Dead Stone, Bitter Season & Brighter Days

Podařený večírek pro změnu v Písku

O tom, že se dobré koncerty nemusejí nutně konat jen ve velkých městech, jsme se opět přesvědčili v Písku, kde si pro nás tamní parta Do Something Crew. již poněkolikáté připravila večer plný kvalitní hudby. Tentokrát napříč vícero žánry, které se vzájemně skvěle doplňovaly. 

Akce se měla původně uskutečnit na mnohým již dobře známém dvoře domu U Slona. Nepříznivá předpověď počasí však vedla k tomu, že se koncert musel nakonec uskutečnit na alternativním místě, v klubu Smart. Po příjezdu na místo a vkročení do prostor, které na první pohled připomínaly vstup do dungeonu, kde na vás ze všech stran dýchaly divoké devadesátky, se v nás probudila jakási skepse, jak tohle celé dopadne. Nicméně jak se říká: „Nesuď knihu podle obalu“. I přes specifický vibe tohohle místa musíme konstatovat, že se jednalo o vydařený večer, který jsme si všichni užili. A navíc, jak často se vám poštěstí, že si přímo vedle stage můžete zkrátit čas hraním kulečníku?

Jako první ovládli improvizovanou stage jihočeští Dead Stone. Tvrdé riffy kytar a pronikavé vokály zpěváka Honzy téměř okamžitě nahnaly posluchače blíž. Samozřejmě nesměly chybět ani pořádné moshe a společné zpívání textů. Poslechnout jsme si mohli i zcela novou píseň, kterou kapela plánuje vydat na chystaném EP ještě před tím, než se na dobu neurčitou odmlčí. Už teď se na další várku „deadstouních“ songů těšíme a doufáme, že se návratu nakonec dočkáme dříve, než bychom to čekali.

Druhou vystupující kapelou večera byli pražští Bitter Season, kteří se nejen v našich vodách stávají stále populárnějšími. A není divu… jestli tuzemská scéna něco potřebovala, pak je to právě pořádná dávka pop-punku v té nejlepší podobě. Fanoušci tak mohli skvěle navázat na rozdivočenou energii, kterou po sobě zanechali Dead Stone. Tenhle potenciál sice nebyl využit naplno, což byla škoda, i tak ale šlo na tvářích přítomných jasně vidět, že tahle tvorba, značně ovlivněná především blink-182, zkrátka baví. 

O uzavření akce se postarali Brighter Days, které snad ani není třeba více představovat. I přes změnu původní sestavy to klukům hraje naprosto perfektně. Pomalejší, zároveň ale velice emotivní tempo, které provází téměř všechny skladby, opět zapůsobilo jako hypnóza. Zdálo se, že přítomní posluchači skoro až bez dechu hltali slova každého z textů. Nicméně stejně tak, jako byl večer moshpity započat, tak moshpity i skončil, a všichni zapojení tak ze sebe vydali veškeré zbytky energie.

Znovu se nám potvrdilo, že české vody skýtají spousty kvalitní hudební tvorby, kterou si milerádi poslechneme opakovaně. Opět tak děkujeme klukům z Do Something Crew., že jsme mohli být součástí tak podařeného večera a budeme se těšit na další z plánovaných píseckých akcí!