Lorelai

„Před Lorelai jsme hráli na střední „blinkovskej“ pop punk."

V srdci severních Čech, v Liberci, se nedávno zrodila čerstvá emo kapela Lorelai, která fanouškům CoreMusic nemusí být cizí, pokud jste navštívili naši poslední akci. Na té vystupovali třeba vedle Depression Island či Mad Rabbits. Nyní přichází s debutovým singlem, který představují pod českým labelem ANKN Records. O čem je nový singl „Sleep“ si pojď počíst v rozhovoru!

INTERVIEW

Čau kluci, tohle je velký den pro vaši kapelu. Jak jste se těšili na release vašeho prvního singlu „Sleep“?

Čau Matty. Hele, upřímně se těšíme hodně, i když jsme z toho docela nervózní. Celý ten proces od nahrávání, přes točení klipu, až po release byl pro nás úplně nový a tak trochu hektický. Zároveň jsme rádi, že jsme mohli na našem úplně prvním singlu spolupracovat s Damiánem a Tomem ze Skywalker a Láčou z Hopes, kteří nám se vším dost pomáhali a my jim za to tímto děkujeme. Teď už se jen těšíme na zpětnou vazbu a doufáme, že se to bude lidem líbit.

Dokážete nám ho víc přiblížit? Odráží se v textu váš osobní život?

„Sleep“ je jeden z prvních songů, co jsme napsali. Je to o tom, že se v noci tak zamotáváš a topíš ve svých vlastních myšlenkách a nemůžeš kvůli tomu spát, což se týká nás všech, stejně jako spousty dalších lidí. Co se týče hudby, tak jsme se inspirovali emo-hardcore kapelama, jako jsou například Casey, Defeater nebo Touche Amore, ale zároveň jsme do toho promítli náš specifický styl. Každopádně bude nejlepší, když si to lidi pustí sami a udělají si o tom vlastní obrázek.

Zmíněný nový song/klip vydáváte pod ANKN Records, kde působí jak Skywalker, tak třeba Tchert. Jak jste se k této spolupráci dostali a co od ní v budoucnu čekáte?

Bavili jsme s Tomem a po poslechnutí nahrávky se nám nabídl, že by to rád vydal pod ANKN Records. Zatím jsme domluveni jen na release tohohle songu a co bude dál, jsme zatím nijak neřešili. Ale další spolupráci se rozhodně nebráníme a jsme rádi, že tenhle song může vyjít právě u něj.

První singl a klip od Lorelai.

Jde o první kapelu nebo jste v minulosti měli rozjeté ještě jiné projekty?

Na střední škole jsme měli kapelu, se kterou jsme hráli v Liberci po hospodách a hráli „blinkovskej“ pop punk. Lorelai je náš první pořádný projekt, který jsme udělali po dlouhé době, kdy jsme nevěděli, jakým směrem se chceme ubírat, protože nás baví hodně žánrů. Nakonec jsme se ale našli v tom, co teď hrajeme.

Jaké domácí kapely vás v poslední době nejvíc baví?

Primárně všichni posloucháme zahraniční hudbu, ale z české scény nás v poslední době nejvíc baví Brighter Days a jejich album Walk. Jsme moc rádi, že právě s nimi jsme si mohli zahrát naše první koncerty. Dál nás baví Skywalker, Nature Trip, Tchert, Hopes, Abbie Falls, Annabelle a naši chábři z Heel Turn.

Co se z vaší strany tento rok ještě chystá? A kde vás brzy můžeme slyšet naživo?

Teď se momentálně soustředíme na psaní nových písní, takže tohle letos určitě není náš poslední song. V nejbližší době nás čeká koncert 13. 3. s Heel Turn, a to Praze v Klubovně. Další koncerty momentálně řešíme, ale určitě bychom chtěli hrát co nejvíce a rádi bychom si letos zahráli na nějakých letních festivalech.

INTERVIEW: Matty a Lorelai