Nothing More

Nothing More si podmanili Prahu i bez Scorpion Tailu

Další česká zastávka Nothing More proběhla včera v pražském téměř vyprodaném MeetFactory. Povedený večer přinesl tak říkajíc pro každého něco a taky potvrdil, že Texasané jsou tahouny ve svém žánru.

Program otevřeli Dánové Siamese, kteří působili strašně sympaticky, stejně jako v roce 2022 na tour s Wage War. Zvuk byl na support nečekaně tight a show skvěle táhl frontman Mirza. Škoda, že nezazněl singl Sloboda, jehož message má neobvyklou sílu. Právě této písni se minule povedlo tak trochu zbořit onu čtvrtou stěnu mezi pódiem a publikem.

SIAMESE

To se naopak bezpochyby podařilo japonské střele SiM (Silence iz Mine). Jejich divoký molotov plný metalu, reggae a ska punku postupně zachvátil jako oheň celý klub a na konci setu tančili kromě vpředu namačkaných skalních fans snad úplně všichni.

SiM

Vystoupení headlinerů Nothing More pak dosyta naplnilo všechna očekávání. Někdo trefně poznamenal, že zpěvák Jonny Hawkins vypadá jako antická socha, které někdo kouzelným práškem vdechl kromě života samotného také superschopnost zpívat jako bůh. Až někde na nějaký nástěnce zahlédnete seznam nedoceněných rockových zpěváků, připište tam, prosím, Jonnyho na první místo. Tohle byla opravdu po všech stránkách profesionální, výtečně odehraná a prožitá show, a to i bez legendárního elektronického nástroje, kovové kreatury s názvem Scorpion Tail. V kontrastu s japonskou čtveřicí se sice tahle americká hudba bere hodně vážně, a na některé tak může působit plochým dojmem. Včerejšek ale každopádně potvrdil, že ve svém žánru patří Nothing More mezi nejlepší kapely současnosti.

Pokud vám unikl náš rozhovor s kytaristou kapely Markem Vollelungou, doporučujeme se k němu vrátit!

NOTHING MORE

Report: Jiří Popelka
Foto: Nina Vocelová
Děkujeme Rock for People!