Sum 41

Poslední rozlučkový koncert se Sum 41.

Nejenže byl letošní RfP největší a nejdražší za svou dosavadní existenci, tentokrát dokonce nabídl i oficiální afterparty. Ta proběhla v pondělí 12. 6. v areálu brněnského výstaviště BVV a postaraly se o ni kapely Beauty School Dropout, The Hara a Sum 41. Obě předkapely už se fanouškům zvládly představit o den dříve v Hradci, nicméně to na nich téměř nebylo poznat. I v davu jsem viděla spousty lidí, kteří ještě měli na rukou festivalové náramky z RfP, a přesto nadšeně skákali v moshpitech.

Kalifornské pop-punkery Beauty School Dropout jsem na RfP bohužel nestihla, tak jsem si je užila alespoň tady. Jejich půlhodinový energický set publikum skvěle rozehřál a na konci jsme se dočkali i velkého circle pitu. Také členové kapely vypadali, že si své vystoupení užívají.

O další vystoupení se postarali extravagantní rockeři z Manchestru, The Hara. Ti už jsou českým fanouškům poměrně známí, ať už z dubnového koncertu v Café V lese, nebo právě z letošního RfP, kde dostali prostor na hlavní stagi. Jejich set byl opět našlapaný a komunikace s publikem skvělá. Zpěvák Josh Taylor stejně jako o den dříve v Hradci lezl po konstrukci podia a dal si i moshpit společně s fanoušky. Rozhodně mě to bavilo, ale občas bylo blbnutí zbytečně moc na úkor zpěvu.

Sum 41

Se setměním nastoupili na podium hlavní hvězdy, Kanaďani Sum 41. Ti momentálně dokončují nové dvojalbum Heaven :x: Hell, které má být jejich posledním. I proto podle slov frontmana Derycka Whibleyho pojali současné turné spíše jako průřez svou tvorbou od dob vzniku kapely. Dočkali jsme se tak téměř všech hitů jako jsou In Too Deep, Fat Lip nebo Pieces, ale i coveru We Will Rock You od Queen.

I přes menší velikost podia kapela nešetřila s ohni, dýmem ani světelnou show a publikum rychle rozezpívala a roztančila. U pomalého rozjezdu Walking Disaster došlo také na obligatorní svícení mobily. Celý koncert tak příjemně utekl a při závěrečné Still Waiting se mnoha lidem kolem mě nechtělo věřit, že už je konec. Naštěstí se Sum 41 ještě vrátili se dvěma přídavky. 

Sum 41

Vzhledem k tomu, že Sum 41 nedávno oznámili svůj chystaný rozpad, byl tento koncert nejspíš jednou z posledních šancí vidět je v Česku naživo. Teď už nám zbývá jen vyhlížet oznámení zastávek jejich rozlučkového turné, které pojedou právě s nyní připravovanou deskou Heaven :x: Hell. Každopádně tento koncert byl příjemnou afterparty po skvělém, ale náročném Rock for People. 

Napsala: Anna Jindráková
Fotila: Denisa Grujičová / Rock for People