Sleep Token přivezou temnotu do O2 universa!

Po velmi úspěšné loňské tuzemské premiéře na festivalu Rock for People a vyprodaném sólo koncertě v pražském prostoru ARCHA+ (dříve Divadlo Archa) měsíc poté se fenomén Sleep Token vrací do České republiky. Svůj doposud největší český koncert odehrají 15. listopadu v pražském O2 universu v rámci koncertní série Rock for People Concerts. Jako speciální host vystoupí americká kapela Bilmuri. Prodej vstupenek bude zahájen v pátek 3. května v 10:00 v sítích Ticketmaster a Ticketportal. Všechny informace najdete na www.rockforpeople.cz.

Enigmatická britská kapela Sleep Token kombinuje post-rockové, post-klasické a post-metalové prvky s oduševnělým indie popovým vokálem do směsi, která nezní jako nic jiného, co jste kdy slyšeli. V roce 2019 vydali své inovativní debutové album “Sundowning” a o dva roky později zaznamenali mainstreamový úspěch s albem “This Place Will Become Your Tomb”, které se dostalo do britského hudebního žebříčku. V roce 2023 představil anonymní maskovaný kolektiv svůj třetí plnohodnotný počin “Take Me Back to Eden”. Album rychle získalo mezinárodní úspěch a prolomilo vyšší příčky hitparád v několika zemích. Skladby „Chokehold“, „The Summoning“, „Aqua Regia“, „Granite“ a „Vore“ nasbíraly dohromady přes 85 milionů streamů, zatímco samotný singl „The Summoning“ vygeneroval jen na Twitteru přibližně 38,8 milionu streamů. Skladba se tak stala trendem na Twitteru a obsadila první místo v řadě mezinárodních virálních žebříčků na Spotify. Kapela také byla vybrána jako „YouTube Trending Artist On The Rise“, který se objevuje na domovské stránce YouTube, kterou každý den sledují miliony lidí.

I popová hvězda Demi Lovato sdílí hudbu Sleep Token se svými 153 miliony sledujících na Instagramu. Tato čtveřice zkrátka neustále boří hranice. A přestože Sleep Token ze zásady nemluví s novináři (z nutnosti, nikoliv kvůli egu), média si nemohou pomoci, píší o tomto fenoménu a informují o každém kroku kapely. Magazín NME poznamenává: „Sleep Token nabízejí svým fanouškům celý svět, do kterého se mohou ponořit, pokud si to přejí. Je to místo úniku a základ obrovské fanouškovské komunity, která se věnuje studiu tvorby kapely. I když mají stejný zápal jako jakákoliv jiná fanouškovská základna, přece jen je tu jeden pozoruhodný rozdíl.“ Jindy je magazín Metal Hammer označil za „Nejzajímavější metalovou kapelu současnosti“ a magazín Revolver jim udělil ocenění ‚Artist Of‘ i ‚Album Of‘ roku 2023.