Blind Channel

Parádní večer ve znamení Finska a nu metalu

Ve středu 17. dubna jsem se po třech dnech znovu vydala do smíchovské MeetFactory (v neděli tu hráli The Warning, přečtěte s předchozí report:) Tento večer proběhl v rytmu punk rocku, metalcoreu a hlavně nu metalu. Hlavními hvězdami byla finská šestice Blind Channel, kterou doplnili němečtí Ghostkid a rock band from hell, taktéž z Finska. Koncert nebyl vyprodaný, alespoň ale bylo v klubu o dost příjemněji než v neděli. Také zvuk mi tentokrát přišel lepší.

Trojice rock band from hell byla velice příjemným opening actem. Lidí ještě pod podiem nebylo moc, ale kluci je hezky rozehřáli. Dali jsme si skákání do rytmu, zpívání, svícení mobily, a dokonce jsme se dočkali i bubenického sóla. Rock band from hell hrají příjemný punk rock, není to nic revolučního, ale rozhodně neurazí a členové kapely navíc působí moc sympaticky. Venku mají teprve jedno album „Music For Late Night Activities“ z loňského roku a své první live vystoupení prý měli také teprve před rokem. Toto trio budu určitě sledovat dál a ráda na ně zajdu znova.

Jako druzí v řadě vystoupili moji oblíbení Ghostkid, německá metalcoreová / nu metalová pětice. Ti v MeetFactory rozjeli peklo hned od prvního songu. Aby ne, když třeba podle triček bylo vidět, že hromada lidí přišla právě na ně. Celá pětice pro tuto show sladila své obličeje do bílé a ruce do černé barvy, takže vypadali docela démonicky. Ghostkid do toho celý svůj asi 45 minut dlouhý set neskutečně šlapali, rozjeli několik obrovských pitů a setlist namixovali z obou dvou svých alb, „Ghostkid“ z roku 2020 a teprve měsíc starého „Hollywood Suicide“. Největší show předvedl jako už tradičně basák Stanni, který na svoji baskytaru hrál jak na baru, tak uprostřed circle pitu a užil si i crowd surfing. Jediné co bych vytkla, je (obzvlášť v začátku) ne vždy úplně ideální zvuk. Ovšem jinak tohle bylo skvělé vystoupení a já se už moc těším na jejich headline turné, se kterým se v Praze zastaví 1. října tohoto roku.

Blind Channel, nu metalová šestice z Finska a hlavní hvězdy dnešního večera, vydali 1. března nové album „EXIT EMOTIONS“. Songy z něj tvořily více než půlku setlistu. Zbytek tvořily starší hity doplněné coverem songu „B.Y.O.B“ od System of a Down a rapovou vložkou jednoho z vokalistů, Nika Moilalena. Kapela se rozhodně nešetřila, obzvlášť kytarista Joonas Porko neustále poskakoval a pobíhal po podiu sem a tam. Vzhledem k tomu, že Blind Channel mají šest členů, se na podiu vždy něco dělo a publikum tak nemělo šanci se nudit. Fanouši kapelu samozřejmě podpořili jak to jen šlo, od moshování přes sborový zpěv po ukazování prostředníčků v největší pecce „Dark Side“. Song, se kterým se v roce 2021 zúčastnili Eurovize a který je proslavil, zazněl v až rámci přídavku jako úplně poslední.

Hudebně vše krásně šlapalo a oba vokalisté, Joel Hokka a Niko Moilalen, se výborně doplňovali. Celkově se mi také moc líbilo, jak si Finové pohráli se stagingem a s osvětlením. Kapela celou dobu působila sympaticky, komunikovala s publikem, dokonce si od fanoušků převzala nejdříve ukrajinskou a poté i českou vlajku. U závěrečné „Dark Side“ pak na stage naběhli i členové předkapel, a závěr tohoto skvělého setu se tak proměnil v jednu velkou party. Škoda, že to tak rychle uteklo. I tento set měl totiž jen cca 1 hodinu a 15 minut (podobně jako nedělní The Warning).

Každopádně, ve výsledku šlo o opravdu povedený večer, který mě nabyl energií, a to zásluhou všech tří kapel. Až některá z nich bude zase v Praze, tak určitě doporučuju zajít!

NAPSALA: Anna Jindráková
FOTILA: Nina Vocelová