RFP 2024 DAY 1

Toiky jsou vrženy!

Zazvoňte na kostelní zvon, Rock for People is on! A úvodem je třeba zvolat jedno velké „Hurá!“ Vibe hradeckého festivalu jsme našli přesně tam, kde jsme se s ním před rokem rozloučili. RFP je vlastně jako láska na dálku. Těšíte se na sebe celý rok, a když se pak konečně vidíte, máte zase ty motýlky v bříšku. První den je to ale jen takový škádlení a na vyvrcholení se teprve čeká…

O nespoutaný a pikantně nahnědlý začátek se postarali Gutalax, aspiranti na ceny „Sranděl“ ve všech kategoriích. Tenhle křest toitoiek na start festivalu byl dramaturgický majstrštyk! Příznivců kvalitního záchodu se ve velkém šapitó totiž sešlo nepočítaně. Před rozjezdem main stages jsme pak stihli domácí Fall From Everest, kteří v soutěži Planetrox bojovali o koncertní cestu do Kanady a zvítězili! Gratulujeme!

Bleed from Within a jejich klasický metalcore rozehřál druhou největší stage tak na půl. Naproti tomu mladí Alpha Wolf nadiktovali tak mocně, že jsme prostor mohli záhy přejmenovat na Oktagon. Podobná petelice proběhla i během No Face No Case, jejichž útok doslova vyzýval ke karate kopancům. Fotky nemáme, ale bylo to nebezpečný!

Největší pódium v areálu otevřeli Fit For a King, jež si střihli úspěšný reparát po nedávném nedomrlém koncertě ve Stormu. Tvrdý výkop festivalu doplnili taky Of Mice & Men, jejichž koncert byl sice velmi v pořádku, ale žádná nečekaná věc.

A to ani Enter Shikari, jakkoli byl jejich set, který kladl velký důraz na elektronickou polohu, velmi energický. Zajímavý twist ale přišel třeba s vystoupením japonských Hanabie. Ty určitě doporučujeme followovat!

Zvláštní bylo sledovat spíše chladné přijetí publika u americké nu-metalové legendy P.O.D. Pánové nehráli vůbec špatně, ale pláň zaplněná několika desítkami tisíc lidí se pořádně rozkymácela až během těch nejvíc top hitů Youth of the Nation nebo Alive.

A co se týče The Prodigy, party je to samozřejmě pořád dobrá, ale peak svého působení má tahle kultovka samozřejmě už za sebou, tím spíše bez milovaného Keitha. Zakončení s Thy Art Is Murder bez odešlého CJe trochu postrádalo šmrnc, bez ohledu na to, co si myslíme o jeho odchodu.

Ale don’t worry!! Na vrchol festivalu čekáme, víme, že tam někde bude! Takže Day 2, let’s go!