Meshuggah

Dle spousty spokojených fanoušků, se tahle první halová zkušenost Meshuggah v Praze vydařila na 110%.

Letošní mezinárodní den žen jsme se rozhodli oslavit poněkud netradičně a vyrazili na první pražský halový koncert legendárních MESHUGGAH.

Plnící se Fórum Karlín otevřela německá dvojice MANTAR. Jejich příchod na pódium a vítání fanoušků s kelímkem ve tvaru ananasu mohlo být pro ty, kteří je neznali, matoucí. Ale už prvními údery a řevem dali najevo, že nepřijeli ze Zátiší Bikin a že se opravdu nudit nebudeme. Přestože se jednalo jen o kombinaci bicích a kytary, bylo to naprosto dostačující, a podmanili si nejen velké pódium, ale i dav.

Na druhý článek večera se dle všeho těšila velká část návštěvníků. Švédští THE HALO EFFECT jsou sice jako uskupení na scéně jen tři roky, ale jejich zkušenosti z In Flames se zapřít nedají. Po temnějším začátku a očekávání temnějšího konce bylo tohle příjemné osvěžení uprostřed večera. Mimo hudební výkony musím vyšvihnout jejich komunikaci a celkové vystupování – takhle usměvavé a upřímně šťastné metaláky jsem dlouho neviděla.

Po delší pauze stage zaplavila růžová světla a nažhavující „Careless Whisperer“. Po tomto netradičním úvodu nastoupily hvězdy večera MESHUGGAH s písní „Broken Cog“ z posledního alba „Immutable“. Tenhle začátek byl pro nás fotografy lehce stresujícím úvodem, jelikož ve tmě toho moc nenafotíme a utíkal nám drahocenný čas v photopitu. Ale temný úvod jim naprosto sedl a to, jakou light show předvedli během zbytku setu, vše vynahradilo. Halové prostředí jim tedy v tomto ohledu určitě sedlo, ale bohužel musím ubrat plusové body za zvuk. Minimálně na balkonech a v zadní části se vše dost „mlátilo“ a vokály byly utopené. Osobně bych tak pro lepší akustický zážitek volila menší a komornější prostor. Ale dle spousty spokojených fanoušků napříč celým prostorem se tahle první halová zkušenost Meshuggah v Praze vydařila na 110 %.

FOTO A TEXT: Nina Vocelová