Rolo Tomassi

Rolo Tomassi předvedli show pro náročné.

Rolo Tomassi předvedli show pro náročné

Rolo Tomassi jsou kapela, kterou člověk bohužel jen tak v našich končinách nepotká, a tak jsem si jejich koncert rozhodně nemohl nechat ujít.

Heriot

Na začátek se nám předvedli britští Heriot. A byl to rozjezd, který by se nemusel stydět být hlavním aktem. Jejich hudba připomíná v tvrdých pomalých pasážích staré Code Orange a je okořeněná blackem ve stylu Oathbreaker. Tenhle randál si určitě pusťte.

Laťka byla vysoko, američtí Holy Fawn ale přinesli směs post-rocku, shoegaze a post-metalu, která uchvátila celý naplněný prostor Underdogs. Chemie mezi kapelou a publikem fungovala na jedničku a obě strany si koncert očividně užívali. Opět kapela kterou mohu doporučit k domácímu poslechu.

Rolo Tomassi

Rolo Tomassi pak završili celý večer ve velkém stylu. Na koncertech podobného řazení se většinou nesetkáte se zpěvačkou v černých minišatičkách. Stejně podivně jako screamující zpěvačka působí i hudba kapely. To ale nic nemění na tom že jejich směsice mathcoru a alt rocku funguje perfektně a je neuvěřitelně mistrně zahraná.

Eva Korman z Rolo Tomassi

Rolo Tomassi zkrátka zbožňujete nebo nenávidíte. Já se řadím do první skupiny a musím říct, že jejich vystoupení se mi zaryje hluboko do paměti.

Napsal: Filip Maxa
FOTO: Rolo Tomassi