Párty v Písku!

REPORT - Vícežánrová sobota, tentokrát na jihu Čech!

Vícežánrová sobota, tentokrát na jihu Čech!

Léto se pomalu, ale jistě chýlí ke konci, a hudební akce se tak začínají postupně přesouvat do vnitřních prostor. I proto jsem si nemohla nechat ujít snad možná jednu z posledních venkovních akcí, která se tentokrát konala v Domě U Slona v jihočeským Písku. Tamější produkční partička Do something crew. si pro nás na první zářijovou sobotu přichystala koncert sestávající ze 4 kapel, který se sem sjely v podstatě ze všech koutů Čech. O tom, jak moc krásný to bylo, se dočteš na následujících řádcích.

Padající soumrak, svěšený větve vzrostlýho ořešáku zasahující až k improvizovaný stagi a střídmý osvětlení, který ještě víc dokreslovalo intimitu danýho místa. K tomu emotivní tóny a texty první vystupující kapely Lorelai, která přivezla svou melodic hardcorovou tvorbu až z Liberce. Na úvod rozhodně skvělá volba. I na přihlížejících lidech bylo vidět, jak se nechali songy týhle tříčlenný party víceméně hned pohltit. Nejednou pak v průběhu večera zaznělo, že by se jejich hraní dalo přirovnat například k Touché Amoré nebo Casey. A já nemůžu jinak než souhlasit. Pro mě osobně je tahle kapela jedním z největších tuzemských objevů.

Příjemnou melancholii vystřídala naprostá hardcorová euforie v podobě budějckých Dead Stone. Kytarový riffy, tvrdý řezání do bicích a nekompromisní vokály jako kdyby vlily lidem do žil zběsilou chuť dělat pořádnej bordel. A vážně se není čemu divit, protože energie, která z kapely vyzařuje, přesně k tomuhle nabádá. Během setu tak došlo nejen na tancovačky a menší moshpity, ale dokonce i na circle pit. 

Na podobný vlně blázínkovský energie pokračovala akce i poté, co nastoupili hradečtí Glad for Today se svým repertoárem neskutečně chytlavejch písniček. Bylo úžasný pozorovat, jak si lidi jejich hraní užívaj. Spousta roztancovanejch kolínek, společný zpívání textů a úsměvy na tvářích, včetně tý mojí. Navíc to, že stage víceméně splývala s okolním prostranstvím, a kapela tak byla fanouškům blízko na dosah ruky, vytvářelo až magický okamžiky. Tohle mě opravdu moc bavilo! A věřim, že stejně tak i všechny okolo mě, protože došlo dokonce i na „ještě jednu!“, kterou nám kluci nakonec opravdu věnovali.

Čtvrtým účinkujícím sobotního večera měla být mostecko-pražská pop punková sestava Burning Steps. Bohužel, kytarista/zpěvák Vojta přišel před nedávnem k úrazu ruky, tudíž kapela jako taková u Slona nevystoupila. Dočkali jsme se tak alespoň několika songů v akustický verzi, který si nachystal sám Mario (zpěv/basa). Toho následně doplnil Čáda (Dead Stone), aby společně zahráli několik coverů například od blink-182. Musim říct, že po vší tý divočině byla tahle oddechovka vlastně tím nejlepším zakončením večera, a to i přesto, že hraní předčasně utnula technická komplikace.

Díky klukům z Do something crew. za to, že opět uspořádali skvěle zorganizovanou akci (a Soně za výbornej sojovej guláš!). Díky všem členům kapel za úžasnou energii, kterou jste nám v rámci celýho večera předávali. A opět největší díky všem, co přišli tuhle akci podpořit, jste nejlepší!

Text/Foto: Týna