As Everything Unfolds

As Everything Unfolds a jejich support The Oklahoma Kid v Bike_Jesus

Nedělní intenzivní kulturní a pracovní týden jsme zakončili v pražském prostoru Bike_Jesus, kde se nám v rámci svého evropského tour předvedla britská vycházející hvězda As Everything Unfolds se supportujícími The Oklahoma Kid.

Před začátkem akce to vypadalo, že se účast nezařadí k těm nejvíce nadupaným, co se velikosti publika v tomhle alternativním prostoru týče. S výkopem setu The Oklahoma Kid byste návštěvníky napočítali zhruba do dvaceti až třiceti kousků, což žádnýho umělce zrovna dvakrát nepotěší. Další věc, která by se ze začátku show dala vytknout, byl zvuk, a to obzvlášť ze strany vokálů Toma, který nebyl při  „Pale Tongue“ téměř vůbec slyšet, a tak celý dojem komplexnosti jejich vystoupení zprvu dost zapadal. Zvukař ale naštěstí situaci rychle napravil a zbytek setu už zněl vyváženě.

I přes počáteční komplikace a kapacitu publika se tahle německá partička nenechala odradit a odehrála skvělý vystoupení, který sršelo energií, a na chlapcích bylo vidět, že si svůj návrat na naši českou půdu náležitě užívají. Škoda je jen to, že u nás ještě evidentně nemají rozsáhlou fanouškovskou základnu, protože by si dle mého gusta zasloužili delší show než 28 minut čistýho času a větší obecenstvo.

THE OKLAHOMA KID

Dohrály poslední tóny skladby „Oasis“ a na pódiu už nás vítali očekávaní As Everything Unfolds. Mezitím se sál stihnul naplnit do své (téměř) maximální kapacity. Co mohlo být pro některé ze začátku zklamáním, byl způsob, jakým se na stagi objevila zpěvačka Charlie, která působila chvílemi otráveně až unaveně. Naštěstí se po první třetině fanouškům trochu víc otevřela a vystoupení kapely nabralo silnější grády. Zazněly pecky převážně z jejich nejnovějšího alba Ultraviolet, ale mohli jsme slyšet i starší kousky, jako například „Hiding from Myself“, „Take Me There“ nebo přídavky „Felt Like Home“ a „On the Inside“.

AS EVERYTHING UNFOLDS

Můžeme s klidem říct, že tahle akce nakonec dopadla nad očekávání dobře a měla snad všechno, co byste od takovýho corovýho koncertu očekávali – včetně moshů, který se během obou show pod pódiem tvořily jak přívalový mini tornáda a pokud jste se nachomejtli v blízkým okolí, mohli jste schytat pár slušných ran a odnést si domů hezkou výslužku 😀.

TEXT a FOTO: Klára Vítková