RFP 2023 - Den druhý

Chill na vlně pop punku, rocku a hip hopu!

Po čtvrtečním metalovém peklíčku nás v pátek čekal trochu chill na vlně pop punku, rocku a hip hopu. Představili se Billy Talent, Ashnikko, Cane Hill, Palaye Royale, Frank Fišer se konečně dočkal Sleep Token v ČR a samozřejmě vystoupil i druhý headliner letoška Machine Gun Kelly. Obrazový materiál pořídili Klára Vítková a Mejra Drkal, textové podklady připravili Matty Vaněk a ŠatySVlečkou Popelka.

Pop-rocku není nikdy dost! Naplno jsme se ho přecpali u pro nás neznámé kapely UPSAHL, která velmi překvapila svou energií a dokázala tak rozproudit začátek parádního odpoledne! Vřele doporučujeme v případě klubového koncertu!

Hollywood Undead? Doposud asi nejrozporuplnější vystoupení letoška. Banda, která byla vždycky zárukou perfektní party, už trochu ztrácí dech. Většinu triků a fórků, které během show tito pánové „vytáhli z rukávů“, jsme viděli už několikrát a množství playbacku je snad rok co rok větší. Hele, pokud jste přišli za zábavou, odešli jste nadšení. Kdo přišel za muzikou, odešel zklamán.

Skvěle naladěný a nabuzený mladík Mod Sun byl doslova překvapen množstvím lidí, kteří se přišli na jeho energický odpolední koncert podívat. Fajn vibes!

Veteráni Billy Talent předvedli, že do starého rezavého železa rozhodně ještě nepatří. Nová deska má naživo fakt správnej šmrnc. Když budeme mluvit o nejlepších koncertech dne, s radostí tam zařadíme tuhle parádní show, kde písně jako Red Flag, Rusted From The Rain či Surrender zazněly festivalem jako neutichající hymny.

Severals aneb velké zadostiučinění! Po organizačních úskalích na minulém RFP se domácí metalcorová kapela konečně dočkala vysněného hracího času ve večerních hodinách a nutno uznat, že jsme byli svědky jejich zatím nejlepšího vystoupení ever! Klucí plzeňští míří vysoko!

Vstoupení Ashnikko bylo dozajista intenzivním zážitkem, který nenechal nikoho chladným. Připadali jsme si jako na procházce temným lesem, kde na nás každou chvilkou a na každém růžku čekalo nějaké to překvapení.
Zpěvačka si během koncertu stěžovala na bolest zad a možná i to byl důvod, proč koncert skončil o 15 minut dřív. Ale klobouk dolů! Ještě teď z toho máme husí kůži.

Cane Hill, velmi zajímavá partička z Louisiany, měla vystoupení ve stejný čas jako samotný headliner MGK, a tak se ve stanu vytvořil anti-tábor lidí, kteří během vystoupení dali sprostým gestem najevo, jak toho výrostka z Texasu nenávidí. Nicméně vystoupení Cane Hill bylo doslova kulervoucí, tedy pokud jste tolik neřešili špatně ozvučený vokály Elijaha a basu, na kterou se zvukař kapely nějak úplně vykašlal.

Machine Guna Kellyho si nakonec dorazilo poslechnout asi podobně početné obecenstvo jako čtvrteční Slipknoty. Produkci té nejvyšší jakosti dominoval naprosto krystalický zvuk a do detailu propracovaná scénografie s uhrančivou projekční, světelnou a ohnivou show. Přesto jste to mohli celé považovat pouze za laciný cirkus. To je holt MGK, pro někoho miláček, pro dalšího fracek, pro jiného zase jen overrated celebrita.

Do cílové rovinky pátečního maratonu vběhly v jednu ráno téměř ruku v ruce dvě kapely s velmi oddanou fanouškovskou základnou, ačkoli je každá z jiného těsta. Sleep Token a Palaye Royale. První jmenovaná má v poslední době hype, který se jen tak nevidí. Naplnilo se očekávání jejich vymodleného prvního vystoupení v ČR? Troufám si tvrdit, že jen zčásti. Už jen ten opožděný začátek, technické problémy a nevýrazná hlasitost vokálu, to vše v noční hodině vlastně uspávalo (lol). I když ke konci jejich set skvěle vygradoval, myslím, že festivalové prostředí nenabízí tu požadovanou intimitu, které je při poslechu Sleep Token zapotřebí. A to je perfektní pozvánka na 30. července do Divadla Archa na jejich sólový koncert! Věřím, že tam to bude stoprocentní!