Palaye Royale

Palaye Royale umí být víc než jen teenage guilty pleasure, na Výstavišti byli výborní!

Palaye Royale umí být víc než jen teenage guilty pleasure, na Výstavišti byli výborní!

Palay Royale – Praha 2023

Když Palaye Royale řádí v Praze, nemůžeme u toho chybět. Jejich včerejší koncert v Malé sportovní hale jsme si tedy nenechali ujít. A nebyli bychom to my, kdybychom tuhle příležitost nevytěžili na maximum. Takže kromě top fotek od Mejry, stories na Instagramu a tohohle reportu se můžete těšit taky na rozhovor s kapelou, který pořídila Monča! Pojďme si ale shrnout, jak včerejší show dopadla.

Starbenders

Nezbývá nám nic jiného než říct: bylo to super! Tohle nezastavitelné kanadsko-americké trio na pomezí indiečka, glam rocku a ema míří vysoko a zdá se, že není k zastavení. Větší zvuk a taky epičtější rozměr skladeb z nového alba Fever Dream, které často odkazuje např. na My Chemical Romance, si žádá větší show a prostornější haly. Už při poslechu desky bylo jasné, že písně jako Broken, Wasted Sorrow nebo právě titulní Fever Dream budou naživo znít mohutně. A toto očekávání Palaye Royale naplnili téměř na sto procent.

Yonaka

Kromě samotné hudby, která je prostě skvěle napsaná a bezchybně odehraná, těží kapela také z obří zásoby energie na stagi. Je to zejména frontman Remington Leith, který se nebojí vylézt klidně až na vrchol konstrukce pódia, pohoupat se tam a pak třeba skočit přímo mezi diváky. A jeho křepčení i rebelský feel nevzrušuje jen mladé. I když byla včera v publiku (celkem cca 3/4 kapacity haly) jasná převaha Gen Z lidí, přišlo tentokrát i daleko víc zástupců starších generací, než jak tomu bylo při jejich předchozích pražských zastávkách. A i ti nahlas zpívali a tančili! Palaye Royale umí být víc než jen teenage guilty pleasure. Po včerejšku věřím, že dokážou oslovit daleko širší spektrum.

Palaye Royale

Jejich show má ale potenciál být ještě dál! Je tu stále prostor pro zlepšení dramaturgie, světel, pohybu, ale i využití doprovodných efektů. Svého vrcholu Palaye Royale ještě zdaleka nedosáhli, což je pro fans moc dobrá zpráva, takže už teď jsem zvědavý, v jaké formě se předvedou na letošním Rock for People 2023!

Palaye Royale

Mimochodem, úvodní set večera v podání amerických Starbenders spíše navodil atmosféru, skvělý dojem ale udělal hlavní support Yonaka. Ta dokázala halu roztančit třeba peckami Rockstar nebo Clique, a to bez ohledu na to, kdo ty skladby znal nebo neznal. Britská čtyřka dokonce poprvé naživo uvedla dvě nové věci! Akce pod hlavičkou Rock for People měla celkově velmi příjemný vibe, takže děkujeme a příště zas!

Text: Jiří Popelka
Foto: Mejra Drkal
Pořadatel: Rock For People Concerts