Alpha Wolf

Alpha Wolf a jejich smečka se do nás pěkně zakousla!

Do Rock Café včera přijela vlčí smečka toho nejdrtivějšího výběru a skromně společnými silami roztříštila doslova vše, co se jí postavilo do cesty. Mluvíme o partách Alpha Wolf, King 810, ten56. a Xile. A my vás nebudeme dlouho napínat, Pojďme si říct, v jakém stavu včera Rock Café po svém pustošení zanechali!

Xile nám chtěli přijet ukázat, zač je toho loket a jak se to dělá na Novém Zélandu, odkud tato heavy metallic hardcore kapela pochází. Úderné instrumenty ovšem vynikaly víc než vokály samotného frontmana, který byl buď špatně ozvučený, nebo mi to prostě jen nesedlo. Kapela je ovšem na začátku své cesty, tak nepředbíhejme.

XILE

Když se někde objeví jméno Aaron Matts, nemůžu tam prostě chybět, a tak jsem si po vystoupení jeho nového projektu ten56. na Fajtfestu šel dát s velkou chutí repete. A dostalo se mi dalšího explodujícího výbuchu v sále, který se nám zaryl pěkně do těla. I přesto jsem se nemohl ubránit dojmu, že mi na Aaronových vokálech něco nesedělo. Posléze jsem si za ním osobně došel a šli jsme si dát panáka na bar, načež mi hned řekl, že má nemocné hlasivky a že se musí šetřit. Takže mi vše zapadlo jako puzzle a určitě se vrátím na další jejich gig.

TEN56.Lahůdka jménem King 810 se tu objevila nedávno ve stejných prostorách po boku kapel Cabal nebo Born a New, ovšem oproti tehdy spíš prázdnějšímu sálu si včera kluci užili již početnější obecenstvo, které se tak trochu rozdělilo na dvě půlky. Jedni zůstali bez slov z toho, co Kingové na stagi předváděli, a jiní zase moshovali jako o poslední kousek pizzy na talíři. Show, texty a vystupování téhle americké sebranky nezkousne každý, a proto se dalo jednoduše rozeznat, kdo je zná a kdo o nich slyšel poprvé. Masivní Gunn šlehal plameny po celé stagi a bylo vidět, že jeho výkon je rozhodně lepší než minule!

KING 810

Alpha Wolf se v poslední době pěkně vyšvihli a ve svém žánru rychle předběhli mnohé své kolegy. Není proto divu, že sál byl plný, lidi totiž dorazili převážně právě na tuhle australskou kapelu. A hoši nám dali přesně to, co jsme chtěli a potřebovali. Naprostej masakr a chaos a my se skoro nemohli odtrhnout od tancovačky v moshpitu nebo házení hlavou. Přesně na takovém koncertě si prostě vyčistíte hlavu a odcházíte beze stresu, který jste si přitáhli z práce. Alpha Wolf jsou zkrátka ideální pochoutka pro nenažraný moshery!

ALPHA WOLF

Rock Café tuhle statickou zatěžkávací zkoušku ustálo, ale sklo na baru se snad musí klepat ještě teď.
Díky Rock For People!

A kam s námi můžete zajít příště? Co třeba na Avianu 29. dubna 2023 znovu do Rock Café?

Napsal: Matty
Fotila: Lenka Hlavičková