The Detectors

Rabies & The Detectors dovezli ryzí punkrock!

Páteční Café V lese se neslo ve znamení punkrocku a oslav. Němečtí The Detectors slavili 20 let své existence, spolu s nimi vystoupili We Will Fly a Rabies. Premiéru si tento trojlístek odbyl ve čtvrtek v brněnském v Kabinetu múz, v Praze pak toto veselí úspěšně zopakoval.

A večírek to byl vskutku vydařený. První se nám představili We Will Fly taktéž z Německa. Nejednalo se o přímočarý punkrock, jako jsme zvyklí právě u The Detectors. Na první dojem jsme sem tam chytali vliv The Clash a celkově se jednalo o kompozičně komplikovanější věc. Nicméně publikum naladili, fajn atmosféru vytvořili a evidentně jsou to srdcaři, na což my punkrockové duše slyšíme.
The Detectors hrábli do strun jako druzí a naservírovali nám průřez nejznámějšími skladbami, které protkali několika novinkami. V půlce koncertu vypověděla službu jedna z kytar, na což velmi rychle zareagoval kytarista z We Will Fly, nabídl svou a zbytek koncertu The Detectors odehráli s ní. Jak říkám, srdcaři.
Na závěr nastoupili brněnští Rabies, na které si počkali snad všichni přítomní. Café V lese jim slušelo, i když by pánové určitě ocenili vyšší stropy. Jestli něco Rabies zvládají bravurně, tak je to komunikace s publikem, i když o tom leckdy sami pochybují(!)
Poslední koncert večera se nesl v duchu úsměvů a přátelské nálady. Byl završen coverem od Interrupters, který nás přenesl zpět na letošní Mighty Sounds, kde obě kapely vystupovaly.

Fotila a psala: Lenka Hlavičková