Counterparts

Mosheřina toho největšího kalibru s Counterparts.

Mosheřina toho největšího kalibru! Čtveřice nadupaných kapel odehrála svou show v pražském Rock Café a my byli u toho!

První kapelou večera byli asi nejzajímavější Dying Wish v čele s jemnou ženou Emmou Boster. Už takhle z první se před pódiem objevilo celkem početné simp-ózium (hehe) moshujících jedinců a nutno říci, že oprávněně. Z celé kapely bylo cítit nadšení a radost.

Dying Wish

U Paleface ze Švýcarska to vypadalo obdobně. Tvrdá hudba, o něco méně charisma a mosh. Jedna věc mě ale překvapila – rapová pasáž jednoho songu, která plynule navazovala na monstrózní breakdown. Myslím si, že by celá kapela působila o něco zábavněji, kdyby se nebála experimentovat.

Paleface

Další páni na holení byli Kublai Khan. V moment kdy spatříte nařachanýho týpka s kňourem a vzezřením americkýho high school sekuriťáka víte, že budete sakra po škole, jestli budete jen tak postávat. Proto pár jedinců hned při prvních tónech kytar a řvu letěli loktama napřed přes lidi až na stage. Takto se vlastně pokračovalo po celou dobu setu. Nekompromisní, jednoduché, ale přesně takové, jaké to všichni zúčastnění chtěli!

Kublai Khan

Na Counterparts bylo narváno. Vožralých lidí přibývalo, agresivní mosheři se vrátili na svá místa. This song is about my dead cat!!! A začaly lítat hlavy. Vlastně nemám moc co bych k tomu dodal, vše už bylo řečeno. Soudě podle spokojených výrazů fanoušků se i tato show dost povedla a překvapenej byl i frontman Brendan, který několikrát opakoval, že jsme fakt wild!

Counterparts

REPORT -

Napsal a fotil: Mejra Drkal