As December Falls

Příjemný komorní večer v Café v Lese

Čtvrtek před prodlouženým víkendem byl koncertně skutečně nabitý. Já jsem nakonec zvolila klubový koncert britských formací As December Falls a Dream State v Café v Lese. Nejspíš i kvůli silné konkurenci koncert nebyl vyprodaný, což je trochu škoda, ale na druhou stranu člověk aspoň dobře viděl a měl dost prostoru na moshování:)

Večer otevřela kapela Dream State, která funguje od roku 2014 a hlásí se k žánru post-hardcore. Už od začátku jejich setu bylo celkem plno, bylo vidět, že dost lidí z publika přišlo i na ně. Já jsem kapelu ten večer viděla poprvé a upřímně mě úplně neoslovila. Frontwoman Jessie Powell (která v roce 2022 nahradila předchozí frontwoman CJ Gilpin) příkladně komunikovala s fanoušky a hecovala je, proběhlo několik moshpitů, a dokonce i jedno veslování. Screamy a growly zvládala taktéž skvěle, nicméně v melodičtějších pasážích její zpěv občas nebyl úplně čistý. Přes to všechno mě kapela bohužel více nezaujala, nedala mi důvod, abych si ji chtěla poslechnout znovu. Na druhou stranu věřím, že si tento večer určitě našla i nové fanoušky.

To headlineři As December Falls, pop-punková emo čtveřice z Nottinghamu, si mě získali takřka okamžitě po svém nástupu na stage. Asi bych měla upozornit, že u této bandy nejsem stoprocentně objektivní, ale pro mě jsou zkrátka jednou z nejsympatičtějších kapel, co znám. Britové nedávno vydali svou třetí desku „Join The Club“, na které byl postaven setlist koncertu. Fanoušci se ale samozřejmě dočkali i starších pecek a taky akustické verze songu „Happier“ z druhého alba, které publikum doprovodilo svícením baterek mobilů.

Celá čtveřice vypadala, že se skvěle baví, obzvláště zpěvačka Bethany Curtis. Kapela sršela nakažlivou pozitivní energii, kterou jim fanoušci vzorně opláceli: tancovalo se tu, poskakovalo, moshovalo i běhalo v circle pitech. Vlastně této show nemám moc co vytknout. Jediné, co mě zamrzelo, byla délka setu. As December Falls hráli asi hodinu, poté řekli, že už bohužel nemají více času a musí skončit. Tím pádem nedošlo ani na přídavek. Alespoň to vynahradili tím, že se potom všichni čtyři i společně s předskokany ještě bavili a fotili s fanoušky u merch stánku.

Ačkoliv koncert hrozně rychle utekl, odcházela jsem z něj nabitá energií a skvěle naladěná na prodloužený víkend. A As December Falls bych přála, aby se jim při jejich příští návštěvě Česka podařilo přitáhnout větší publikum a vystupovat ve větším prostoru. Věřím, že by to s přehledem zvládli!

TEXT: Anna Jindráková