IN FLAMES / ORBIT CULTURE / IMMINENCE / AT THE GATES

Švédský čtyřboj v čele s legendárními In Flames!

Švédský čtyřboj v čele s legendárními In Flames!

Švédský čtyřboj v čele s legendárními In Flames!

Čtveřice švédských kapel udeřila do Malé Sportovní Haly jako nečekaný hurikán. Stáří, mládí – oboje nás tento chladný večer přivítalo s otevřenou náručí. Lahodný koncert od Rock For People pro všechny metaláky se rozburácel a my jsme se šli podívat, jak In Flames a spol. společně zafungovali!

Přesně na čas začala partička z Eksjö, která v poslední době letí čím dál více nahoru, a i přesto, že měla nejmenší prostor, dokázala uchvátit jak dobrým zvukem, tak úderným setem, který odfoukl návštěvníkům pěnu z piva a upoutal pozornost kytarovými riffy. Tento večer nám bylo doslova líto, že kluci nedostali mnohem víc prostoru, protože jejich tvorba oplývá spoustou zajímavých tónů. Schválně si je poslechni třeba na youtube, pak s námi budeš souhlasit!

Druhý support tentokrát publiku dopřál pořádný kus coru, který ale nakonec spíše zanikl mezi ostatními vystupujícími kapelami. Vše se zde zdálo trošku víc nepřipravené. Ačkoliv se kapela snažila upoutat pozornost celého sálu, pokulhával zvuk, a celá show tak působila jako urychlený set, který se prostě nějak odehrát musí. Moc rádi si ale počkáme na jiný koncert, který Imminence sedne o něco lépe. Breakdowny fungovaly, Eddie se snažil, ale dnes to prostě nebylo to pravé ořechové, co od tak jedinečné kapely očekáváme.

IMMINENCE

Velice uznávaná kapela napříč fanoušky metalu dostala asi největší předskokanský prostor a tlačila do nás materiál, který zde málokdo znal. Ten byl sice po hudební stránce perfektní, ale po 20 minutách začal působit poněkud…zvláštně. Sypačky i neúnavný vokál se snažily upoutat naši pozornost, což se podařilo tak napůl. Po vystoupení Imminence byl tenhle těžkotonážní melodický death metal poměrně náročný na zkousnutí, přesto jsme ale ocenili energii, kterou kapela do setu dala. Přece jen hoši hrajou od roku 1995 a pořádný respekt v hledišti rozhodně stále měli.

AT THE GATES

Headlineři večera, In Flames z Göteborgu, odstartovali svůj set s menším zpožděním, ale dostala se nám podívaná, na kterou jsme se všichni celý večer těšili. Kapela fanoušky doslova nosila na křídlech skrze svoje nejstarší, ale i novější alba, a to nás rozhodně potěšilo! Největší ovace dostal song „Only for the Weak“ z alba Clayman z roku 2000, kdy fanoušci skákali a skandovali – vskutku skvělý zážitek. Instrumenty a nestárnoucí hlas Anderse Fridéna fungovaly na pódiu skvěle, a nás tak zavalil pocit maximální spokojenosti a radosti. Dostalo se i jak na novou tvorbu, tak na pořádný circle pit. Nicméně „hejbáníčko“ na koncertě dost chybělo, proto celý večer působil spíše posluchačským dojmem a vstřebáváním čtyř kapel, které předváděly svoje výrazné i nevýrazné sety.

IN FLAMES

In Flames Prahu miluje a na koncertě to šlo znát! Naprosto fenomenálním spojením byl song „I Am Above“, který zněl celou halou. Přišlo nám, že novou tvorbu fanoušci cení mnohem více než starší kousky. To je ale, dle nás, potřeba napravit, protože právě starší desky mají tu pořádnou šťávu.

Nezapomeň mrknout na fotky!

Text: Matty

Foto: Mejra Drkal