Annisokay

Žižkovský Storm pohltila dávka emocí a metalcoru.

ANNISOKAY u nás nebyli poprvé a doufáme, že brzy je tu máme zpět! Co předvedli společně s FIXATION a TO KILL ACHILLES v žižkovském Storm Clubu?

TO KILL ACHILLES

Jako první se představili skotové TO KILL ACHILLES, mladá kapelka, která si teprve své jméno na scéně buduje, ale už i tak má dost fanoušků. Zpočátku jsem byla zklamaná zvukem, který byl zastřený, převálcovaný hlavně bicíma, kytary moc neměly svůj prostor. Během půlhodinového setu se však zvuk zlepšil, i když ani tak nedosáhl vysoké kvality. Projev hlavního vokalisty byl velmi procítěný, došlo i na pár slz. Zejména mě dostal moment, kdy se z úst bubeníka linuly čisté zpěvy a screamer řval bolestné vypjaté verše bez mikrofonu. Bylo to přesně to pravé ořechové pro milovníky emotivního a poetického post-hardcoru.

FIXATION

Norští FIXATION pro mě byli velkou neznámou. Chvíli jsem přemýšlela, jak budu jejich hudbu hodnotit, ale pak jsem se do ní neuvěřitelně dostala. Tato metalcorová banda byla tou nejjemnější z celého večera, ale čisté zpěvy byly velmi dobře podané, energické riffy a epicky znějící synthy celý kolos nakopávaly. Celý koncert měl opravdu dobrý vibe, a to i díky skvělé komunikaci zpěváka s fanoušky, na které házel úsměvy na všechny strany. Nezbývá nic jiného, než se těšit, s čím tito nováčci přijdou v budoucnu.

ANNISOKAY

Dobře známí ANNISOKAY tentokrát vyrazili na největší headline turné jejich kariéry. Ačkoliv tuto smečku poslouchám již dlouho, nikdy se mi nepoštěstilo je vidět, až nyní přišel můj čas. A musím říct, že jakmile se začaly ozývat tóny prvního songu „Throne of the Sunset“ měla jsem po celém těle husí kůži. Zvuk byl velmi sytý a celistvý, málem mě to odpálilo z bot. Zpěvák Rudi zařval do mikrofonu: „Prague, you ready?“ a strhlo se peklo. Dav byl velmi divoký, skákalo se, křičelo se, samozřejmě na řadu později přišly i circle pity a wall of death. Kluci ze security si pěkně mákli, když se snažili udržet zábradlí. Kapela i fanoušci byli neúnavní, celý koncert šlapal jako dobře namazaný stroj. Dočkali jsme si i coveru „One Step Closer“ od Linkin Park, kdy se Rudi odvážil skočit do publika. Setlist byl složený především ze skladeb z letošního EP „Abyss Pt I“ a posledního alba „Aurora“, ale na řadu se dostaly i starší vály.

TEXT: Vendy Jobová
FOTO: Nina Vocelová