagantnost. Tu si přivlastnili ať už svými kostýmy, nebo i samotnou prezentací na stagi, která je jedinečná a dokáže si získat vaši plnou pozornost. Tady byl už zvuk perfektní. Večer odstartovali písní „Dance Devil Dance“ z jejich nejnovějšího stejnojmenného alba. Setlist sestával z tvorby z většiny jejich alb, takže jsme mohli odcházet se spokojeným výrazem, že se nám dostalo všeho, na co jsme čekali. Nepřišli jsme ani o kytarová sólíčka nebo ikonické hraní samotného Johannese na trombon během songu „Puppet Show“. Johannes se v rámci koncertu vyšvihnul nejen hraním na tento nástroj, ale střihnul si i verzi „Tower“ na piano. Došlo také na korunovaci kytaristy Kungena, tématicky k jejich albu „Avatar Country“, a ruku v ruce s tím proběhla i krátká „rave“ party, kterou si střihnul bubeník John.

Večer to byl opravdu znamenitý a obecenstvo se značně vyděsilo, když Avatar chtěli zmizet ze stage bez zahrání dvou důležitých hitů. I přes to, že si Johannes „postěžoval“ na hamižnost publika, které dychtivě požadovalo další přídavek, tak se nad námi smiloval a dostalo se nám oblíbeného „Smells Like a Freakshow“. Celý set finálně uzavřeli hitem „Hail the Apocalypse“.

Fotil: Mejra Drkal
Napsala: Petra Závišová