Little Big

Ruské trio strhlo fanoušky svým šíleným ravem!

Na konci druhého říjnového týdne jsme se rozhodli prozkoumat pro nás trochu netypické žánrové vody. Vyrazili jsme tedy do Fóra Karlín omrknout celosvětový virální fenomén, ruskou punk-rave trojici Little Big. Organizace koncertu sice působila trochu chaoticky – facebooková událost koncertu byla až na údaje o místě a času konání absolutně prázdná, a kromě několika plakátů v MHD a ulicích jsem si nevšimla ani žádného jiného proma – nicméně Fórum Karlín bylo i tak zaplněné a koncert se vyvedl.

LITTLE BIG

Little Big se přijeli představit bez předskokanů, celý koncert tak zabral jen hodinu a půl. Ale že to byla pořádně náročná hodina a půl! Trio až na dvě přestávky, při kterých měnilo své typicky výstřední outfity, ani na chvilku nezvolnilo a jelo jednu pecku za druhou. Už samotný úvod, který obstaraly songy „We Are Little Big“ a protiválečná „Generation Cancellation“ nastavil laťku vysoko. Při „To Party“, která byla třetí v pořadí, už skákal a pařil skoro celý sál. 

Zpěváci Ilja Prusikin a Sofja Tajurskaja pařili s ním, k čemuž je doprovázela barevná světla, různé tematické projekce za jejich zády a sem tam i tryskající dým. Oba po celou dobu koncertu běhali po podiu sem a tam, hecovali, děkovali a samozřejmě také tančili své crazy tanečky, které z nich udělaly virální hvězdy. Publikum tyto pohyby dobře znalo, a tak na největší hity „Skibidi“ nebo „UNO“ tančila velká část sálu, což byl skvělý zážitek. Trojice zařadila také dva techno covery, a to „Blitzkrieg Bop“ od The Ramones a „Everybody“ od Backstreet Boys.

LITTLE BIG

Ke konci show samozřejmě došlo i na hit, na nějž všichni čekali, tedy „Big Dick“, který si fanoušci s chutí zazpívali. U toho se Little Big ale nezastavili a ve ždímání publika pokračovali. Zakončili ho již zmíněnou songou „UNO“ (se kterou mimochodem měli reprezentovat Rusko v Eurovizi v roce 2020, ta však byla zrušena kvůli koronavirovým opatřením). Po ní se ještě vrátili a fanoušky definitivně dorazili šílenou peckou „Faradenza“.

Z mého pohledu šlo o mega našlapanou a správně crazy show, zkrátka přesně to, co jsem od téhle kapely čekala. Z Fóra Karlín jsem odcházela příjemně vyčerpaná, ale zároveň nabitá energií do nadcházející týdne. Doufám, že se Little Big do Prahy brzo vrátí, jejich rave si půjdu ráda užít znova!

TEXT: Anna Jindráková
FOTO: Nina Vocelová