ACRES

Acres, Chiefland, Skywalker a Lighthouse Keeper v Rock Café!

Pondělí bylo v pražským Rock Café ve znamení post-hardcore setů. Že začátek týdne nutně neznamená nouzi o kvalitní kulturní zážitek, nám potvrdila akce, na který se předvedla čtveřice kapel, která už má nějaký ty koncertní skills naprosto v malíku.

I přes mírný počáteční komplikace a klasický půlhodinový zpoždění, který prostě občas ke koncertům patří, se začalo Rock Café plnit relativně rychle a fronta se tvořila ještě před vpuštěním do spodní části klubu. Večerní HC mecheche vykopli domácí Lighthouse Keeper se svým novým setlistem, kterej začínají singlama z jejich nejnovějšího EP „Lover, Liar, Killer, Thief“. Je naprosto zřetelný, že kluci jsou po festivalový sezóně ve skvělý formě a Rock Café si dokážou podmanit snad při každý akci, čemuž odpovídá i fakt, že většina posluchačů byla tvořena skalními fanoušky. Set pak doplnili i osvědčenejma klasikama z jejich první desky a nejeden posluchač se neubránil společnýmu prozpěvování textů.

Lighthouse Keeper

Krátce na to přišli další pánové na holení v partě s názvem Chiefland. Tihle mladíci se nám v Praze předvedli úplně poprvé a musíme říct, že to teda nebyla vůbec trefa vedle. Emíčko říznutý pop-punkem perfektně doplnilo večerní line-up a jako support Acres – a ke zbytku kapel – to pasovalo takzvaně jako prdel na hrnec. Palec nahoru za tenhle výběr a pevně doufáme, že se u nás tahle banda ukáže brzo znovu – třeba v rámci vlastního tour. Z Německa to ostatně nemají zase tak daleko *mrk, mrk*.

CHIEFLAND

Chiefland odehráli poslední tóny, zabalili gear a ze střídačky už se zvedala naše tuzemská senzace v podobě kapely Skywalker. Jejich set spolehlivě rozpohyboval celej sál, a tak není divu, že společně s Acres jede tour zrovna tahle čtveřice. I přesto, že jejich kytarista David zrovna prochází rekonvalescencí po zranění kotníku a byl tak v indispozici, co se týče pohybu a jeho klasickejch skákaček po celym pódiu, na energii celý show to neubralo ani o procento.

SKYWALKER

V sále to v průběhu večera vřelo a skupinky lidí proudily ze sálu sem a tam, ale na poslední highlight večera se dav nahnal zpátky pod pódium a hlavní peak večera mohl započnout. Po třech letech se k nám totiž vrátila britská banda Acres, kterou jsme u nás mohli vidět a slyšet naposledy 3 roky zpět jako support společně s Oklahoma Kid a Imminence ve Stormu. V porovnání s poslední akcí si tak o pár příček polepšili a jako headliner večera a v rámci jejich tour „Burning Throne“ k jejich stejnojmenné nejnovější desce rozhodně nezklamali. Jak už může předchozí zmínka napovědět, jejich setlist se nesl hlavně ve znamení nejnovějších songů právě z již zmíněné desky, ale nechyběly ani starší kousky ze „Sickness And Health“ nebo „Lonely World“. Co by se dalo k tomuto setu vytknout, je rozhodně nazvučení, který se nepodařilo podchytit úplně šťastně. V zadní části sálu se zvuk shromažďoval v jednu slitou kouli, a naopak v předních řadách by v tu chvíli bylo potřeba ubrat o pár decibelů pro zachování zdravýho sluchu. Darovanýmu zvukaři ale na zuby nehleď, a tak se tohle dalo v porovnání s celkovou atmosférou a komunikací kapely s publikem docela úspěšně „přehlížet“. Celá show byla pak zakončená ikonickym songem „Lonely World“, u kterýho jsme si vyřvali zbytky hlasivek a neubránili jsme se ani kapkám slz a potu, který lítaly z moshpitu na všechny strany.

ACRES

Suma sumárum, byl tohle povedenej a propocenej večer plnej emocí, potu a slz a rádi se na podobný akci zase v brzký době zastavíme. Velký kudos pak směřuje na stranu světelný show, o kterou se postaral Kristian Kraevski (baskytarista I Love You Honey Bunny) a zajistil tak kapelám i divákům světelný hody, který byly na míru šitý všem vystupujícím kapelám!

Foto i text: Klára Vítková