Blind Channel

„Chtěli jsme vyfakovat celej svět a zároveň najít lidi, co jsou stejně nasraný jako my"

Už nás dělí jen pár dní od velkolepé show finské kapely Blind Channel a abychom vás nalákali, udělali jsme rozhovor přímo s frontmanem Joel Hokka! My děkujme Live Nation CZ!

„Chtěli jsme vyfakovat celej svět a zároveň najít lidi, co jsou stejně nasraný jako my"

INTERVIEW

Zdravím, kluci. Za pár dní proběhne v Praze už 25. zastávka v rámci vaší evropské tour. Jsme moc rádi, že vás tu můžeme přivítat! Těšíte se?

Ahoj, no jasně! Loni na jaře jsme hráli v Praze s Electric Callboy a byla to jedna z nejlepších akcí. Tentokrát se vracíme jako headlineři, takže se neskutečně těšíme na to, až vám naservírujeme Blind Channel zážitek v plný parádě.

Aktuálně jedete tour v rámci celé Evropy, takže jste jistě navštívili mnoho zajímavých zemí. Kde se vám líbilo nejvíce?

Je těžký vybrat jednu konkrétní zemi. Třeba Německo pro nás bylo vždycky něčím výjimečný (hráli jsme tu naši první show mimo Finsko a tak). V UK byly naše první headlinerský vystoupení doslova kouzelný, vstupenky šly na dračku. Akce v Nizozemsku a v Belgii byly obrovský, nemluvě o Španělsku a Francii, kde to úplně překonalo očekávání nás všech. Celá ta tour je jako splněnej sen.

Tyhle dlouhé tour musí být jistě dost náročné. Jak se udržujete v pohodě, když hrajete téměř každý den?

Rozhodně se vyhejbáme přehnanýmu popíjení. Taky se snažíme jíst co nejvíc zdravě. Je to samozřejmě docela náročný, když jsi víceméně odkázanej jen na Mekáč nebo benzínky, ale když zapojíš trochu snahy, vždycky se to dá. Někdy to je snadný, někdy ne, ale pořád žijeme a jsme v pohodě.

Máte z téhle tour nějakou zajímavou historku, o kterou byste se s námi mohli podělit?


Po akci v Madridu náš tourbus obklopil obrovskej dav fanoušků. Vidět tolik oddanejch lidí, kteří nám přišli předat svou lásku, nás vážně zahřálo u srdce! Za zmínku stojí taky afterparties v Berlíně a v UK, ty byly hustý


Po Eurovizi jste s vaší hudbou doslova vystřelili do světa. Dokonce vás bylo slyšet i v našich rádiích. Taky jste vydali velice úspěšné album „Lifestyles Of The Sick & Dangerous“. Co vás přimělo k tomu zkusit štěstí právě v Eurovizi?

Když v roce 2020 udeřila vlna covidu, nebylo moc co dělat. Měli jsme tenkrát dvě možnosti –dát si od hraní pauzu, nebo zkusit něco totálně šílenýho, za hranicema naší komfortní zóny. Eurovize pro nás byl krok do neznáma, ale nakonec to vyšlo. Nicméně od soutěže jsme se už dost posunuli. Pořád to ale pro nás bude příjemná vzpomínka.

Proč jste na Eurovizi 2021 zvolili zrovna song „Dark Side“? Uvažovali jste i o nějaké jiné písni?

Byla to svým způsobem provokace. Chtěli jsme vyfakovat celej svět a zároveň najít lidi, co jsou stejně nasraný jako my.

Jedním z vašich velkých fanoušků je i Lauri z The Rasmus. Uvažovali jste o nějakém společném songu? Protože spolupráce na Dark Side dopadla skvěle!

Jo, Lauri mi zavolal v létě 2021. Podělil se se mnou o nějaký tipy a nápady. Potom jsme společně vytvořili video na YouTube, právě k Dark Side. Když na to přijde, jsme pro jakoukoliv další spolupráci s Laurim nebo The Rasmus. Tak se nechme překvapit…

Je skvělé, jak se čím dál více kapel z Finska a dalších severských zemí stává známějšími po celém světě. Vnímáte to nějak? Většinou jde právě o rock nebo metal.

Tohle se děje už od přelomu devadesátek a novýho tisíciletí. Určitě za tím stojej temný a mrazivý zimy… nutí tě to psát upřímný a zvukově originální věci. My sami během vyrůstání sledovali finský a severský metalový nebo rockový kapely, který dobývaly svět. Je to inspirativní a baví nás, jak se právě rodí další „new wave“ generace. Doufáme, že i nám se podaří být jednou z velkejch kapel ze Severu, která světu ukáže, co umí.

Kromě obrovského množství velkých koncertů jste taky nedávno představili spolupráci s rapperem Zero 9:36, která rozhodně stojí za to! A co třeba akustické verze některých songů z vašeho nového alba, chystáte něco?

Spolupráce se Zero 9:36 byla fakt skvělá. Vždycky nás baví makat společně s cool lidma a zrovna Zero 9:36 patří aktuálně k jedněm z nejzajímavějších alternativních umělců ve Spojených státech. Co se týká akustickejch věcí, je možný, že v budoucnosti něco připravíme, ale zatím nechceme nic slibovat. Máme už ale vymyšlený jiný plány a rozhodně je na co se těšit!

Kluci, moc děkuju za rozhovor! Máte nějaký vzkaz pro vaše fanoušky?

Kupte si lístky a doražte! Bude to velký a společně se zapíšeme do historie!

Rozhovor: Matty a Joel